Okładka

Pełne zanurzenie

Marcin Jakimowicz Wydawnictwo: Firma Menadżerska PAGANINI, Janusz Kotarba Dział: Świadectwa Format: 120x194 Stron: 181 Oprawa: miękka ISBN: 9788389049124 INDEKS: PAG0100B17505
19,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Recenzent miesięcznika "W drodze" napisał o poprzednich wydawnictwach "Prowokacje, antyreklamy, odwodzenie od lektury mają ugodzić uśpione w samozadowoleniu sumienia porządnych katolików. Jakimowicz nie głaszcze i nie chwali, raczej chłoszcze prawdą".

Tym razem jest trochę inaczej. Choć napisane współczesnym żywym językiem teksty pełne są odniesień do współczesnej popkultury (wystarczy spojrzeć na tytuły: "Aniołowie lepsi niż Telekomunikacja", "Budzy to gbur", "Co wystaje spod nogi Matce Boskiej?", "AAA. Samotna pozna Pana" czy "Na wariackich papierach") to Słowo Boże prowokuje autora "Pełnego zanurzenia", rezonuje w nim, drąży, płonie jak ogień. Jest żywe jak obosieczny miecz. Dlatego dotyka.
Książka prócz felietonów biblijnych, do jakich Marcin Jakimowicz przyzwyczaił Czytelników w poprzednich książkach zawiera też zapierające dech piersiach świadectwa.

fragmenty:
Pół roku temu otrzymaliśmy we wspólnocie proroctwo. Bardzo przejmujący, wyraźny obraz. Nad nami wisiało niebo, które aż uginało się od błogosławieństwa. Wyglądało jak napięte do ostateczności płótno, które za chwilę ma przerwać się i eksplodować strumieniem wody zalewającej spragnioną ziemię. Zanurzamy się ?
- Byłyśmy już wyczerpane przerzucaniem siana. I wtedy westchnęłam: Panie Boże, świętym pomagałeś, a nam nie pomożesz? I wtedy na bezchmurnym niebie zjawiła się trąba powietrzna. Zlecieli się ludzie z okolicy. - Co to jest? Jak w amerykańskich filmach! - zawołał sąsiad. - Pan Jezus nam siano przerzuca - uśmiechnęłam się. - Ale dlaczego na mój dach? - zdziwił się.
- Mnie to powinno się zamknąć w opakowaniu z formaliną i pokazywać po szkołach, jako eksponat - tubalnie śmieje się Wiesiek. Siedzimy przy czerwonym winie naszej gospodyni Lubicy, gadamy do późna w nocy. Nad nami setki gwiazd i twarde jak kamień owoce kiwi.
Wiesiek odsłania nogawkę. Jego noga jest fioletowa. Jedna wielka rana. Przez dwadzieścia lat (!) wstrzykiwał w nią narkotyki. Specjaliści z Monaru dawali mu najwyżej kilka lat życia. Żyje do dziś.

Inne pozycje - Marcin Jakimowicz

Okładka %
Marcin Jakimowicz
39,90 zł 38,00 zł
Okładka %
o. Tomasz Nowak OP, Marcin Jakimowicz
34,90 zł 31,50 zł
Okładka
Marcin Jakimowicz
36,90 zł
33,00 zł 31,50 zł
Okładka %
Sylwia Palka, Marcin Jakimowicz, Witek Wilk, s. dr Bogna Młynarz ZDCh, Michał Świderski, Anna Maria Saj, ks. Rafał Jarosiewicz, Michał Nikodem, Jacek Weigl, o. Wit Piotr Chlondowski OFM, ks. Franciszek Kostrzewa
29,90 zł 27,50 zł
29,90 zł 27,00 zł
Okładka
Karol Sobczyk, Andrzej Sionek, Marcin Jakimowicz, o. Piotr Dąbek OFMConv, Radosław Siewniak, Jacek Weigl, s. dr Bogna Młynarz ZDCh, o. Grzegorz Siwek OFMConv, Dominik Ostrowski
29,00 zł
Okładka
Karol Sobczyk, Marcin Zieliński, Radosław Siewniak, Daniela Barchańska-Borek, Anna i Jacek Weigl, Michał Nikodem, Marcin Jakimowicz
29,00 zł
Okładka
ks. Tomasz Jaklewicz, Marcin Jakimowicz
10,00 zł
Okładka
Marcin Jakimowicz
34,00 zł
15,90 zł