Okładka

Cena "Strachu

Redaktor: Robert Jankowski Wydawnictwo: FRONDA Sp. z o.o. Dział: Społeczeństwo Format: 141x203 Stron: 350 Oprawa: miękka ISBN: 978836033532 INDEKS: FRO0145B20176
28,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Cena "Strachu" Grossa w oczach historyków.

Ja bym studenta za drzwi wyrzucił, gdyby mi przyniósł pracę magisterską napisaną na tak niskim poziomie, na jakim jest praca Jana Tomasz Grossa „Sąsiedzi”.
prof. Jerzy Eisler

Ze „Strachem“ nie można polemizować. Można i należy podejmować dyskusję z tezami, które są głoszone w oparciu o fakty, nawet jeśli ich interpretacja jest do pewnego stopnia przesadzona. Jeżeli natomiast ktoś odrywa się od rzeczywistości w tak wielkim stopniu jak profesor Gross, to nie sposób podejmować z kimś takim polemiki.
prof. Wojciech Roszkowski

Gross posługuje się wybranymi przez siebie źródłami w celu odowodnienia tez nie tylko kontrowersyjnych, co przede wszystkim kłamliwych. Odrzuca zatem z definicji przekazy nie pasujące do głównej narracji, co oddala możliwość prowadzenia z nim rzeczowej polemiki.
prof. Jan Żaryn

Prawdziwa historia obroni się przed atakami społecznych znachorów i naukowych szarlatanów. W nauce zarówno pisarstwo Leszka Bubla, jak i „Strach” Jana Tomasz Grossa nie maja szans na warunkową nawet akceptację.
dr Piotr Gontarczyk

Swą książką Gross wpisuje się w długi szereg najświetniejszych polskich intelektualistów, począwszy od Mickiewicz i Słowackiego, a kończąc na Gombrowiczu i Miłoszu.
Adam Michnik

Inne pozycje - Robert Jankowski

26,00 zł