Okładka %

Tobie mówię, wstań

Cuda Jezusa w Ewangeliach Redaktor: ks. Antoni Paciorek Wydawnictwo: BIBLOS - Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Dział: Nauki biblijne Format: 230x276 Stron: 199 Oprawa: twarda, obwoluta ISBN: 9788373327160 INDEKS: BIB0215B24382
50,00 zł 47,99 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 47,99 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Cuda Jezusa, o których opowiada Ewangelia, można rozpatrywać z dwóch punktów widzenia. Można odpowiadać na pytanie, co to jest, można też odpowiadać na pytanie, co to oznacza.

W niniejszej publikacji spotykamy obydwa podejścia. Na pytanie, co to jest cud, znajdziemy tu odpowiedź zaprezentowaną z pozycji historyka, przyrodnika, teologa. Zgodnie z popularnym charakterem niniejszego opracowania odpowiedź ta otrzymała formę znacznie uproszczoną, ale – jak wolno mieć nadzieję – wcale nie zbanalizowaną. Spotkamy tu także odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę cud Jezusa oznacza. W czasach Jezusa cuda oznaczały nadejście królestwa Bożego, oznaczały początek królestwa w osobie Jezusa. Opowiadane dzisiaj oznaczają, że człowiek, pokryty pyłem i kurzem ziemskiego pielgrzymowania, kiedy tylko zwróci się ku Chrystusowi, z pewnością usłyszy słowa: „Chcę, bądź oczyszczony!” Oznaczają, że gdy na drodze takiego pielgrzyma pojawi się zdradliwa przepaść, wówczas zwracając się ku Chrystusowi, usłyszy on niezawodnie: „Małej wiary! Czemuś zwątpił?” Nawet gdyby upadł, to wtedy człowiek taki i tak ma szansę usłyszeć: „Tobie mówię, wstań!”.

Odpowiedzi na pytania, co to jest cud, oraz co on oznacza, w jednym szczególnym przypadku dochodzą do głosu równocześnie. W sposób równoczesny jawią się w dziełach wielkich mistrzów. Kiedy bowiem patrzymy na obraz przedstawiający na przykład uzdrowienie niewidomego, staje przed naszymi oczami nie tylko konkretne wydarzenie z ziemskiej działalności Jezusa. Im dłużej wpatrujemy się w Jezusa uzdrawiającego, ratującego, wskrzeszającego, tym wyraźniej rozpoznajemy siebie samych jako niewidomych, sparaliżowanych i ułomnych przed miłosiernym i łaskawym naszym Panem.

Książka posiada bogatą szatę graficzną. Składają się na nią liczne ilustracje towarzyszące omawianym zagadnieniom, a także ornamenty nadające jej niepowtarzalny pod względem estetycznym kształt. Całość wydrukowana została na wysokiej jakości papierze kredowym.

Inne pozycje - ks. Antoni Paciorek

Okładka %
ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik, ks. Antoni Paciorek
159,90 zł 149,90 zł
79,95 zł
49,95 zł
79,95 zł
49,00 zł
49,00 zł
49,95 zł
40,00 zł
Okładka %
ks. Antoni Paciorek
50,00 zł 48,50 zł