Okładka

Troska o człowieka

Od naprotechnologii do pedagogiki Redaktor: Ks. Jacek Siewiora Wydawnictwo: BIBLOS - Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Dział: Nauka Społeczna Format: 140x200 Stron: 96 Oprawa: miękka ISBN: 9788373328297 INDEKS: BIB0261B26266
13,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Troska o człowieka. Od naprotechnologii do pedagogiki to tytuł książki, która jest owocem sympozjum zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej wraz z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zostały w niej omówione zagadnienia z różnych dziedzin związane z troską o życie. Są to m.in.: naprotechnologia – kompleksowe spojrzenie na płodność i zdrowie ginekologiczne, etyczny i moralny wymiar „in vitro”, prawna ochrona dziecka poczętego, rola szkoły i rodziny w wychowaniu.
Niniejsza publikacja ukazuje problem ochrony życia poczętego w świecie, którym rządzi opacznie rozumiana wolność, dająca nieograniczone prawo do „posiadania” dziecka lub pozbycia się go. Z jednej więc strony promuje się metodę sztucznego zapłodnienia „in vitro”, wmawiając, że każdy ma „prawo do posiadania dziecka”, a z drugiej aborcję jako szybki sposób na pozbycie się „kłopotu”. Manipulacja życiem ludzkim w tych działaniach nie ma granic: człowiek raz jest postrzegany jako pożądany „towar”, a raz jako niechciany intruz. Biorąc pod uwagę ogromne zagrożenie medyczne, psychiczne i moralne, jakie niosą ze sobą wymienione wyżej procedery, tematyka omawianej publikacji jest bardzo ważna, a troska o życie stoi u podstaw nie tylko nauki Kościoła, ale także stanowionego w każdym państwie prawa.
Autorzy artykułów mają nadzieję, że książka nie tylko pobudzi do refleksji związanej z omówionymi w niej zagadnieniami, ale także zachęci do podejmowania konkretnych działań, których celem będzie troska o człowieka.

Inne pozycje - Ks. Jacek Siewiora

Okładka
ks. Janusz Mastalski, Ks. Jacek Siewiora
39,00 zł
28,00 zł
29,00 zł
28,00 zł
10,00 zł
Okładka
Ks. Jacek Siewiora
19,00 zł