Okładka

Krótka historia KAPITALIZMU

Nieoceniony przewodnik po gospodarce wolnorynkowej i jej roli w życiu każdego z nas Gretchen Morgenson Wydawnictwo: Explanator Dział: Ekonomia Format: 160x240 Stron: 312 Oprawa: miękka ISBN: 9788392891642 INDEKS: EXP0001B31089
54,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

„Krótka historia kapitalizmu” - czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o kapitalizmie ale baliście się zapytać.
Czym jest kapitalizm i czy przetrwa? Co naprawdę oznacza globalizacja i jak wpłynie na Twoje konto bankowe? Czy jeśli zostawimy go samemu sobie spowoduje taką katastrofę jak kryzys ostatnich lat i dlaczego jest tak trwałym systemem ekonomicznym? Co sprawia, ze trwa kolejne już stulecie? Kapitalizm onieśmiela, tworzy więcej pytań niż odpowiedzi. Jednak niezależnie od porażek wciąż ma kontrolę nad codziennymi wiadomościami, codziennym życiem. Zrozumienie naszego systemu ekonomicznego- włączając w to jego osiągnięcia jak i problemy jest bardziej istotne dziś niż kiedykolwiek. Stworzona przez dziennikarkę New York Timesa. Gretchen Morgenson, Ta książka to esencja wiedzy o kapitalizmie i mechanizmach jego działania - od twórców ideologii po instytucje określające prawa, które go utrzymują. Jeśli chcesz zrozumieć ideologię, która trzyma w ryzach współczesny świat, lub po prostu chcesz mądrze zabrać głos podczas rozmów - ta książka jest nieocenionym narzędziem zrozumienia kapitalizmu.
Gretchen Morgenson od 1998 pracuje w New York Timesie, gdzie jest zastępczynią redaktora działów biznesowego i finansowego oraz zajmuje się problematyką światowych rynków kapitałowych. Za zdecydowane i wnikliwe komentarze o Wall Street otrzymała nagrodę Pulitzera. Dzięki temu, iż na początku lat osiemdzięsiątych pracowała jako makler giełdowy w Dean Witter Reynolds, jej sprawozdania cechują się, rzadką wśród dziennikarzy finansowych, dogłębną wiedzą i dozą sceptycyzmu.