Okładka

Jezus - nasz Zbawiciel. Podręcznik dla 2 klasy

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM Dział: Szkoła podstawowa kl. II Seria: WAM kl. 2 S.P. Format: 208x296 Stron: 144 Oprawa: twarda ISBN: 9788327718495 INDEKS: WAMa017C31252
22,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Podręcznik do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej „Jezus − nasz Zbawiciel” stanowi część katechetycznego pakietu edukacyjnego z nowej serii wydawniczej „Wierzę w Boga” zgodnego z „Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 2018 roku oraz programem dla klas I-IV szkoły podstawowej "Zaproszeni na ucztę z Jezusem".

Katecheza w klasie 2 jest ukierunkowana na budzenie w uczniu pragnienia przyjaźni z Jezusem Chrystusem i tęsknoty za przyjęciem Go w Komunii Świętej. Treści wspierają formowanie sumienia i przygotowują do bardziej świadomego uczestniczenia w liturgii.

Podręcznik jest bogato ilustrowany. Rysunki i fotografie ukazują sceny biblijne i z życia codziennego dziecka oraz wprowadzają w liturgię Kościoła.
Podręcznik zawiera: - cytaty z Biblii – często zredagowane odpowiednio do wieku uczniów;
- krótkie teksty wyjaśniające tajemnice wiary;
- opowiadania odwołujące się do doświadczeń uczniów i przybliżające trudne zagadnienia;
- najważniejsze treści każdego tematu (wyróżnione czerwoną czcionką), na które wskazuje Przewodnik − w klasie 2 jest nim św. Teresa od Dzieciątka Jezus;
- ciekawą szatę graficzną zintegrowaną z pytaniami − co zachęca dziecko do korzystania z podręcznika;
- propozycje modlitwy.

Pozostałe książki z tej serii