Okładka

Misterium Chrystusa w roku liturgicznym

Redaktor: ks. Jacek Nowak SAC Wydawnictwo: HLONDIANUM - Wydawnictwo Towarzystwa Chrystusowego Dział: Upominki Format: 165x235 Stron: 450 Oprawa: miękka ISBN: 9788362959242 INDEKS: HLO0107B33152
45,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Misterium Chrystusa w roku liturgicznym
Taki tytuł nosi księga pamiątkowa dedykowana ks. prof. Bogusławowi Nadolskiemu TChr z okazji 55-lecia święceń kapłańskich i 50-lecia pracy naukowej. Czcigodnego Jubilata nie trzeba specjalnie przypominać, jest znanym i cenionym w Polsce liturgistą, ekspertem, autorem wielu publikacji w tej dziedzinie, dydaktykiem i konsultorem Komisji Liturgicznej Episkopatu Polski.

Na księgę pamiątkową składają się artykuły poświęcone rozumieniu i celebracji roku liturgicznego. Ich autorami są przedstawiciele wszystkich liturgicznych środowisk naukowych w Polsce, wdzięczni przyjaciele, współpracownicy i byli studenci ks. B. Nadolskiego TChr. Obok zagadnień związanych z teologią roku liturgicznego w książce pojawia się również problematyka pastoralna i tematyka dotycząca sposobów celebracji poszczególnych momentów wielkiej tajemnicy zbawienia. W sumie jest to 29 obszernych opracowań, w tym życiorys Jubilata oraz kompletna dokumentacja jego dorobku naukowego.

Książka wydana z wielką starannością edytorską, w estetycznej oprawie, jest nie tylko wyrazem uznania i wdzięczności dla Jubilata, ale stanowi cenne kompendium wiedzy na temat teologii roku liturgicznego.

Inne pozycje - ks. Jacek Nowak SAC

27,00 zł
Okładka
ks. Jacek Nowak SAC
7,00 zł