Okładka

Romuald Traugutt - Dyktator (CD-audiobook)

o. Władysław Kluz OCD Wydawnictwo: Studio Katolik Dział: Audiobook Seria: Świadkowie Wiary ISBN: 9788363436377 INDEKS: KAT0091A36482
29,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

W 1863 roku kiedy to Polska już blisko sto lat była pod zaborami, pojawił się bohater - Romuald Traugutt (1826-1864), który był ostatnim przywódcą powstania styczniowego.

„Dyktator” to biograficzno-historyczna opowieść o bohaterze i tragicznych wydarzeniach powstania styczniowego. W oparciu o fragmenty pamiętnika i listów Romualda Traugutta oraz wspomnień córki Anny Korwin-Juszkiewiczowej rodzi się niezwykła historia. Zarówno sposób ujęcia zdarzeń, jak i refleksje zawarte w autentycznych tekstach sprawiają, że jest to medytacja nad ludzkim życiem wpisanym w historiê, która wydarzyła się naprawdę.

Po śmierci dyktatora, szybko zaczął się kształtować swoisty kult jego osoby. Wielu świadków jego egzekucji przyrównywało tę śmierć do męki Chrystusa. Hołd oddawany Trauguttowi dowodzi, że prowadził on życie prawdziwie święte. Opisywany jest jako osoba niezłomna i dokonująca nadludzkich wysiłków. Podjęto również kroki wkierunku jego beatyfikacji, jako symbolu pooewiêcenia i męczeństwa dla Ojczyzny.
Całkowity czas: 9 godz. 50 min.

Pozostałe książki z tej serii

Inne pozycje - o. Władysław Kluz OCD

Okładka
o. Władysław Kluz OCD
34,00 zł
Okładka
o. Władysław Kluz OCD
34,00 zł