Powrót na poprzednią stronę

Na drogach wiary. Przewodnik metodyczny dla klasy II Iiceum i technikum

Na drogach wiary. Przewodnik metodyczny dla klasy II Iiceum i technikum

Bogusław Nosek, Elżbieta Kondrak, ks. Jarosław Czerkawski

Wydawnictwo JEDNOŚĆ Kielce 2013

ISBN EAN: 9788376608709 (ISBN: 978-83-7660-870-9)
format: 162x235, stron: 352, oprawa: miękka

INDEKS: JED1677B37208

Cena: 15,00 zł

Przewodnik metodyczny do podręcznika nr AZ-42-03/12-KI-2/13 zgodnego z programem nauczania religii nr AZ-4-03/12

Przewodnik metodyczny zawiera gotowe scenariusze wraz z materiałami źródłowymi, które mogą być wykorzystane w całości, bądź też stać się inspiracją dla własnych opracowań katechety.

Rozpoczyna się cyklem katechez związanych z katolickim Credo. Zwracają one uwagę na Boga, przybliżają Jego działanie, tak by poszerzyć horyzont uczniów o duchowe zaplecze rzeczywistości ziemskiej. Człowiek ukazany jest w niej jako dzieło Boga i odbicie Jego wielkości.

Rozdział II – Moja modlitwa uwypukla najpierw jej indywidualny wymiar, co ma prowadzić do modlitwy wspólnotowej, liturgicznej, która również pozwoli wyjść z sytuacji zagubienia w dzisiejszym hałaśliwym świecie. Kolejne katechezy dostarczają uczniom pomocy w odkryciu, że Kościół nie jest instytucją, która ogranicza i zniewala, ale wspólnotą, w której mają przeznaczone dla siebie miejsce i za którą powinni czuć się odpowiedzialni (Rozdział III – Wspólnotowy wymiar mojego Kościoła). Wiara nie jest sprawą prywatną, dlatego uczniowie powinni zdobywać umiejętność manifestowania jej w swoim środowisku.

Rozdział IV (Z wiarą w roku liturgicznym) przypomina o znaczeniu liturgii w życiu chrześcijan. Dla wielu uczniów Boże Narodzenie i Wielkanoc są szczególną mobilizacją do pogłębienia swojego związku z Chrystusem. Rozdział V (Moje korzenie, moja przeszłość) podejmuje problematykę naszego miejsca i naszych zadań w Europie jako ludzi wierzących, realizując wskazanie Jana Pawła II, by „dobrze się zastanowić nad rzeczywistością Europy i europejskości”.

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni

Bogusław Nosek

Elżbieta Kondrak

ks. Jarosław Czerkawski