Okładka

Od Paschy do Paschy. Katechezy wprowadzające w przezywanie Triduum Paschalnego

bp Zbigniew Kiernikowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezji Pelpliñskiej "Bernardinum" Dział: Wielki Post Seria: Triduum Paschalne Format: 125 x 195 Stron: 340 Oprawa: miękka ISBN: 9788378233664 INDEKS: BER0543B38752
24,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Kościół żyje od Paschy do Paschy. Celebruje paschalne misterium Jezusa Chrystusa szczególnie uroczyście co roku podczas Triduum Paschalnego, ale również w każdą niedzielę, która jest nazywana małą Paschą. Tajemnica paschalna wyznacza rytm i kierunek całego życia Kościoła – w wymiarze liturgicznym, moralnym i społecznym. Z Paschy Kościół czerpie moc do dawania świadectwa i pełnienia swojej ewangelizacyjnej misji.

Słowo „pascha” oznacza uderzenie, gwałtowne i dynamiczne przejście. Izraelici przeżyli Paschę jako wyzwolenie z Egiptu i każdego roku obchodzili pamiątkę tego wydarzenia. W odniesieniu do Jezusa Chrystusa Pascha oznaczała Jego śmierć na krzyżu, w której okazał się On zwycięskim Barankiem: otrzymał nowe życie w zmartwychwstaniu i tego życia udziela wszystkim, którzy w Niego wierzą.

Dla nas, chrześcijan, coroczne świętowanie Paschy jest powrotem do tajemnicy chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy bowiem wprowadzeni w Paschę Chrystusa i wszczepieni w tajemnicę Jego śmierci i zmartwychwstania. Ilekroć celebrujemy święta paschalne, tylekroć uświadamiamy sobie, że zostaliśmy uzdolnieni do przechodzenia przez śmierć do życia.

Pozostałe książki z tej serii

Inne pozycje - bp Zbigniew Kiernikowski

Okładka %
bp Zbigniew Kiernikowski
39,90 zł 37,00 zł
Okładka
bp Zbigniew Kiernikowski
9,90 zł
Okładka
bp Zbigniew Kiernikowski
29,90 zł
Okładka
bp Zbigniew Kiernikowski
25,00 zł
Okładka
bp Zbigniew Kiernikowski
10,00 zł
Okładka
bp Zbigniew Kiernikowski
16,00 zł