Okładka

Powrót Łazarza (CD)

Wydawnictwo: Studio DR sp.z o.o. Dział: Muzyka INDEKS: DRC0055B39907
30,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Grzegorz Kloc prezentuje płytę pt: "Powrót Łazarza". Po 3 latach od wydania pierwszego albumu pt: "Na skrzydłach miłości, który przecierał szlaki w mediach i był ciepło przyjęty przez słuchaczy i recenzentów przyszedł czas na nową płytę.

Nowy album Grzegorza to mieszanka różnych stylów muzycznych począwszy od rocka, poprzez pop, gospel, skończywszy nawet na reggae. Radiowe nośne melodie z sięgającym „do źródeł” przesłaniem to znak firmowy tej płyty. Motywem charakterystycznym w całym albumie są oryginalne chóry, często w klimatach gospel, a także barwne solówki gitarowe.

Z płytą współdziała nowo powstający chór Rock&Gospel, który powołany został specjalnie dla tego projektu. Autorem większości kompozycji jest Grzegorz Kloc, natomiast teksty napisała przy udziale Grzegorza jego żona Olga Pruszkowska-Kloc, która wcześniej współpracowała m. in. z Natalią Niemen czy zespołem Sixteen.

Gościnnie na płycie zagrali: Mirosław Stępień (basista z Budki Suflera), Krzysztof Pachla (saxofonista jazzowy) ,Mariusz Gościło (wiolonczela-Missio Musica), Mirosław Hoduń (producent muzyczny) oraz Piotr Płecha (artysta solowy i muzyk zespołu TGD).

Za produkcję muzyczną albumu ”Powrót Łazarza” odpowiada Grzegorz Kloc oraz Andrzej Karp - jeden z najbardziej znanych i cenionych realizatorów i producentów muzycznych.

Utwór o tym samym tytule otwiera drogę do promocji projektu. Piosenka pt: "Powrót Łazarza" pokazuje, że Grzegorz odzyskał świeżość po zagraniu wielu koncertów i wydanej nie tak dawno E-pki "Rock & Gospel Projekt". Singiel został bardzo dobrze przyjęty przez media. Utwór jest emitowany w ponad 40 rozgłośniach w Polsce (głównie katolickich, ale również komercyjnych).

Pod koniec roku muzyk planuje nagranie płyty DVD z kilku większych koncertów.