Powrót na poprzednią stronę

Nadzieja rodziny. Rozmowa z kard. Gerhardem Ludwigiem Müllerem

Nadzieja rodziny. Rozmowa z kard. Gerhardem Ludwigiem Müllerem

kardynał Gerhard Ludwig Muller

Wydawnictwo Salwator Kraków 2014

ISBN EAN: 9788375804072 (ISBN: 978-83-7580-407-2)
format: 120x180, stron: 92, oprawa: miękka

INDEKS: SAW0747B40137

Cena: 17,90 zł

„Nadzieja rodziny” – ten tytuł dopuszcza różne interpretacje: nadzieja dla rodziny, nadzieja, której źródłem jest rodzina, czy też nadzieja, którą jest sama rodzina.

Nadzieja to spojrzenie w przyszłość będącą konsekwencją podejmowanych w teraźniejszości decyzji. Jest zatem wyzwaniem, tak jak wyzwaniem jest chrześcijaństwo oparte na swoich zasadach, ale przede wszystkim na nadziei spotkania Boga twarzą w twarz.

Jezus nie przyszedł na świat po to, aby głosić zwykłe teorie, które uspokajają sumienie i ostatecznie pozostawiają rzeczy takie, jakie one są, nie zmieniając „ustalonego porządku”. Jezus odnowił stworzenie, głosząc nawrócenie, które jest możliwe dla wszystkich, gdyż On pokonał już ostatecznie grzech: wskazał nam kierunek, którego podstawą są normy moralne. Dlatego autentyczne życie chrześcijańskie nie jest łatwe, wymaga osobistego zaangażowania w zmianę własnego postępowania, nie godzi sie na kompromisy między objawieniem i światem, nie akceptuje fałszywej antropologii. Nie można rano iść do Kościoła, a wieczorem do domu publicznego.

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni

kardynał Gerhard Ludwig Muller