Okładka

Zapatrzony w Małą Świętą

Bp Adolf Piotr Szelążek Wydawnictwo: Wydawnictwo OO. Karmelitów Bosych Dział: Biografie, autobiografie Format: 195x125 Stron: 178 Oprawa: miękka ISBN: 9788376043425 INDEKS: KAR0509B40759
19,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

W praktyce beatyfikacyjnej jedną z bardzo ważnych spraw jest zgromadzenie pism kandydata na ołtarze. Kreślą one bowiem jego duchowy portret - cnoty, jakie praktykował, duchowość, którą żył, nabożeństwa jakie żywił itp. Pisma kandydatów na ołtarze - późniejszych błogosławionych i świętych - poddane wcześniejszej cenzurze kościelnej, są publikowane i stają się duchowym pokarmem dla wiernych, pragnących kształtować w ich szkole swoje życie duchowe oraz czerpać inspirację z ich nauki i doświadczenia.

W taki sposób należy postrzegać inicjatywę publikacji Pism Sługi Bożego ks. biskupa Adolfa Piotra Szelążka, których niniejszy I tom jest zwiastunem. A ponieważ jednym z najbardziej charakterystycznych rysów duchowości Autora, założyciela zgromadzenia zakonnego sióstr terezjanek i pasterze diecezji łuckiej na Wołyniu, było zapatrzenie się w Małą Świętą, w obecnym tomie zgromadzono jego teksty o św. Teresie z Lisieux.

Lektura książki posłuży nie tylko do poznania szlachetnego i zatroskanego o dobro Kościoła Pasterze i Ojca, ale będzie także pomocą w podejmowaniu wyzwań nowej ewangelizacji.