Okładka

W Jego ranach nasze zdrowie

Teologia sakramentów uzdrowienia Redaktor: ks. Krzysztof Poroslo Wydawnictwo: TYNIEC Wydawnictwo Ojców Benedyktynów Dział: Teologia Format: 145X205 Stron: 180 Oprawa: miękka ISBN: 9788373545786 INDEKS: TYN0406B42474
25,40 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Publikacja W Jego ranach nasze zdrowie. Teologia sakramentów uzdrowienia jest owocem siódmych już rekolekcji liturgicznych Mysterium fascinans (...).

W czasie tych rekolekcji chcieliśmy wejść w głąb teologicznego znaczenia i piękna celebracji sakramentów pokuty i pojednania oraz namaszczenia chorych. Każdy z nas doskonale wie, że skarb Bożego życia otrzymany przez celebrację sakramentów inicjacji chrześcijańskiej przechowujemy w naczyniach glinianych (2 Kor 4,7), które niezwykle łatwo stłuc i uszkodzić przez słabość, choroby, cierpienie, śmierć, a nade wszystko przez grzech. W tych wszystkich sytuacjach potrzebujemy uzdrowienia ze strony Boga. (...)

Nasze uzdrowienie nie jest w naszych rękach. Nawet ciągle rozwijająca się medycyna czy coraz większa ilość psychologicznych kozetek nie jest w stanie uleczyć miejsca, które jest najbardziej zranione – naszego serca. Nasze uzdrowienie jest poza nami. Jest w ranach Zbawiciela – w przebitym sercu Jezusa Chrystusa, gdzie początek wzięły sakramenty Kościoła, skąd wytrysnęło samo życie, jego pełnia, która jest nam dzisiaj udzielana w liturgii.