Okładka

Pismo Święte Stary i Nowy Testament (kolor błękitny)

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła Dział: Biblia Paulińska Seria: Biblia z Komentarzem Format: 105x155 Stron: 3000 Oprawa: twarda ISBN: 5907564031622 INDEKS: PAWb009B4730
125,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Najnowszy przekład
Pismo Święte z komentarzem opracowane przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła stworzono tak, aby jak najlepiej oddać po polsku sens oryginalnego tekstu biblijnego. Zostało zredagowane z maksymalną wiernością oryginalnemu tekstowi, z uwzględnieniem współczesnych badań nad Pismem Świętym.

Wygodne pomoce
Nowy przekład Pisma Świętego zawiera liczne komentarze, przypisy, wprowadzenia do poszczególnych ksiąg, teksty paralelne, tablice chronologiczne, mapy, a także słownik terminów biblijnych. Te pomoce pomogą Ci zrozumieć tekst biblijny, a także dostrzec główne myśli i przesłanie w nim zawarte.

Łatwa interpretacja
Twórcy nowego przekładu Pisma Świętego zadbali o to, aby tekst był zgodny z zasadami współczesnego literackiego języka polskiego. W przypisach i komentarzach nie znajdziesz specjalistycznego języka teologicznego - wszystko po to, aby tekst był jak najbardziej przystępny dla czytelnika.

Przejrzysty układ graficzny
Układ graficzny Pisma Świętego jest nowoczesny i przejrzysty, abyś mógł sprawniej i wygodniej z niego korzystać. Przypisy oraz odnośniki do innych miejsc w Biblii umieszczono na marginesach stron. Abyś szybko znalazł wybrane miejsce w Piśmie świętym, w dolnych rogach stron zamieszczono skrócone nazwy ksiąg wraz z zakresami tekstu biblijnego.

12 lat pracy specjalistów
Opracowanie nowego tłumaczenia z języków: hebrajskiego, aramejskiego i greckiego trwało 12 lat. W projekcie wzięło udział ok. 90 osób - biblistów, redaktorów, polonistów, językoznawców i innych. Nowe tłumaczenie wzbogaca różnorodność dostępnych przykładów, co pozwala zrozumieć Pismo Święte z różnych perspektyw.

Poręczne wydanie w błękitnej oprawie
Pismo Święte w niewielkim formacie - 10,50 cm x 15,5 cm - sprawdzi się doskonale, jeśli chcesz, by Słowo Boże towarzyszyło Ci wszędzie, gdzie tylko się wybierasz. Bez trudu zmieścisz je do każdej torby czy walizki. Dla zachowania małego formatu wykorzystano czcionkę 7 pkt. Delikatny, błękitny kolor oprawy przywodzi na myśl spokój, wyciszenie i zachęca do modlitwy. Uroku dodaje jej delikatnie wytłoczony symbol gołębicy.

Pozostałe książki z tej serii