Okładka

Kto spotyka Jezusa, spotyka judaizm

abp Stanisław Gądecki Wydawnictwo: Prymasowskie Wydawnictwo "Gaudentinum" Dział: Ekumenizm Format: 130x210 Stron: 254 Oprawa: twarda ISBN: 8387926752 INDEKS: GAU0070B4740
28,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Dlaczego tak ważny i wciąż na nowo podejmowany obecnie jest problem dialogu między chrześcijanami a żydami? W jaki właściwie sposób Kościół Chrystusowy odkrywa więź z judaizmem? Na te i szereg innych pytań Czytelnik odnajdzie odpowiedź właśnie w tej książce. Została ona wydana z okazji V Dnia Judaizmu. Autor od podstaw wyjaśnia, skąd w ogóle wziął się Dzień Judaizmu, jaki ma cel i znaczenie dla chrześcijan i żydów. Jednocześnie stara się pokazać [...], w jaki sposób chrześcijaństwo powiązane jest z religią żydowską. Przedstawia też kroki podjęte ze strony Kościoła katolickiego w kierunku pogłębienia relacji chrześcijan z judaizmem. Warto podkreślić, że książka ta powstała w wyniku wieloletniego obcowania i bezpośredniego doświadczenia Autora ze światem i kulturą żydowską.

Bp Stanisław Gądecki - Otrzymał w Rzymie na Pontificium Institutum Biblicum licencjat biblijny, a następnie udał się do Jerozolimy, by na Studium Biblicum Franciscanum zgłębiać problematykę judeo-chrześcijańską. W 1988 r. uczestniczył w programie studiów na Spertus College of Judaica w Chicago, poświęconym m. in. żydowskiej teologii, liturgii i kulturze. Obecnie Ksiądz Biskup jest Przewodniczącym Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego, a także konsultorem Papieskiej Komisji ds. Religijnych Relacji z Judaizmem.

Inne pozycje - abp Stanisław Gądecki

Okładka
abp Stanisław Gądecki
49,90 zł
Okładka
abp Stanisław Gądecki
18,00 zł
Okładka
abp Stanisław Gądecki
19,00 zł
17,00 zł
19,00 zł
Okładka
abp Stanisław Gądecki
25,00 zł
Okładka
abp Stanisław Gądecki
13,00 zł