Okładka

Podnieście głowy

Wielka Pokuta i Różaniec do Granic Wydawnictwo: Wydawnictwo ROSIKON PRESS Dział: Albumy Format: 215 x 265 Stron: 264 Oprawa: twarda ISBN: 9788362981816 INDEKS: ROS0045B48133
59,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Album "Podnieście głowy!" jest nie tylko podsumowaniem Wielkiej Pokuty i Różańca do Granic - dwóch wielkich inicjatyw modlitewnych, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie na przestrzeni roku. To również fascynująca podróż przez dzieje wiary w Polsce i próba odczytania znaków czasu.
Czy wiecie dlaczego Wielka Pokuta i Różaniec do Granic wydarzyły się właśnie w Polsce?
Jaką bronią dysponował Prymas Tysiąclecia? Jaką bronią my dysponujemy? Czy na Wielkiej Pokucie został wypowiedziany egzorcyzm?
Odpowiedzi na te pytania oraz mnóstwo innych niezwykłych faktów możemy poznać we wspólnym wydawnictwie oficyny Rosikon Press oraz Fundacji Solo Dios Basta - „Podnieście głowy!”. Album „Podnieście w górę głowy” jest nie tylko podsumowaniem dwóch wielkich inicjatyw modlitewnych, które miały miejsce w naszej ojczyźnie na przestrzeni niecałego roku. Znany pisarz i publicysta Grzegorz Górny zabiera nas w fascynującą podróż przez dzieje wiary w Polsce, które zwłaszcza w ostatnich czasach niezwykle wyraźnie wpisują się w historię zbawienia.
Dla tych, którzy uczestniczyli w obu historycznych wydarzeniach, będzie to wspaniałe przypomnienie i pamiątka tamtych niezwykłych przeżyć. Dla tych zaś, którzy nie mogli stawić się na Jasnogórskich Błoniach lub na granicach Polski, będzie to wyczerpujące relacja z obu wielkich religijnych zrywów. Oprócz tekstu Grzegorza Górnego: prolog ojca Augustyna Pelanowskiego zapis dwóch świadectw wypowiedzianych na Wielkiej Pokucie pełny tekst modlitwy pokutno-przebłagalnej setki niepublikowanych nigdy zdjęć świadectwa i relacje uczestników Różańca do Granic konferencje i homilie wygłoszone na Wielkiej Pokucie oraz Różańcu do Granic. Wielka Pokuta i Różaniec Do Granic są dla mnie wielkim zaproszeniem Stwórcy, by Jemu zawierzyć całe istnienie. Jako świeccy organizatorzy jesteśmy przekonani, że to były dzieła Boże. Wiemy to, bo znamy naszą słabość, wiemy, ile zależało od Jego Miłosierdzia, ile razy interweniował, ile razy byliśmy ratowani. Maciej Bodasiński Te dwa wydarzenia, głęboko poruszyły serca i umysły milionów ludzi. Tak mocne doświadczenia domagają się duchowej interpretacji, która pomoże umieścić je w miejscu i czasie. Dlatego oddajemy w Państwa ręce wyjątkowe dzieło, które łączy i wykorzystuje możliwości, jakie daje słowo pisane i obraz. Lech Dokowicz