Okładka

Kochaj Boga i nie bój się być szczęśliwym

Piotr Kwiatek OFMCap Wydawnictwo: Wydawnictwo Serafin Dział: Teologia Format: 120x193 Stron: 87 Oprawa: miękka ISBN: 9788363243609 INDEKS: SFN0121B48179
27,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

„Kochaj Boga i nie bój się być szczęśliwym” to pierwsza na polskim rynku wydawniczym książka opisująca codzienne ludzkie sprawy w perspektywie doświadczenia wiary i psychologii pozytywnej. Tym, co łączy te dwa rożne wymiary, jest człowiek oraz jego odwieczna tęsknota za dobrem i szczęściem. Autor zauważa, że wiara chrześcijańska nie tylko nie stoi w opozycji do radości życia, ale tak naprawdę pełniej do niej prowadzi, ukazując dalsze horyzonty. Zarówno osoby wierzące, jak i poszukujące znajdą w tej książce wiele praktycznych wskazówek oraz interesujących podpowiedzi.

Celem tej książki jest zaprezentowanie przestrzeni spotkania dwóch światów: psychologii pozyty wnej i wiary. Choć mają one wiele cech wspólnych, jak troska o dobro i szczęście człowieka, to jednocześnie różnią się od siebie. Psychologia pozytywna opiera swoje twierdzenia na badaniach naukowych, a wiara formułuje je na podstawie Objawienia i Tradycji Kościoła. Wykorzystuję nie tylko wyniki najnowszych badań psychologii pozytywnej z zakresu wdzięczności, pozytywnych emocji, silnych stron osobowości, dobrostanu, ale również nawiązuję do wymiaru duchowości człowieka oraz mojego osobistego doświadczenia egzystencjalnego. Jestem głęboko przekonany, że duchowość i religijność wciąż mogą inspirować do poszukiwań naukowych, tak jak i wiedza może pozytywnie wspierać sferę sacrum w życiu człowieka. Precyzyjnie wyraził to św. Jan Paweł II w encyklice Fides et Ratio: „Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy”.

Inne pozycje - Piotr Kwiatek OFMCap

Okładka %
Piotr Kwiatek OFMCap
59,95 zł 57,50 zł
Okładka %
s. Anna Maria Pudełko AP, Piotr Kwiatek OFMCap
44,90 zł 42,00 zł
Okładka %
Piotr Kwiatek OFMCap, s. Anna Maria Pudełko AP
39,95 zł 37,00 zł
Okładka %
Piotr Kwiatek OFMCap
35,00 zł 33,50 zł
Okładka %
Piotr Kwiatek OFMCap
39,90 zł 34,50 zł
24,90 zł