Powrót na poprzednią stronę

Święte Triduum Paschalne

Święte Triduum Paschalne

o. Janusz Jędryszek

VENI Szczecin 2018

ISBN EAN: 9788392319435 (ISBN: 978-83-923194-3-5)
format: 148×210, stron: 126, oprawa: miękka

INDEKS: VEN0035B49265

Cena: 15,00 zł

„Praktyka duszpasterska związana z liturgią tych dni nie wszędzie wszakże stoi na odpowiednio wysokim poziomie, stąd książka o. Janusza Jędryszka OFM Conv. ma pomóc wspólnotom parafialnym tak przygotować i przeprowadzić liturgię Triduum Paschalnego, by każdy jej uczestnik autentycznie przeżył bliskość Przejścia Pana. Z odpowiedzialności za harmonijne przygotowanie tej liturgii muszą zdawać sobie sprawę wszyscy i duszpasterze, i ich bliscy współpracownicy. Teologowie liturgii – autorzy Mszału Pawła VI wypracowali wszystko aż do najdrobniejszych szczegółów z myślą o tym, żeby nie było ani momentów niejasnych, ani pustych i nieczytelnych. Stąd też o. Jędryszek stara się nie pominąć niczego, czym koniecznie chciałby uwrażliwić twórców paschalnej liturgii parafialnej i jej uczestników. Z tą książką w ręku każdy uczestnik tej liturgii zobaczy więcej, przeżyje głębiej, doświadczy większego bogactwa misterium Bożego znaku.”

Książka Święte Triduum Paschalne jest nowym uzupełnionym wydaniem Święte Triduum Paschalne we wspólnocie parafialnej, które ukazało się w roku 1996.

Podobnie jak jej poprzedniczka wyrosła z pragnienia, by pomóc wszystkim wierzącym jeszcze pełniej wejść w tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Zamieszczone katechezy, homilie, świadectwa, są prostym zapisem doświadczenia Triduum Paschalnego, przeżywanego w Darłowie i Koszalinie. Homilie zostały wygłoszone parafianom i gościom rekolekcyjnym w trakcie Świąt Paschalnych. Katechezy paschalne głoszone uczestnikom Triduum umożliwiają pełne zrozumienie i przeżycie liturgii – wypływają one z konkretnego doświadczenia przeżycia Triduum Paschalnego we wspólnocie parafialnej. Mogą stanowić pomoc tym wszystkim, którzy jeszcze pełniej chcą wejść w tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

 

o. Janusz Jędryszek