Okładka

Bóg. Nasz Pan Jezus Chrystus. Osoba i Życie

ks. Romano Guardini Wydawnictwo: FRONDA Sp. z o.o. Dział: Teologia Stron: 648 Oprawa: miękka ISBN: 9788380794184 INDEKS: FRO0431B50866
64,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Chrystus wymyka się wszystkim kryteriom oceny i interpretacji. Kryterium wyznacza On sam. Wykracza poza pojęcie człowieka i tego, co jest po ludzku możliwe. Chrystus nie mieści się w żadnej kategorii. Nawet użycie pojęcia „geniusz” albo „założyciel religii” prowadzi nas na manowce.

Dla Zbawiciela istnieje tylko jedna specjalna kategoria, prosta jak Jego imię: „Jezus Chrystus”, którego treść rozwija się w spotkaniu przez wiarę i w pełnym miłości pójściu za nim.

Nasz Pan. Jezus Chrystus – klasyczne dzieło znanego teologa Romano Guardiniego. Ziemska biografia Zbawiciela opowiedziana prostymi słowami przez intelektualistę znającego Ewangelię i języki oryginału na wylot. Zamiast akademickich spekulacji i reinterpretacji proponuje nam pogłębione medytacje nad każdym słowem i świadectwem zostawionym w Dobrej Nowinie.

„Czytelnik zostaje zmuszony do zastanowienia się nad swoim dotychczasowym stylem obecności w świecie; zrozumie wreszcie, że w zwyczajnych krajobrazach życia, pozostajemy wędrowcami i poza Bogiem nie mamy nikogo”.

– ze wstępu ks. Jana Sochonia

Inne pozycje - ks. Romano Guardini

Okładka %
ks. Romano Guardini
42,90 zł 39,99 zł
Okładka
ks. Romano Guardini
6,00 zł
Okładka
ks. Romano Guardini
24,90 zł
Okładka
ks. Romano Guardini
18,00 zł