Okładka

Chodzę za Tobą, Chryste

ks. Jan Kanty Pytel Wydawnictwo: Wydawnictwo Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego PALLOTINUM Dział: Teologia Format: 155x215 Stron: 686 Oprawa: twarda ISBN: 9788370148416 INDEKS: PAL0393B52242
38,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Wielu, bardzo wielu czcicieli Jezusa chce z Nim rozważać, o Nim myśleć, o Nim czytać. Dla nich jest ta książka. Tytuły medytacji są często „domyślne”, bo mają przynaglić do czytania. Książka zawiera wprowadzenia do uroczystości i świąt, a szczególnie do okresów liturgicznych. Pomija niedziele (por. Ze stołu Słowa Bożego, red. Jan Kanty Pytel), ale uwzględnia Wielkanoc, Wniebowstąpienie, Zesłanie Ducha Świętego, Uroczystość Trójcy Świętej, Uroczystość Bożego Ciała.

Poza treściami biblijnymi pojawia się wiele tematów z życia świętych, bohaterów narodowych, konwertytów, ludzi kultury. Medytacje podają treści do refleksji, nie sugerują żadnych postanowień czy wniosków. Autor pozostawia to Czytelnikom i prosi Ducha Świętego – Przewodnika w modlitwie, aby prowadził ich do Prawdy i wzbudzał w nich pragnienie tego, co lepsze. Medytacje są wpisane w dwunastomiesięczny cykl Boży Rok Piotra Stachiewicza. Wielkie święta zmieniają daty swej celebracji, ale Czytelnik bez trudności znajdzie je w spisie treści.

Inne pozycje - ks. Jan Kanty Pytel

Okładka
ks. Krzysztof Wons SDS, ks. Edward Staniek, ks. Jan Kanty Pytel, Anna Świderkówna
27,00 zł
16,00 zł