Okładka %

Memento mori. Wielkopostnik

Theresa Aletheia Noble FSP Wydawnictwo: Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów "W drodze" Dział: Wielki Post Stron: 488 Oprawa: twarda ISBN: 9788379064595 INDEKS: WDR0951B55210
59,90 zł 55,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 55,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Książka odkryje przed Tobą tajemnice wiary, które z biegiem lat zostają zapomniane, a w niektórych przypadkach uznane za chwilowy trend. Pamiętaj o śmierci.

Momento mori w czasach współczesnych pojawia się dość często jako zwykłe stwierdzenie. Traktowane jest jako coś nowego, co przyjęło się przez ludzi, jest używane, a niedługo zostanie zapomniane. Tak jak wszystkie inne trendy, które przychodzą i odchodzą. Coraz mniej osób zdaje sobie sprawę z tego, że rozważania o śmierci, jej nieprzewidywalności i nieuchronności towarzyszą ludziom od tysiącleci.

Do tej starożytnej praktyki zachęcają między innymi Pismo Święte, duchowni, święci oraz Jezus Chrystus. Pamięć o nadchodzącej śmierci i nieubłaganym końcu ma pomóc w docenieniu daru, jakim jest życie. Celebrowanie każdego dnia na Ziemi pozwala na zmianę złych nawyków, poprawę swojej osoby, a w efekcie doprowadzi do osiągnięcia świętości. Warto pamiętać, że to właśnie śmierć jest wielką tajemnicą wiary chrześcijańskiej. To po niej następuje zbawienie i życie wieczne.

Inne pozycje - Theresa Aletheia Noble FSP

34,90 zł 31,99 zł