Okładka

Zeszyt do improwizacji cz. 1

Adam Kowalski Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezji Pelpliñskiej "Bernardinum" Dział: Różne pomoce dydaktyczne dla uczniów Format: 295 x 210 Stron: 8 Oprawa: miękka ISBN: 9788381276603 INDEKS: BER1046C55871
6,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Zeszyt do improwizacji jest ciekawą alternatywą dla najmłodszych uczniów, którzy podjęli naukę w szkole muzycznej pierwszego stopnia na instrumentach klawiszowych. Autor podkreśla, że podstawowym założeniem Zeszytu jest to, aby uczeń, tworząc improwizacje, nauczył się przemawiać swoim indywidualnym językiem. To klucz do budowania warsztatu twórczego, który „nie lubi” sztywnych reguł i dogmatycznego, schematycznego myślenia.

dr Jakub Hutek

Nie było dotąd takiego minipodręcznika na naszych domowych i szkolnych półkach. Jego wprowadzenie i upowszechnienie (a będzie to w formie cyklu złożonego z części odpowiadających różnym poziomom zaawansowania) przyniesie nowe możliwości kształcenia w duchu muzycznej improwizacji. Jednocześnie przyczyni się do upowszechnienia swobodnej gry na instrumencie jako wspaniałej, pełnej radości i satysfakcji drogi do wykonawczej i twórczej doskonałości.

dr hab. Katarzyna Szymańska-Stułka