Powrót na poprzednią stronę

Oremus - teksty liturgii Mszy Świętej -  październik 2021

Oremus - teksty liturgii Mszy Świętej - październik 2021

Wydawnictwo Promic Warszawa 2021

format: 110 x 159, oprawa: miękka

INDEKS: MAR1028B56155

Cena: 7,20 zł

W każdym numerze ROZWAŻANIA NA KAŻDY DZIEŃ

W wrześniowym numerze miesięcznika „Oremus”:

- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;
- wprowadzenia liturgiczne i rozważania, które napisał Jakub Kruczek OP, przeor klasztoru dominikańskiego w Warszawie (Służew), rekolekcjonista;
- modlitwy wiernych; przygotowali je Małgorzata i Cezary Sękalscy, od 20 lat w związku małżeńskim, od 19 lat w kręgach Domowego Kościoła. Cezary jest psychoterapeutą i teologiem duchowości, autorem wielu książek; Małgorzata – redaktorką i korektorką. Oboje od lat związani ze środowiskiem wydawców katolickich;
- kolejny tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. Anna M. Faszczowa, teolog-dogmatyk, animatorka chóru Angelus w Horyńcu-Zdroju, ustosunkowuje się do kwestii: „Warsztaty muzyki liturgicznej. Jakie znaczenie dla parafii?”. Jest to ostatni tekst z cyklu dotyczącego warsztatów muzyki liturgicznej.
- propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC przybliża proces powstania brewiarza, czyli księgi zbierającej w jednym tomie wszystkie elementy potrzebne do celebracji oficjum.
Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 81, którym modlimy się w poniedziałek osiemnastego tygodnia zwykłego. Autor zatrzymuje się dłużej przy słowie, które „brzmi obco, nie zgadza się z tym, co czujemy i myślimy o Bogu”. Chodzi o werset 13 tego psalmu: „Pozostawiłem ich przeto twardości ich serca: niech postępują według swych zamysłów!”. Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Zaśnięcie Najświętszej Maryi Panny” (Niccolò di Pietro Gerini).

Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej.

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni

OREMUS