Okładka

Objawienia Bożej Miłości

Juliana z Norwich Wydawnictwo: Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów "W drodze" Dział: Teologia Format: 125x205 Stron: 304 Oprawa: miękka ISBN: 9788379063376 INDEKS: WDR0977B56472
34,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Juliana to postać tajemnicza. Żyła w XIV wieku w Anglii, była pustelnicą, chociaż mieszkała w środku miasta. Nie należała do żadnego zakonu. Była mistyczką, Tomasz Merton nazwie ją „największym mistykiem angielskim” i postawi na równi z Katarzyną ze Sieny i Brygidą Szwedzką. W odróżnieniu do nich nie interesowała się jednak polityką. Bóg obdarzył ją wizjami, które szczegółowo opisała. Chcąc zrozumieć powierzone jej Boskie przesłanie, Juliana tworzy oryginalną i niezwykle interesującą teologię. W Objawieniach przeczytamy o tym, czym chlubi się współczesna teologia jako odkryciem: o Bogu-Matce, o nadziei powszechnego zbawienia, o znoszącym wszelki grzech miłosierdziu Ojca, o Synu zamieszkującym w głębi ludzkiej duszy. W skrócie:
• oryginalna teologia podana w przyjazny sposób, bliski językowi mówionemu,
• dla wszystkich pobożnych ludzi świeckich, którzy szukają miłości Boga i inspiracji do skutecznego zgłębiania Jego Słowa,
• odpowiedzi m.in. na pytania: Czym chlubi się współczesna teologia jako odkryciem: o Bogu-Matce, o nadziei powszechnego zbawienia, znoszącym wszelki grzech miłosierdziu Ojca, o Synu zamieszkującym w głębi ludzkiej duszy?
• uczy i inspiruje do jeszcze skuteczniejszej praktyki medytacji i całkowitego zawierzania się woli Boga,
• jedna z czterech ważniejszych książek z zakresu duchowości mistyki chrześcijańskiej wydanych przez Wydawnictwo W drodze (obok: Wykładu pacierza, Opowieści pielgrzyma, Obłok niewiedzy).
• pierwsza anglojęzyczna książka napisana przez kobietę.