Okładka

Vademecum liturgii gregoriańskiej

Wydawnictwo: HLONDIANUM - Wydawnictwo Towarzystwa Chrystusowego Dział: Liturgia Stron: 652 Oprawa: twarda INDEKS: HLO0196B56576
145,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Vademecum liturgii gregoriańskiej to wyjątkowe dzieło. Stanowi unikatowy zbiór przepisów liturgicznych, rubryk, zasad sprawowania liturgii według Mszału Rzymskiego z 1962 roku oraz najnowszych wytycznych dotyczących celebracji tej liturgii współcześnie, do ostatnich papieskich dokumentów włącznie. Dotąd źródła ogólne i szczegółowe dotyczące tej liturgii i jej normy znajdowały się w różnych, często trudno dostępnych miejscach. Problem mogła też stanowić sama łacina, w której spisano większość tekstów. Publikacja Wydawnictwa Hlondianum na 652 stronach zbiera wszystko w jednym miejscu. Pomieszczone tu dokumenty, dekrety i wyjaśnienia, często w ich oryginalnym brzmieniu łacińskim i tłumaczeniu na język polski, stanowią liturgiczną bazę prawną i są niezbędne do godnego sprawowania Najświętszej Ofiary w tym rycie. Dzieło może więc stanowić pomoc w przezwyciężeniu wszelkich nieporozumień i wątpliwości związanych z tą formą rytu rzymskiego.

Publikacja została wydana z wielką starannością edytorską: na dobrym papierze, w formacie B5, w sztywnej oprawie ze złoceniami; w limitowanym nakładzie jest dostępna tylko w księgarni Wydawnictwa Hlondianum. Z pewnością przyczyni się do głębszego poznania liturgii w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz do znacznego podniesienia poziomu celebracji liturgicznych sprawowanych w tymże rycie.