Okładka %

Jutro Niedziela. Tom 3. Żyj słowem. Idź naśladuj Boga. Rok C

ks. Przemysław Śliwiński Wydawnictwo: Dom Wydawniczy "Rafael" s.c. Dział: Homiletyka Stron: 576 Oprawa: twarda ISBN: 9788396258915 INDEKS: RAF1179B56799
64,90 zł 62,90 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 62,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Cykl „Jutro Niedziela” to analiza niedzielnego Słowa, tego Słowa, w którym podczas Eucharystii spotykamy Jezusa. To przygotowanie do świętowania najważniejszego spotkania w każdym tygodniu. Dzięki książce „Jutro Niedziela” możemy odkryć geniusz Słowa Bożego, ukryty w Liturgii.
Trzeci tom, wydany na liturgiczny Rok C, jest zaproszeniem do bliższego poznania dojrzałego duchowo dzieła – Ewangelii św. Łukasza, którego nazywa się Ewangelistą Bożego Miłosierdzia. Opisuje on Jezusa pochylającego się nad grzesznikami, wprowadza w Jezusową szkołę modlitwy i jako jedyny zapisuje przypowieść o synu marnotrawnym.
Jutro Niedziela. Rok C zachęca również do lektury czterech szczególnych listów św. Pawła: emocjonalnego Listu do Galatów, zawierającego unikatowy opis „Chrystusa kosmicznego” Listu do Kolosan oraz 1-2 Listu do Tymoteusza, będącego swoistym podręcznikiem zarządzania wspólnotą. Dodatkowo w „Roku C” znajdziesz: Precyzyjniejszy Insider, wchodzący głębiej w teksty czytań, psalmów i Ewangelii, wiążący je tematycznie i ukazujący jeszcze więcej nawiązań do kontekstu Słowa Bożego. Dzięki bogatym komentarzom do czytań i Ewangelii możesz przenieść się w realia historyczno-kulturowe tekstów biblijnych.
Dokładniejsze Translatory, pomagające lepiej zrozumieć kluczowe terminy hebrajskie i greckie, w ich oryginalnym kontekście biblijnym i pozwalające odkryć, co słyszeli podczas lektury tekstów Starego i Nowego Testamentu ich pierwsi odbiorcy. Dzięki odniesieniom do języków oryginalnych (j. hebrajskiego i greki) możesz wnikliwiej i bardziej obrazowo odczytać Słowo Boże oraz myśl autorów biblijnych.

Inne pozycje - ks. Przemysław Śliwiński

Okładka %
ks. Przemysław Śliwiński, ks. Marcin Kowalski
79,90 zł 75,00 zł
Okładka
ks. Marcin Kowalski, ks. Przemysław Śliwiński
54,90 zł
Okładka
ks. Przemysław Śliwiński, ks. Marcin Kowalski
54,90 zł