Powrót na poprzednią stronę

Niepokalana i Jej Rycerz

Niepokalana i Jej Rycerz

Jerzy Szyran OFMConv

Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów 2021

ISBN EAN: 9788377662250 (ISBN: 978-83-7766-225-0)
format: 120x165, stron: 144, oprawa: miękka

INDEKS: NIP0120B56858

Cena: 15,00 zł

Z pewnością większość osób, choć pobieżnie, zna życie Najświętszej Maryi Panny na podstawie zapisów Ewangelii św. Łukasza czy apokryfów, i życie św. Maksymiliana Kolbego na podstawie wielu życiorysów, które od lat promują tę wielką postać polskiego panteonu świętych. Natomiast niewielu autorów stawiało sobie pytanie: na ile te dwa życiorysy – Dziewicy Maryi i Jej wiernego rycerza są ze sobą zbieżne, przynajmniej w nie­których fragmentach. Wydaje się zatem zasadnym spojrzeć na o. Kolbego – czciciela Niepokalanej i Jej naśladowcę – w jaki sposób w jego życiu dokonała się recepcja i odwzorowanie w sobie Jej niepokalanego życia. Z tego właśnie pytania zrodziła się idea pogłębionej refleksji nad życiem tych dwojga i zawarcie tych przemyśleń w książce Niepokalana i Jej rycerz. Dziewięć fragmentów życia.

Niniejsza książka zestawia ze sobą dziewięć, zdaniem autora, najbardziej newralgicznych momentów wyjętych z życia Niepokalanej i św. Maksymiliana, by poprowadzić Czytelnika przez życie po śladach, które w historii świata i zbawienia zostawiła ta Para.

Niniejsza pozycja, ze względu na swój dziewięciorozdziałowy układ, może posłużyć jako nowenna, zarówno przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia), jak i przed świętem św. Maksymiliana Kolbego (14 sierpnia), by pomóc człowiekowi po śladach Niepokalanej i Jej rycerza dojść do Króla – Pana wieków – Jezusa Chrystusa.

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni

Jerzy Szyran OFMConv