Powrót na poprzednią stronę

Jedność wiary

Jedność wiary

Odpowiedzialność Rzymu za Kościół Powszechny

kardynał Gerhard Ludwig Muller

Wydawnictwo Esprit Kraków 2022

ISBN EAN: 9788366859715 (ISBN: 978-83-66859-71-5)
format: 145x205, stron: 304, oprawa: miękka

INDEKS: EST1168B57044

Promocja: 39,90 zł 37,99 zł

Odpowiedzialność Rzymu za Kościół powszechny

„W tej historycznej dla Kościoła chwili wierzący katolicy mają pełne prawo oczekiwać z Rzymu, miasta Książąt Apostołów Piotra i Pawła, aktualnych wskazań duchowych i moralnych. Jestem o tym mocno przekonany, ponieważ Chrystus chciał, by Kościół rzymski przewodził w wierze innym”. – Fragment

Czym tak naprawdę jest wiara Kościoła rzymskiego? Jakie są granice władzy papieża? Czy powinniśmy oczekiwać reformy Kościoła?

Kardynał Gerhard Müller, wybitny teolog i były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, rozważając stan Kościoła katolickiego oraz jego drogę w przyszłości, zabiera czytelników w poruszającą i osobistą podróż po Wiecznym Mieście. Hierarcha przedstawia różne poglądy i stanowiska dotyczące życia Kościoła, nie stroni także od bolesnej krytyki. Dla wielu katolików teksty kard. Müllera są pomocą w mierzeniu się z kryzysem Kościoła. Przede wszystkim jednak stanowią cenną wskazówkę dla każdego, kto w obliczu masowej apostazji i dominacji zlaicyzowanego świata codziennie musi bronić swojej wiary.

 

Inne pozycje autora dostępne w księgarni

kardynał Gerhard Ludwig Muller