Okładka %

O zmartwychwstaniu Jezusa

Gary R. Habermas Michael Licona Wydawnictwo: Fundacja Prodoteo Dział: Wielkanoc Seria: Apologetyka Format: 160x220 Stron: 340 Oprawa: miękka ISBN: 9788366665378 INDEKS: FPD0018B57356
44,90 zł 41,90 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 41,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Książka stanowi dogłębną i wszechstronną analizę fundamentalnej kwestii dla wszystkich chrześcijan zmartwychwstania Jezusa z Nazaretu.

Habermas i Licona opisują i rozwijają zasadę minimum faktów, zgodnie z którą zmartwychwstanie można potwierdzić, bazując jedynie na kilku faktach, co do których panuje powszechna zgoda wśród badaczy, w tym sceptyków. Ten sposób prezentacji dowodów na zmartwychwstanie pozwala dotrzeć do szerokiego grona osób o różnorodnych poglądach, bez poruszania tematów nieistotnych w dyskusji o odkupieniu. Autorzy omawiają ponadto inne proponowane wersje tego, co stało się po śmierci Jezusa, mierząc się m.in.. Z teoriami zbiorowej halucynacji, pozornej śmierci, oszustwa i legendy.

Rezultat argumentacji autorów jest jednoznaczny i nie pozostawia żadnych wątpliwości: Bóg istnieje i naprawdę objawił się nam w Jezusie Chrystusie, by następnie dać się ukrzyżować, aby odkupić nasze winy, a potem, zgodnie ze swoimi zapowiedziami, zmartwychwstał.

Z tego powodu książka O zmartwychwstaniu Jezusa jest potężnym źródłem wiedzy dla każdego chrześcijanina, który otrzymuje za jej pośrednictwem wspaniałe narzędzie do argumentowania i wzmacniania swojej wiary.

Pozostałe książki z tej serii