Okładka %

Kościół u bram piekieł

Przyczyny i skutki dechrystianizacji kościoła katolickiego Petrus Paulus Wydawnictwo: Wydawnictwo Wektory Dział: Historia Kościoła Format: 160x230 Stron: 272 Oprawa: miękka ISBN: 9788365842602 INDEKS: WEK0024B57466
65,00 zł 62,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 62,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Nikt nie może już zaprzeczać, że Kościół katolicki znajduje się w stanie głębokiego kryzysu.

Kryzys ten, objawiający się zarówno na płaszczyźnie doktrynalnej, jak i społecznej oraz politycznej, jest skutkiem rewolucji, której najbardziej widocznym efektem był Sobór Watykański II i odrzucenie przez hierarchię tych tradycji, które dały Kościołowi siłę. Sobór był prawdziwym początkiem procesu dechrystianizacji Kościoła, a więc zastępowania nauki Chrystusa nauką inspirowaną nurtami myśli świeckiej. W rezultacie Kościół utracił swój duchowy wymiar i stał się zwykłą instytucją tego świata, targaną przez typowe dla tego świata problemy.

W Ewangelii św. Mateusza Chrystus mówi o Kościele, że ?bramy piekielne go nie przemogą?. Równocześnie mówi jednak o budowli wzniesionej na skale, a nie na piasku. Dzisiejszy Kościół, pozbawiony trwałego oparcia, ostatecznie stanął u bram piekieł. W jaki sposób do tego doszło? Jakie siły i jacy ludzie się za tym kryją? O tym opowiada ta książka.