Okładka

Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła Dział: Inne wydania Format: 200x200 Stron: 760 Oprawa: twarda ISBN: 9788381314206 INDEKS: PAW3645B58334
89,95 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Pierwsze polskie wydanie „Nowego Testamentu i Psalmów” do Bible journalingu, czyli kreatywnego rozważania Słowa Bożego
Bible journaling jest kolejną propozycją sposobu czytania, interpretowania i rozważania treści Biblii. Wyróżnikami tej metody mają być twórczość, kreatywność i pomysłowość.
Czytanie Pisma Świętego zwykle wywołuje w czytelniku reakcję. W Bible journalingu chodzi o to, żeby tę reakcję zwizualizować i umieścić ją na karcie jako towarzyszkę czytanego tekstu. Pomysłów, jak to zrobić, są dziesiątki, a może nawet setki. Można zacząć od podkreślania fragmentów lub pojedynczych słów, zakreślania cytatów, dopisywania swoich skojarzeń, własnych komentarzy, na malowaniu, kolorowaniu stworzonych przez siebie obrazów, naklejaniu naklejek oraz tworzeniu miniatur kończąc. Twórczość pisarska i artystyczna jest w tej metodzie efektem spotkania ze Słowem, nie celem samym w sobie. Bible journaling jest zachętą do tego, aby wchodzić głębiej w tekst natchniony, żyć nim i dawać temu wyraz.
„Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling” jest wydaniem jedynym w swoim rodzaju pod każdym względem.
- Ta publikacja przyjęła nieszablonowy, bardzo poręczny, kwadratowy format i stylistykę przypominającą dziennik duchowy.
- Każda strona tego wydania ma szerokie marginesy, aby powiększyć przestrzeń do twórczej współpracy ze Słowem.
- Poza szerokim marginesem, na każdej stronie znajduje się delikatny wzór ułatwiający równe pisanie i przygotowywanie notatek.
- Księga Psalmów zawiera propozycje interpretacji graficznej wybranego fragmentu Psalmu.
- Dla tego wydania został dobrany specjalny, wysokogatunkowy papier.