Okładka

Modlić się z Chrystusem żyjącym w nas

o. Maurizio Vigani OCD Wydawnictwo: Flos Carmeli Dział: Teologia Format: 120x180 Stron: 200 Oprawa: miękka INDEKS: FLC0333B58673
25,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Siostra Elżbieta od Trójcy Świętej była na wskroś karmelitanką, karmelitanką „od wewnątrz. Odkrycie Karmelu było dla niej odkryciem samej siebie!!! Tak bardzo i tak długo marzyła o Karmelu… i kiedy już tam się znalazła, mogła w końcu zanurzyć się w tym, co jest „jedynie konieczne”. W swoim byciu karmelitanką za wzór wybrała postawę Marii z Betanii; tej, która trwała nieporuszona u stóp Pana. Kieruje swój wzrok w nieprzeniknioną światłość „wielkiej tajemnicy” błogosławionej Trójcy.

Ponieważ Pan zamieszkuje nasze dusze, Jego modlitwa jest także naszą modlitwą. Elżbieta pragnęła w niej ściśle uczestniczyć, porównując swoją duszę do muszelki, którą zanurza w zdroju życia, aby dzielić się z innymi zaczerpniętym bogactwem.

Siostra Elżbieta nie była teoretykiem modlitwy, ona po prostu się modliła. Żyła modlitwą – Chrystusem żyjącym w niej (o. M. Vigani OCD).

Modlitwa jest wypoczynkiem, ulgą, ponieważ w niej z całą prostotą udajemy się do Tego, którego miłujemy, jesteśmy blisko Niego, jak małe dziecko w ramionach matki (Św. Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej).

Inne pozycje - o. Maurizio Vigani OCD

Okładka
o. Maurizio Vigani OCD
35,00 zł
Okładka
o. Maurizio Vigani OCD
20,00 zł
Okładka
o. Maurizio Vigani OCD
22,00 zł
Okładka
o. Maurizio Vigani OCD
27,00 zł