Powrót na poprzednią stronę

Listy z Ukrainy. Pierwsze 100 dni wojny

Listy z Ukrainy. Pierwsze 100 dni wojny

Jakub Gonciarz, Jarosław Krawiec

Wydawnictwo W drodze Poznań 2023

ISBN: 9788379066469
format: 130x205, stron: 272, oprawa: miękka

INDEKS: WDR1027B58741

Promocja: 44,90 zł 39,99 zł

24 lutego 2022 roku oczy całego świata zwróciły się w stronę Ukrainy. Kraj został zaatakowany przez Federację Rosyjską, a Ukraińcom przyszło się zmierzyć z brutalną przemocą. Zamieszczone w niniejszej książce listy z pierwszych stu dni wojny to zapis doświadczeń tych, którzy znaleźli się w dwóch rzeczywistościach: bezsensownego krwawego konfliktu i codzienności wypełnionej dobrem płynącym z tak wielu stron. Nie znajdziemy tu polityki ani opisów wojskowych strategii. Przeczytamy za to o ludziach – zmagających się z wojenną codziennością, odważnych, solidarnych.

Książka zawiera listy z pierwszych stu dni wojny, które pisali mieszkający i pracujący w Ukrainie dominikanie: Jakub Gonciarz OP i Jarosław Krawiec OP.

Stanowią one zapis z życia zwykłych ludzi, a także relacje braci dominikanów mieszkających w różnych klasztorach w Ukrainie. Są głosem i refleksją, że nawet najbrutalniejszym zdarzeniom, towarzyszy dobro, pojawiające się ze strony innych ludzi. W Listach… wybrzmiewa wdzięczność za nie i podkreślenie bezcennej siły wspólnoty oraz modlitwy.

 

Jakub Gonciarz

    Jarosław Krawiec