Powrót na poprzednią stronę

Pakiet: Drogi krzyżowe, Kazania pasyjne

Pakiet: Drogi krzyżowe, Kazania pasyjne

ks. Marcin Cholewa, ks. Marek Gilski, Piotr Studnicki

Wydawnictwo św. Stanisława BM Kraków 2023

ISBN: 5902539031355

INDEKS: WSS0862B58964

Cena: 34,90 zł

Wyjątkowy pakiet pomocy duszpasterskich na Wielki Post:

I Duch Święty na Golgocie. Drogi krzyżowe (ks. Marcin Cholewa, ks. Marek Gilski, ks. Piotr Studnicki)

Niewielka publikacja proponuje nieszablonowe, autorskie rozważania wielkopostnego nabożeństwa, które opierają się na darach Ducha Świętego. Poszczególne refleksje uczą dostrzegać obecność Ducha Świętego w poszczególnych stacjach Drogi krzyżowej, a przy tym uwrażliwiają Czytelnika na dodatkowy sens męki Chrystusowej.

II Słowa nadziei odchodzącego Pana. Kazania pasyjne (ks. Marcin Cholewa, ks. Marek Gilski)

Krakowscy księża przeprowadzają słuchaczy kazań pasyjnych przez największą ofiarę Chrystusa, angażując do tego bohaterów, którzy byli świadkami ostatnich dni i godzin Zbawiciela. Przywołują postaci bliskie Jezusowi, jak Jego Matka, Jan czy Maria Magdalena, ale także takie, o których ewangeliści niewiele zdołali powiedzieć, osób pozornie nic niewnoszących w historię Jezusa z Nazaretu właściciela Wieczernika, żonę Piłata czy setnika z Golgoty.

Autorzy przedstawiają znane wszystkim wydarzenia z nieco innej perspektywy. Pokazują, jak często zewnętrzne czynniki, wcześniejsze historie z życia biblijnych bohaterów determinowały takie, a nie inne zachowania, taką, a nie inną postawę. Przybliżając konkretne sytuacje, podsuwają ważne pytania do osobistej refleksji.

 

Inne pozycje autorów dostępne w księgarni

ks. Marcin Cholewa

ks. Marek Gilski

Piotr Studnicki