Okładka

Tajemniczy święty z dalekiego Libanu św Szarbel (twarda oprawa)

Beata Cechowska - Atay Wydawnictwo: Diecezji Siedleckiej "UNITAS" Dział: Święci Oprawa: twarda ISBN: 9788366175563 INDEKS: UNT0031B59136
38,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Książka opowiada o życiu św. Szarbela - libańskiego mnicha z długą, białą brodą i kapturem głęboko naciągniętym na oczy. Po ludzku mówiąc - dziwak, a w oczach bożych - mocarz i tak skromny człowiek, że nie pozwolił za życia, utrwalić swojego wizerunku.

Kiedy zostałam poproszona o napisanie książki dla dzieci o św. Szarbelu, nie wiedziałam jak się zabrać do tego zadania. Bo jak napisać książkę dla najmłodszych o kimś, kto przeżył swoje życie w milczeniu? Dlatego po pierwszych dwóch podejściach powiedziałam, że nie dam rady, nie potrafię tego zrobić. A potem pojawił się pomysł z pajączkiem, który miał towarzyszyć świętemu z Libanu w jego cichym, pokornym życiu. Z pomocą pajączka pisanie poszło łatwiej mówi pani Beata Cechowska Atay, autorka książki.

Kosmatek bo tak nazywa się to delikatne stworzonko, zupełnie przez przypadek, zostało wiernym przyjacielem mnicha. Mieszkając w kieszonce jego habitu było świadkiem życia libańskiego świętego oraz kronikarzem jego cudów. Kosmatek, w tkanych latami pajęczych sieciach, opisał spotkanie Szarbela z jadowitym wężem, cudowne uzdrowienie mamy dwunastki dzieci czy przepędzenie szarańczy. Te zapiski stały się przyczyną cudu. Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym on polegał, jak również chciałbyś poznać największe marzenie Szarbela - sięgnij po lekturę.

Inne pozycje - Beata Cechowska - Atay

29,00 zł