Święci

Okładka
Timothy M. Gallagher OMV
w sprzedaży od 31 lipca

Poznaj lekarstwo św. Ignacego Loyoli na zmagania w życiu duchowym

Jak się modlić, kiedy ogarnia nas zniechęcenie i brakuje nam zapału? Co robić, kiedy modlitwa pełna jest rozproszeń i nie przynosi pokoju? Dlaczego nie czujemy bliskości Boga, choć tak bardzo pragniemy jej doświadczyć?

Wielu z nas mierzy się na swojej drodze modlitwy z podobnymi pytaniami, nie znajdując na nie odpowiedzi i zastanawiając się, co dalej. Timothy M. Gallagher OMV dokładnie opisuje różne formy duchowych i nieduchowych problemów wpływających na naszą relację z Bogiem, a jednocześnie – odwołując się do reguł rozeznawania św. Ignacego Loyoli – podpowiada, jak je przezwyciężać. Na konkretnych przykładach pokazuje, jak rozpoznać, czy dane zmagania wynikają z uwarunkowań psychofizycznych, czy też są dopuszczonymi przez Boga strapieniami, które ostatecznie mogą stać się okazją do rozwoju.

Ta książka to idealna propozycja dla tych, którzy pragną pogłębiać swoją więź z Bogiem, ale często czują się zagubieni lub pogrążeni w stagnacji.

Istnieje droga prowadząca do wyzwolenia od zniechęcenia, zamętu i cierpienia w życiu duchowym. Bóg nie powołał nas do niewoli, lecz do wolności. Możliwe jest zrozumienie naszych zmagań, dostępne są także środki zaradcze. Zacznij. Postaw pierwszy krok. Zrób to teraz.
44,90 zł
44,90 zł
Okładka
Od wieków św. Ekspedyt Męczennik wzywany jest przez rzesze wiernych w trudnych chwilach życia, w sytuacjach nagłych i po ludzku patrząc beznadziejnych. Niniejsza broszura stanowi wznowienie książki z 1911 r. Czytelnik znajdzie w niej podstawowe informacje na temat patrona, wezwanie do szczególnego dlań nabożeństwa, a także nowennę oraz litanię za jego przyczyną.
16,00 zł
16,00 zł
Okładka %
Kwiatki Świętego Franciszka to jeden z najczęściej czytanych tekstów średniowiecznych, bardzo popularny i chętnie tłumaczony z języka włoskiego. Zawiera jednak tylko wybrane opowieści o Świętym Franciszku i jego współbraciach pochodzące z pierwotnego łacińskiego dzieła Actus Beati Francisci et Sociorum eius. Niniejsze tłumaczenie autorstwa prof. Stanisława Stabryły po raz pierwszy prezentuje szerokiemu gronu polskich czytelników tekst pełny, oparty na łacińskim pierwowzorze. Niezaprzeczalną jego wartością jest przystępny i barwny język. Dzięki temu historia Biedaczyny z Asyżu przemawia z nową siłą.
69,90 zł 65,00 zł
69,90 zł 65,00 zł
Okładka %
Małgorzata Król
w sprzedaży 10 czerwca

Małgorzata Król w najnowszej książce przedstawia historie dziesięciu zwykłych świętych mężczyzn, którzy w swojej codzienności całkowicie zaufali Panu Bogu: Jarogniewa Wojciechowskiego, Ryszarda Knosały, Józefa Ulmy, Edwarda Woyniłłowicza, Jana Tyranowskiego, Romualda Traugutta, Jerzego Ciesielskiego, Franciszka Stryjasa, Witolda Pileckiego i Karola Wojtyły seniora. Ich życiorysy to opowieść nie tylko o wielkich czynach, lecz przede wszystkim o prostocie, oddaniu i codziennym trudzie dążenia do doskonałości. To historie ludzi, którzy nieustannie stawiali czoła życiowym wyzwaniom, ufając w Boże prowadzenie. Niektórzy z nich są dobrze znani z kart historii, jednak dotąd nie byli kojarzeni ze świętością. Bohaterowie książki pokazują, że świętość nie jest czymś wyjątkowym, lecz darem dostępnym dla każdego, mogącym się zrealizować w każdych okolicznościach.
44,90 zł 41,00 zł
44,90 zł 41,00 zł
Okładka %
Życie św. Klary
Jak wiele wiesz o życiu św. Klary, przyjaciółki św. Franciszka? Poznaj ją bliżej dzięki tej książce, zawierającej zwyczajne i nadzwyczajne opowiadania - kwiatki z życia Świętej Klary, przygotowane na wzór znanych i cenionych od stuleci historii życia Świętego Franciszka, zatytułowanych “Kwiatki Świętego Franciszka”. Dzięki nim lepiej poznasz historię kobiety, przez którą w odległym XIII wieku Bóg ukazał z całą mocą ponadczasową wartość radykalnego życia Ewangelią w Kościele i świecie.

26 historii
Książeczka zawiera 26 historii z życia św. Klary, które zebrały i opracowały dwie imienniczki świętej - s. Chiara Augusta i s. Chiara Carla OSC. Wzbogacono je o informacje na temat św. Klary i jej rodziny zakonnej, a także modlitwy do Świętej Klary.

Wciąż aktualne przesłanie
Po ośmiu wiekach Święta Klara ma nam wciąż wiele ważnego i aktualnego do przekazania. Pozwól jej przemówić do swojego serca, a ona zadba o to, abyś odkrył w sobie świetlisty obraz Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
27,95 zł 26,00 zł
27,95 zł 26,00 zł
Okładka
Katarzyna Tempes
Nie ma chyba nikogo, kto by nie słyszał o Świętym Michale Archaniele. Anielski Boży Wojownik z mieczem w dłoni jest w wielu parafiach wzywany po każdej Mszy Świętej.

Co tak naprawdę o nim wiecie?
Czego dokonał w Gargano?
Komu ukazał się w Meksyku?
Skąd wzięły się miotły w Klasztorze Panormitis?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie na stronach niniejszej książki. Wraz z Michałkiem, bohaterem opowieści, udajcie się w podróż po sanktuariach poświęconych Świętemu Michałowi Archaniołowi. Poznajcie miejsca i historie jego objawień oraz wiele zaskakujących ciekawostek z nim związanych. Przepiękne kolorowe ilustracje pomogą wam wyobrazić sobie opisane wydarzenia. Kto wie, może rozbudzą w was ciekawość i uda się wam kiedyś wybrać w podróż śladami Anielskiego Miecza?
38,20 zł
38,20 zł
Okładka
Philippe de Jésus-Marie OCD
Święty Józef jest więc dla nas wielkim mistrzem chrześcijańskiej modlitwy wewnętrznej, ponieważ wraz z nim możemy być naprawdę blisko Słowa Wcielonego. On też nauczy nas, jak rozpoznawać obecność Boga w meandrach naszych codziennych zajęć, począwszy od najwznioślejszych do najbardziej przyziemnych. Życzymy dobrej drogi wszystkim czytelnikom pielgrzymom, którzy zechcą wraz z nami wyruszyć na górę modlitwy wewnętrznej w szkole Świętego Józefa.
24,90 zł
24,90 zł
Okładka %
Madeline Pecora Nugent
Madeline Pecora Nuget pisze już od ponad sześćdziesięciu lat. Jest autorką licznych artykułów i broszur oraz książek: Św. Klara z Asyżu. Oblubienica ubogiego Chrystusa, Św. Antoni z Padwy. Płomienne słowa, promienne życie, Modląc się z Antonim Padewskim, Oficjum dla Dodos i Mieć dziecko, kiedy mówią: Nie!. Pisze również i publikuje przeliczne biogramy świętych patronów rozsyłane pocztą przez Saints' Stories Inc., organizację non-profit, którą założyła. Madeline pokazuje się także w programach radiowych i telewizyjnych oraz prowadzi audycje o świętych. Madeline uzyskała dyplom z anglistyki na Penn State University i złożyła śluby w Bractwie Pokutnym. Jest żoną i matką pięciorga dzieci oraz babcią przynajmniej czworga wnucząt. Mieszka z mężem Jimem w Middletown w stanie Rhode Island.

Dzięki tej pięknej i wciągającej biografii, napisanej przez Madeline Pecorę Nuget, poznamy historię świętej Klary z Asyżu oraz jej sióstr zakonnych. Natchniona działalnością świętego Franciszka i jego ideałem świętego ubóstwa, święta Klara odrzuciła wszelkie ziemskie dobra, żeby podążyć za Jezusem Chrystusem. Ta decyzja wywołała konflikt z własną rodziną i sprawiła, że przyszłość młodej, szlachetnie urodzonej damy stanęła pod znakiem zapytania, ale święta Klara nie wahała się ani chwili. Niewielka grupa jej naśladowczyń wkrótce się umocniła i rozrosła, przekształcając się ostatecznie w zakon Ubogich Sióstr - klarysek. Pisząc o świętej Klarze, autorka korzystała z wielu tekstów źródłowych, a nawet zamieszkała na pewien czas we włoskim Asyżu i prowadziła długie rozmowy ze znawcami franciszkańskiego sposobu życia. Zdobyła w ten sposób solidne podstawy, na których oparła opowieść o świętej Klarze, osnutą wokół postaci historycznych i fikcyjnych, oraz stworzyła bogatą, inspirującą biografię, którą czyta się równie lekko i przyjemnie jak dobrą powieść.
39,90 zł 36,00 zł
39,90 zł 36,00 zł
Okładka
Książka poświęcona świętej Ricie z Cascii beatyfikowanej w 1628 roku przez papieża Urbana VIII, kanonizowanej na przełomie XIX i XX wieku przez Leona XIII a przez Jana Pawła II tytułowanej Perłą Umbrii.

Jej atrybutami są: dwoje dzieci, krucyfiks, cierń, pszczoły i róża. Święta Rita jest patronką: chorych, rannych, problemów małżeńskich, osób poniżanych, matek oraz spraw trudnych i beznadziejnych. Od setek lat, każdego 22 maja w dniu jej wspomnienia, miliony ludzi na całym świecie udają się do kościołów pod jej wezwaniem.

Modlą się do niej w swoich intencjach, a w podzięce przynoszą bukiety róż.
27,00 zł
27,00 zł
Okładka
Potrzebujesz potężnego orędownika? Zwróć się do Świętego Floriana - żołnierza armii cesarza Dioklecjana, męczennika pierwszych wieków chrześcijaństwa. Ten odważny człowiek ujął się za legionistami wyznającymi Chrystusa, za co poniósł śmierć przez utopienie w rzece Enns. Jak głosi podanie, uratował płonącą wieś jednym wiadrem wody. Jest patronem strażaków, kominiarzy, garncarzy i piekarzy.
12,50 zł
12,50 zł
Okładka
Święty, który inspiruje do głębokiej wiary - taki jest Karol de Foucauld, francuski zakonnik i misjonarz, odkrywca, pustelnik, który wiele lat spędził wśród muzułmańskich Tuaregów w Afryce Północnej. Brat uniwersalny, który spotykał Chrystusa w ludziach najbiedniejszych, pozbawionych wszystkiego, opuszczonych, wzgardzonych. Patron zagubionych i nawróconych. Prekursor dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego.
12,00 zł
12,00 zł
Okładka
Hieromnich Makary z monasteru Simonopetra
Z ogromną przyjemnością polecamy Państwa uwadze XII tom Synaksarionu (Grudzień). Nasza edycja będzie stanowić 12-tomowe dzieło, zbierające żywoty świętych od czasów Chrystusa po dzień dzisiejszy. Autorem opracowania jest atoski mnich Makary z monasteru Simonopetra. Święci są jedynymi niezmiennymi autorytetami życia duchowego dla wszystkich poszukujących zbawienia. Podążanie ich śladami z pewnością wzbogaci nas o cenne wskazówki na drodze poszukiwania Boga.
90,00 zł
90,00 zł
Okładka %
ks. Marcello Stanzione
Unikalny wybór myśli na cały rok, poświęcony osobie św. Józefa, w opracowaniu cenionego teologa i kapłana, ks. Marcella Stanzionego. Znamienne, że odnotowane w Ewangelii skromność i milczenie pokornego cieśli z Nazaretu zaowocowały tak wielkim bogactwem pobożnych myśli i medytacji związanych z jego postacią. Dowodem jest ta wyjątkowa książka, w której znajdziemy starannie wybrane i rzetelnie opracowane słowa o św. Józefie, autorstwa m.in. licznych Ojców Kościoła (Orygenes, św. Bazyli Wielki, św. Jan Chryzostom, Euzebiusz z Cezarei, św. Hilary z Poitiers i in.), św. Jana Pawła II, Benedykta XVI, św. Teresy z Avili, św. Franciszka Salezego, bł. Anny Katarzyny Emmerich, ks. Francisca Carvajala, Luisy Piccarrety oraz innych przewodników prowadzących nas duchowymi ścieżkami Opiekuna Jezusa. Czerpiąc z dorobku dawnych oraz współczesnych mistrzów życia duchowego, doświadczamy uniwersalnego charakteru osoby św. Józefa, który jest wzorem i punktem odniesienia dla chrześcijan wszystkich epok. Pod wpływem tej lektury, swoistej szkoły życia wewnętrznego, również my możemy nauczyć się go naśladować. W końcowej części książki zamieszczono liczne modlitwy do św. Józefa.
49,90 zł 45,00 zł
49,90 zł 45,00 zł
Okładka %
Jerzy Ulma
Są takie historie, które potrafią zmieniać życie i inspirować do szukania dobra. Do takich z pewnością należy opowieść o bł. Rodzinie Ulmów. Wzruszający, a przy tym odkrywczy, pełen nieznanych dotąd faktów przekaz Jerzego Ulmy, bratanka bł. Józefa, to prawdziwa podróż przez łańcuch pokoleń. Zawiera niepublikowane, unikatowe materiały, rodzinne fotografie, oryginalne zapiski Błogosławionego, a także fragmenty pamiętnika Władysława Ulmy, brata Józefa i ojca autora. Z kart tej publikacji wyłania się obraz wspaniałego człowieka, którego pierwszym i najważniejszym życiowym celem była miłość oraz oddanie Bogu, swojej rodzinie i bliźnim. Przy tym człowieka wielu pasji zakochanego w literaturze, teatrze i muzyce; miłośnika fotografii, sadownictwa, pszczelarstwa czy narciarstwa. Przede wszystkim zaś zakochanego męża, który projektuje wspólnie wymarzony z Wiktorią dom, jak również troskliwego ojca przygotowującego się na przyjęcie kolejnego dziecka. Trudno będzie czytelnikowi powstrzymać wzruszenie na widok przepięknej kołyski przygotowywanej przez Błogosławionego dla maleństwa, które nie zdążyło przyjść na świat…

Ta książka to dowód na to, że miłość jest silniejsza niż śmierć. To także opowieść pełna wskazówek dla każdego, kto szuka swojej drogi do szczęścia.
49,90 zł 45,00 zł
49,90 zł 45,00 zł
Okładka
G. K. Chesterton
Święty Tomasz z Akwinu G. K. Chesterton Tł. Magda Sobolewska Chesterton podyktował Świętego Tomasza z Akwinu błyskawicznie, jakby pod natchnieniem chwili, niemal nie korzystając ze źródeł, a osiągnął efekt zdumiewający. Etienne Gilson, jeden z największych tomistów XX w., okrzyknął jego dzieło "bez porównania najlepszą książką, jaką napisano o św. Tomaszu". Być może Chesterton potrafił tak doskonale zrozumieć swojego bohatera, bo był do niego bardzo podobny. Obaj uznawani byli w szkole za tępaków, imponowali wzrostem i tuszą, uprawiali "niezwykłe hobby, jakim jest myślenie" i wyrażali swoje myśli w setkach tomów, których wystarczyłoby "do zatopienia okrętu albo zapełnienia biblioteki". Mieli ten sam polemiczny temperament, przenikliwość i genialny dar syntezy. Ze spotkania tych dwóch nieprzeciętnych osobowości powstała niezwykła biografia, przypominająca impresjonistyczny portret namalowany przy użyciu wielu kontrastowych barw albo średniowieczny obraz, składający się z wielu osobnych scen z życia jednej postaci. Z tej różnorodnej mozaiki wyłania się spójny wizerunek wielkiego filozofa na tle epoki i szerszej perspektywy dziejów, sięgającej aż po nasze czasy. Chesterton nazywa bowiem św. Tomasza "lekarzem współczesnego świata () wezwanym do łoża śmierci", a jego słowa nie tylko nie straciły, ale wręcz zyskały na aktualności. Nasza kultura, gorączkowo poszukująca istoty człowieczeństwa, a zarazem chorobliwie kwestionująca jej podstawy, potrzebuje trzeźwej diagnozy Chestertona, który proponuje nam lekarstwo w postaci życiowej mądrości Akwinaty i wiary we Wcielenie. Nowe tłumaczenie uzupełniono o fragmenty, które w pierwszym polskim przekładzie zostały usunięte przez peerelowską cenzurę, a także o niepublikowane szkice Chestertona o św. Tomaszu, odkryte niedawno w archiwach.
44,90 zł
44,90 zł
Okładka
Święci: odkrywanie i promocja. Istotne zagadnienia procesu beatyfikacyjnego na etapie diecezjalnym jest rodzajem przewodnika. Intencją autorów jest, aby służył on pomocą w rozpoczęciu i prowadzeniu spraw beatyfikacyjnych na poziomie diecezji. Może też być źródłem wielu pięknych i szlachetnych inspiracji dla duszpasterzy i katechetów oraz zachętą dla wiernych do naśladowania świętych i błogosławionych dawnych i współczesnych, odległych i z najbliższego środowiska.
49,90 zł
49,90 zł
Okładka
ks. Paweł Broński
Książka pod redakcją ks. Pawła Brońskiego pt. Zwykłe-niezwykłe wstawiennictwo Męczenników Podlaskich, zawierająca świadectwa uzdrowień fizycznych i duchowych; małych i dużych cudów, które nieustannie dzieją się za przyczyną błogosławionych z Pratulina.

Książka jest zapisem audycji, autorstwa ks. Pawła Brońskiego, które były emitowane na antenie Katolickiego Radia Podlasie w 2021 r. podczas nowenny przed 25. rocznicą beatyfikacji Męczenników Podlaskich i zawiera ponad 30 autentycznych świadectw osób świeckich i duchownych, które doświadczyły nadprzyrodzonej łaski od Boga, dzięki orędownictwu Męczenników. Wiele z tych świadectw potwierdzono dokumentacją medyczną, zdeponowaną w Sanktuarium w Pratulinie.
20,00 zł
20,00 zł
Okładka
Abp Fulton J. Sheen
"Moi drodzy przyjaciele!" - tak właśnie zwraca się do czytelników abp Fulton J. Sheen. Ten Czcigodny Sługa Boży, już w tym zwrocie przejawia troskę o duszę każdego człowieka. Sam bowiem, będąc przyjacielem Boga, pragnął, by został nim każdy człowiek.

W książce "Święta Teresa. Piękna historia miłosna" arcybiskup-przyjaciel, opowiada piękną i wzruszającą do głębi historię miłości św. Teresy do Zbawiciela i Chrystusa do człowieka. Opowiesć ta przeplatana jest motywami biblijnymi i wydarzeniami z życia autora.

Przez liczne i bezpośrednie zwroty do czytelników abp Fulton J. Sheen, bez wytchnienia, jak przyjaciel, towarzyszy nam w duchowej wędrówce; krok po kroku ze św. Teresą wchodzi w naszą codzienność.

I pomimo, że książka została po raz pierwszy wydana w innym czasie i innym miejscu, nie straciła na swojej aktualności, a wręcz przeciwnie - zyskała. Zyskała w świecie, w którym wielu cierpi, gdzie mało ludzi jest szczęśliwych.

Duchu Święty, przyjdź, aby opowieść arcybiskupa - przyjaciela Boga i ludzi - popłynęła z jego serca do serc czytelników i aby lektura tej książki przyniosła owoce nadprzyrodzone dla każdego, kto po nią sięgnie.
24,90 zł
24,90 zł
Okładka
ks. Aleksander Żychliński
Wielu ludzi żywi autentyczne pragnienie wejścia na ścieżkę głębszego życia duchowego, jednak nie wie, jakie kroki podjąć, od czego zacząć, według jakiego planu postępować. A kiedy już udaje się postawić pierwsze kroki i rozpocząć wyprawę na głębię, mimo faktu, że bardzo się staramy, czynimy wszystko, co w naszej mocy, by nie stać w miejscu, pojawiają się problemy. Często pojawia się zniechęcenie, rozczarowanie i bezsilność, narastające niezadowolenie i brak pokoju w duszy. Zastanawiamy się skąd się to wzięło, dlaczego nas dotyka, co możemy zrobić. Szczere pragnienie i wytrwała praca nad sobą okazują się niewystarczające. Co zatem robić? Jak rozpocząć tę największą przygodę naszego życia i jak nie poddawać się zniechęceniu, wspinając się wciąż wyżej, ku doskonałości? Na takie pytania odpowiada ta książka, wskazując wąską i stromą, ale prostą ścieżkę wiodącą na duchowe wyżyny, opierając się na doświadczeniach największych mistrzów, którzy tę drogę przebyli – św. Tomasza z Akwinu, św. Teresy z Avila i św. Jana od Krzyża.
19,90 zł
19,90 zł
Okładka
Historia koreańskiego żołnierza, któremu z pomocą przyszedł Komandos - św. Michał Archanioł.
15,40 zł
15,40 zł