Okładka

Oremus - teksty liturgii Mszy Świętej - grudzień 2023

Wydawnictwo: Wydawnictwo Promic Dział: Czasopisma Seria: OREMUS Format: 110 x 159 Oprawa: miękka INDEKS: MAR1139B59897
11,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

W grudniowym numerze miesięcznika „Oremus”:

- czytania i modlitwy mszalne na każdy dzień;

- wprowadzenia liturgiczne i rozważania, które napisał Marcin Walczak, teolog-dogmatyk, redaktor i publicysta;

- modlitwy wiernych autorstwa s. Marii Łatki FMM, franciszkanki misjonarki Maryi, z Zakopanego;

- wprowadzenia do okresu Adwentu i do okresu Narodzenia Pańskiego. Przygotował je ks. Krzysztof Porosło, teolog-dogmatyk, zaangażowany m.in. w organizowanie rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, archidiecezjalny duszpasterz akademicki, autor wielu artykułów i książek;

- tekst z działu „Pytania i odpowiedzi”. W nowym cyklu refleksji nad „Listem okólnym o przygotowaniu i obchodzeniu świąt wielkanocnych” ks. Piotr Kulbacki – teolog, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, formator Unii Kapłanów Chrystusa Sługi, kurator Instytutu Formacji Pastoralno-Liturgicznej (KUL) – odpowiada na pytanie dotyczące wpływu tego dokumentu na praktykę życia liturgicznego w Polsce;

- propozycje śpiewów na niedziele, uroczystości i święta, przygotowane przez Adama Kowalskiego, organistę w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce.

W ramach „Liturgicznego ABC” Maciej Zachara MIC przybliża ciąg dalszy historii obrządku ambrozjańskiego, dziś obecnego m.in. na przeważających obszarach archidiecezji mediolańskiej.

Michał Kozak MIC w dziale „Pokochać Psalmy” rozważa Psalm 89, którym modlimy się w uroczystość Narodzenia Pańskiego. Na wszelkie mroki w ludzkich sercach odpowiedzią Boga „jest Jezus Chrystus, nasz brat z pokolenia Dawida, wytęskniony Mesjasz Pan, Zbawiciel”.

Halina Świrska, autorka „Naszej okładki”, omawia obraz „Narodzenie Pańskie” (Mariotto di Nardo).

Ponadto w numerze – jak zawsze – części stałe Mszy świętej a także formularze Mszy o Najświętszej Maryi Panny w Adwencie oraz w okresie Narodzenia Pańskiego.

Pozostałe książki z tej serii