Okładka

Listy Świętego Mikołaja

John Ronald Reuel Tolkien Wydawnictwo: Zysk i Spółka Dział: Boże Narodzenie Format: 155x230 Stron: 192 Oprawa: twarda ISBN: 9788383350837 INDEKS: ZYS0205B60252
74,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Idealny prezent świąteczny dla miłośników Tolkiena w każdym wieku!

Co roku w grudniu do dzieci autora Władcy Pierścieni przychodziła koperta ze znaczkiem z Bieguna Północnego. Wewnątrz znajdował się list napisany dziwnym trzęsącym się charakterem pisma i piękny kolorowy rysunek lub kilka szkiców. Listy pochodziły od Świętego Mikołaja i opowiadały wspaniałe historie: o tym jak Niedźwiedź Polarny wspiął się na sam szczyt Bieguna i spadł przez dach domu do jadalni, jak Człowiek z Księżyca zjadł prawie wszystkie świąteczne czekoladki, zanim zaczął naprawiać gwiazdy, no i o wojnach z kłopotliwą hordą goblinów. Czasami Niedźwiedź Polarny gryzmolił notatkę, a innym razem elf Ilbereth dopisywał coś swoim eleganckim pismem, dodając opowieściom jeszcze więcej życia i humoru.

Od pierwszej wiadomości do najstarszego syna z 1920 roku aż po ostatni wzruszający list do córki z 1943 roku książka ta gromadzi wszystkie niezwykłe listy i rysunki w jednym fantastycznym wydaniu. Żaden czytelnik, ani młody, ani stary, nie oprze się pomysłowości Tolkiena, który przez ponad 20 lat wcielał się w rolę Świętego Mikołaja.

„Przypadnie do gustu każdemu dziecku, którego ciekawość poznania nowych magicznych światów nie została jeszcze osłabiona przez współczesną oświeconą edukację”.

– Terry Pratchett, autor Świata dysku

Inne pozycje - John Ronald Reuel Tolkien

Okładka
John Ronald Reuel Tolkien
84,90 zł
Okładka
John Ronald Reuel Tolkien
89,90 zł
Okładka
John Ronald Reuel Tolkien
149,90 zł
Okładka
John Ronald Reuel Tolkien
69,90 zł
Okładka
John Ronald Reuel Tolkien, Christopher Tolkien
79,90 zł