Okładka

Droga do Nieba. Pieśni na orkiestrę. Tom I Zeszyty dla orkiestry

Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Krzyża Dział: Modlitewniki, śpiewniki Seria: Droga do nieba Oprawa: miękka INDEKS: OPO0173B60400
40,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Podobnie jak Chorał dla organistów, także to zestawienie jest podzielone na trzy części. Niniejszy tom zawiera opracowania cykli mszalnych, pieśni na poszczególne części Mszy świętej...

Zbiór jest rezultatem kilkudziesięcioletniej pracy autora w charakterze organisty i kapelmistrza zespołów i orkiestr dętych.

Melodie zostały zaczerpnięte z Drogi do Nieba, a w kilku przypadkach uzupełniono je o nowe wersje. Tonacje zaś dopasowane do specyfiki instrumentów dętych. Numeracja pieśni jest zgodna z modlitewnikiem i śpiewnikiem Droga do nieba.

Akompaniamenty są oparte na fakturze czterogłosowej, w której melodia jest w głosie najwyższym: przez analogię do czterogłosowego mieszanego chóru SATB. Głosy I, II, III i IV to odpowiednio Sopran, Alt, Tenor, Bas czterogłosowego akompaniamentu.

Poszczególne głosy akompaniamentu publikowane są w 17 zeszytach przeznaczonych dla instrumentów w określonym stroju: C, B, Es, F

I głos (sopran) w stroju: C Obój/Trąbka B Trąbka/Klarnet/Saksofon sopranowy, Sakshorn tenorowy (głos transponujący o oktawę w dół)
Es Klarnet / Saksofon altowy
II głos (alt) w stroju: C Trąbka
B Trąbka/Klarnet
F Waltornia
Es Saksofon altowy
III głos (Tenor) w stroju: C klucz basowy - Puzon/Baryton/Eufonium/Fagot B klucz wiolinowy - Sakshorn tenorowy/Saksofon tenorowy/Klarnet basowy/Klarnet (głos transponujący o oktawę w górę)
F Waltornia
Es Waltornia
IV głos (Bas) w stroju: C klucz basowy - Puzon/Baryton/Eufonium/Fagot B klucz wiolinowy - Baryton/Eufonium/Klarnet basowy Es klucz wiolinowy - Saksofon barytonowy C klucz basowy - Tuba (głos transponujący o oktawę w dół)
Głosy dodatkowe to:
I głos (sopran) - z transpozycją o oktawę w górę w stroju: C - flet
II głos (alt) - z transpozycją o oktawę w górę w stroju: B - klarnet

Bazą dla całej publikacji jest głos dyrekcyjny in C, który może służyć jako głos organowy.

Pozostałe książki z tej serii