Okładka

Ksiądz Michał Rapacz wśród błogosławionych z seminaryjnej ławy

ks. Jan Nowak Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Stanisława BM Archidiecezji Krakowskiej Dział: Teologia Format: 205x145 Stron: 120 Oprawa: miękka ISBN: 9788382241501 INDEKS: WSS0870B60795
26,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Trzej przyjaciele Boga, którzy pozostali Mu wierni, nawet gdy zło wydawało się triumfować.

- Ks. Michał Rapacz męczennik okresu komunizmu, do końca oddany nauce moralnej Kościoła, święty na nasze czasy.

- Ks. Władysław Bukowiński apostoł Kazachstanu, niósł zesłańcom nadzieję, troszczył się o ich duchową formację i życie sakramentalne, wiele ryzykując

- Ks. Piotr Dańkowski wikariusz w parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem; aresztowany przez Niemców za działalność konspiracyjną i skazany na Oświęcim, został zamordowany w Wielki Piątek 1942 r., żegnał się słowami: Do zobaczenia w niebie!.

W czasie lektury dowiesz się, z jakich środowisk pochodzili niezłomni kapłani i co ich ukształtowało. Poznasz liczne fakty biograficzne, przedstawione z kronikarską skrupulatnością. Dzięki zamieszczonym przez autora cytatom, przekonasz się, w jaki sposób rozumieli swoje powołanie i jak zostali zapamiętani przez swoich współpracowników i podopiecznych.

Książka powstała w związku ze zbliżającą się beatyfikacją sługi Bożego, ks. Michała Rapacza, która odbędzie się 15 czerwca br. w Krakowie-Łagiewnikach.

Inne pozycje - ks. Jan Nowak

9,50 zł