Okładka

Jak dobrze przygotować dziecko do I Komunii Świętej

Poradnik dla rodziców i katechetów Ewa Rozkrut Wydawnictwo: Rozan Andrzej Rozkrut Dział: I Komunia św. Format: 124x195 Stron: 84 Oprawa: miękka ISBN: 8391818004 INDEKS: RZN0001B6467
15,00 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Pierwsza Komunia święta jest cudownym momentem, bardzo dobrą okazją, by w rodzinie wiele zmieniło się na lepsze. To moment, by udowodnić dziecku, że w chwilach ważnych czy trudnych może liczyć na mamę i tatę - takie przekonanie wyraża w swoim poradniku Ewa Rozkrut. Dziś, gdy dzieci, na równi z dorosłymi, przeżywają każdy dzień w wielkim pośpiechu, gdy doświadczają tylu zmian i niepewności, świadomość, że mogą liczyć na mamę i tatę jest im koniecznie potrzebna. Rodzice z kolei powinni wlać w swe pociechy przekonanie, że mogą liczyć na Boga.
Dzieci potrzebują mamy i taty, a mama i tata potrzebują takich poradników, napisanych prostym językiem, szczerze, krótko i serdecznie. Autorka podpowiada, jak można z dzieckiem porozmawiać na tematy trudne nawet dla dorosłych: jak kształtować sumienie, jak rozpoznać grzech i jak się go pozbyć, po co chodzić do kościoła - podsuwa różne propozycje, jaką wybrać porę dnia na rozmowę z dzieckiem, jak sformułować pytanie, od czego zacząć, jak zakończyć i jeszcze zapewnia, że zaproponowane przez nią metody są sprawdzone i... dają efekty! Poradnik jest tak konkretny, że można by, na jego podstawie, pokusić się o przygotowanie scenariusza do krótkiego filmu katechetycznego pt. "Pierwsza Komunia Święta w rodzinie".

S. Mariola Kłos FMA
autorka programu telewizyjnego dla dzieci "Ziarno"