Życie chrześcijańskie

Okładka
Radosław Broniek OP
Żyjemy w świecie coraz mniej chrześcijańskim, w którym istnieje wiele różnych religii i duchowości. Na popularności nie traci również magia, którą praktykuje coraz więcej osób, w tym chrześcijanie. Celem tej książki jest przede wszystkim udzielenie odpowiedzi na pytania: Czym tak naprawdę jest magia i co odróżnia ją od religii? Co na ten temat mówią Biblia i nauka Kościoła? Jakie zagrożenia duchowe wynikają z oddawania się praktykom magicznym? Jaki mają one wpływ na naszą wiarę i sposób myślenia?
24,90 zł
24,90 zł
Okładka
Kate Davis
Co robi moje dziecko w internecie? Jakiego rodzaju treści ogląda lub z kim rozmawia? Czy przez korzystanie z technologii łatwiej się rozprasza?

Katie Davis zbiera praktyczne wskazówki i porady, jak nauczyć dziecko bezpiecznego i odpowiedzialnego funkcjonowania w cyfrowej rzeczywistości. Jej książka jest przeznaczona dla każdego, kto jest zainteresowany wpływem technologii na rozwój dzieci: od narodzin aż do osiągnięcia przez nie dorosłości.

Z pewnością znajdą tam coś dla siebie:
• rodzice, którzy starają się nadążyć za najnowszymi technologiami i zastanawiają się, jak pomóc swoim dzieciom z nich korzystać,
• nauczyciele, którzy szukają pomysłów na wykorzystanie technologii do ważnych i wzbogacających doświadczeń edukacyjnych w klasie,
• projektanci graficzni, którzy opracowują aplikacje i strony dla dzieci w różnym wieku i ich rodzin,
• a także wszyscy inni, którzy pragną dowiedzieć się więcej o tym, jak wychować dziecko w cyfrowej rzeczywistości.
59,90 zł
59,90 zł
Okładka
ks. Tomasz Jaklewicz
To zbiór odpowiedzi na pytania przesyłane przez czytelników „Małego Gościa”.

Autor odpowiedzi, ks. Tomasz Jaklewicz, do każdej kwestii, do każdego pytania podchodzi wnikliwie, starając się każdemu Pytającemu udzielić precyzyjnej i przede wszystkim jasnej odpowiedzi. Jak sam pisze we wstępie: „starałem się pisać w taki sposób, abym mógł to powiedzieć komuś patrząc mu w oczy”.

Młodzi ludzie mają wątpliwości w wierze, w codziennych wyborach, nie potrafią czasem rozpoznać gdzie jest dobro a gdzie zło, potrzebują rady i oczekują szczerych, poważnych odpowiedzi. Współczesne zawirowania wywołują w nich niepokój. Z jednej strony młodzi łatwo ulegają szkodliwym wpływom, z drugiej intuicyjnie wyczuwają, że coś jest nie tak. Jak wszyscy, szukają szczęścia, ale nieraz zbyt łatwo wpadają w pułapkę hedonizmu.
31,00 zł
31,00 zł
Okładka
Paula Hoesl Hoesl
Książka „Dziewczyno, jeśli chcesz być nowoczesna”, mimo że wydana w 1948 roku, porusza w sposób kompetentny i rzeczowy główne problemy współczesnej dziewczyny.
Analizując zachowania i aktualne trendy, autorka jasno stwierdza, kim młoda dziewczyna „nie może” być, jaka „może” być, a jaka „musi” być. Stara się przekonać czytelniczkę do głębszego i odpowiedzialnego przeżywania swojej młodości; jednocześnie przestrzega ją przed niebezpieczeństwami, które niesie ze sobą nowoczesność.

Pomaga ukierunkować bogactwo młodzieńczej energii na doskonalenie własnej osobowości oraz osiągnięcie pełnego, radosnego i szczęśliwego życia.
20,00 zł
20,00 zł
Okładka
Alicja Janiak
Jak Olek odzyskał cenną pamiątkę? Dlaczego wilki boją się Matki Bożej? Co Julek i Jacek przynieśli drugiego lutego do kościoła zamiast gromnicy? Jak urządzić regaty w kałuży przed blokiem i pomóc jaskółce w odbudowaniu jej domu? Kto ukradł bananowe portrety wykonane przez Darię i Ingę? Dlaczego Maja zapomniała o chorej Malwince i czy uda jej się odzyskać zaufanie przyjaciółki? Co powinna zrobić Olga, by pozbyć się nielubianego przezwiska? Dowiecie się o tym, gdy przeniesiecie się do świata bohaterów Przyjacielskiej drużyny i poznacie ich codzienne perypetie. Dziesięć historii o przyjaźniach i najgłębszych, szlachetnych pragnieniach dziecięcego serca. Opowiadania zawierają dużą dawkę dobrego humoru. Spędzenie czasu z tą książką przyniesie czytelnikom wiele radości i inspiracji w budowaniu przyjacielskich relacji.
19,00 zł
19,00 zł
Okładka
ks. Bronisław Kant SDB
Biografia matki Redempty Genowefy Śledzińskiej, przełożonej Generalnej Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego De Saxia.
24,90 zł
24,90 zł
Okładka
Piotr Koźlak CSsR
O czym mówi Bóg? Co Bóg mówi do mnie? Do czego wzywa mnie Bóg? Te trzy pytania składają się na praktykowaną od dawna we wspólnotach kościelnych metodę rozważania słowa Bożego. Szczególnie istotna dla chrześcijanina jest Ewangelia. W słowach i wydarzeniach życia Jezusa szukamy pomocy do lepszego życia dla nas na co dzień, do nieustannego nawracania się i podążania za Nim. Osobiste rozważanie Ewangelii w całym roku liturgicznym, a zwłaszcza w tzw. okresach mocnych, gdy wezwani jesteśmy do głębszej i gorliwszej modlitwy, przynosi też pokój serca, umocnienie w trudnościach i pewność, że Bóg zawsze dotrzymuje obietnic, a Jezus nigdy nie opuści tych, których umiłował, ponieważ przyszedł na świat po to, aby go zbawić.
45,00 zł
45,00 zł
Okładka
Katarzyna Szkarpetowska, Jacek Piotrowicz
Świadectwo Jacka Piotrowicza.
W korespondencji z Efezjanami Paweł pisał: "Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym" (Ef 4,29). Taka właśnie jest ta książka! Budująca i wyświadczająca dobro! Nie pozostaje nic innego, jak zaprosić do lektury!
39,00 zł
39,00 zł
Okładka
Silvia Vecchini
Ta książeczka ukazuje małym chrześcijanom piękno i wartość Eucharystii. Zaznajamia dzieci z podstawowymi pojęciami i zaprasza je do wielbienia Boga. Na jej 32 stronach znajdziemy wiele cennych informacji dotyczących Mszy Świętej (jej części oraz znaczenia odmawianych w jej trakcie modlitw i wykonywanych gestów), które pomogą nam stać się świadomymi uczestnikami liturgii.
11,00 zł
11,00 zł
Okładka %
Natalia Przeździk
Dlaczego oni we wszystkim muszą doszukiwać się dobrych stron? To pytanie zadajemy sobie, myśląc o naszych kochanych rodzicach, choć tak naprawdę pasuje ono do całej naszej dużej, głośnej i wesołej rodziny. Bo czyż jest coś przyjemnego w marcowych roztopach, wszechobecnym po zimie błocie, a także w nieco smutnym okresie Wielkiego Postu? Dla nas tak, bo my naprawdę we wszystkim staramy się znaleźć okruchy radości! Wczesną wiosną jest to o tyle łatwe, że coraz mocniej przygrzewa słońce, w ogrodzie zakwitają pierwsze kwiaty, a na drzewach pojawiają się zielone listki. W tym czasie po prostu widać, jak cały świat budzi się do nowego życia! Zainspirowani tym przebudzaniem się przyrody wraz z rodzicami przygotowujemy się do obchodów Świąt Wielkanocnych. Wspólnie robimy wielką palmę, malujemy pisanki, pieczemy mazurka i… wybieramy się na prawdziwą pustynię! Gdy zaś wybrzmią wielkanocne dzwony, ruszamy do naszego sadu, by odnaleźć czekoladowe jajka, a następnego dnia stoczyć prawdziwą dyngusową wodną bitwę. A to dopiero początek wyjątkowej wiosny w niebieskim domu! Warto przeżyć ją wraz z nami!
46,90 zł 44,00 zł
46,90 zł 44,00 zł
Okładka
Barbara Konstanty Ignaciuk
Na rynku mamy coraz więcej pozycji dotyczących pracy z dziećmi z ADHD, ale poniższe opracowanie tym się różni od innych, że traktuje młodego człowieka bardziej kompleksowo. Umożliwia dokonanie jego charakterystyki uwzględniając aspekty psychologiczne, zamiłowanie do różnych dziedzin życia i wskazuje na stan psychiczny danego dziecka. Publikacja napisana przystępnym językiem wzbogacona jest kilkunastoma tekstami z różnych dziedzin i własnych obserwacji.
Teoria to nie wszystko, najważniejsza jest praktyka i Autorka pragnie się podzielić własnymi spostrzeżeniami wyniesionymi z pracy nauczycielskiej oraz terapeutycznej z dziećmi, młodzieżą, a także dorosłymi. Książka może okazać się pomocna dla przyszłych terapeutów, nauczycieli, pedagogów i rodziców oraz pomoże pogłębić wiedzę tym wszystkim, którzy pragną pomagać innym osobom. Dzięki niniejszej publikacji autorka chciała dowieść, że rysunek nie tylko poprawia komunikacjęmiędzyludzką (przecież żyjemy w świecie znaków, ikon, piktogramów,sygnałów świetlnych, grafiki komputerowej), lecz także dostarcza przyjemności,wyzwalając spontaniczność, pomaga pokonywać przeszkody w rozwoju osobistym, kiedy mamy trudności w wypowiadaniu się, pisaniu. Rysunek wzmacnia często nasze ego, zapewnia poczucie rozwoju, osiągnięcie celu.
46,00 zł
46,00 zł
Okładka %
Philip Kosloski
Poznaj Carla, piętnastoletniego Włocha, maniaka komputerowego, który uwielbiał superbohaterów i gry wideo, ale nade wszystko kochał Eucharystię. Wartka akcja komiksu kładzie szczególny nacisk na ostatnie lata życia błogosławionego Carla Acutisa i ukazuje, jak stał się on cyfrowym uczniem Jezusa. Carlo stworzył dynamiczną stronę internetową i zachwycającą wystawę. Za pomocą tych narzędzi uczył innych o wielu wyjątkowych cudach eucharystycznych z całego świata. Ten fascynujący i sympatyczny nastolatek wciąż inspiruje rzesze ludzi swoim pełnym prostoty życiem i nadzwyczajnym przykładem świętości.
39,90 zł 38,00 zł
39,90 zł 38,00 zł
Okładka %
o. Anselm Grün OSB
Anselm Grün, jeden z najbardziej cenionych autorytetów duchowych na świecie, pisząc o ludzkim pragnieniu niezależności, przekonuje, że to właśnie relacja z Chrystusem czyni życie wolnym i pięknym. Dzięki przyjaźni z Nim wychodzimy stopniowo z poczucia osamotnienia oraz przywiązania do ludzkich opinii i oczekiwań. Benedyktyński mnich pokazuje, jak dzięki doświadczeniu bezwarunkowej Bożej miłości wyrwać się z więzów rozmaitych zniewoleń, przestać opierać swoją wartość na osiągnięciach i sukcesach, a przede wszystkim, jak zacząć żyć pełnią życia.
36,90 zł 35,00 zł
36,90 zł 35,00 zł
Okładka %
ks. Marek Chmielewski
Monumentalne dzieło poświęcone duchowości katolickiej, przedstawionej w sposób bardzo obszerny i kompletny, a przy tym w przystępnej formie, zrozumiałej dla każdego.

To owoc kilkunastu lat wytężonej pracy i medialnej działalności ks. prof. Marka Chmielewskiego, popularyzującego i przybliżającego słuchaczom, widzom i czytelnikom wielką skarbnicę duchowości Kościoła, na przestrzeni 2000 lat.
99,00 zł 94,00 zł
99,00 zł 94,00 zł
Okładka
ks. Andrzej Kumor
R o z d z i a ł I
Pojęcie i rodzaje stron w kanonicznym prawie procesowym oraz ramy prawne zaufania do stron procesowych

R o z d z i a ł II
Kluczowe zmiany w procesie de nullitate matrimonii odnoszące się do stron procesowych
59,00 zł
59,00 zł
Okładka
Alicja Biedrzycka
Wybór partnera życiowego to trudna decyzja. Większym jednak wyzwaniem jest podążanie wspólną drogą w małżeństwie. W książce tej znajdziecie podpowiedzi, jak nie pogubić się na obranym szlaku i zgodnie przemierzać go razem. Dzieci, które najprawdopodobniej pojawią się w związku małżeńskim, zobowiązują do odpowiedzialności. Są one dopełnieniem miłości rodziców, którzy codziennie powinni pamiętać o oczywistej prawdzie, że ponoszą odpowiedzialność również przed Bogiem za ich wychowanie, za przekazanie im chrześcijańskich wartości. Życzę udanej lektury, a nade wszystko tego, aby wasza miłość była źródłem siły i inspiracją do dawania szczęścia innym.
autorka
32,80 zł
32,80 zł
Okładka
Katarzyna Dębowska
w sprzedaży 8 stycznia

Na wzgórzu porośniętym bujną roślinnością, w kilkusetletnim klasztorze mieszka Święty Franciszek. Codziennie wychodzi na okoliczne łąki, by zbierać zioła, a potem w swoim laboratorium wytwarza z nich lecznicze specyfiki. Pewnego dnia poznaje kota Konstantego… Co z tego wynikło? Dokąd prowadził tajemniczy korytarz odnaleziony w klasztorze? Jakie niebezpieczeństwo groziło okolicznym mieszkańcom? Przed wami pasjonująca historia z pięknymi ilustracjami pobudzającymi wyobraźnię każdego czytelnika.
37,80 zł
37,80 zł
Okładka %
Dariusz Adamczyk
Wychowanie mające na celu przygotowanie młodego człowieka do dojrzałości wiąże się z rozmaitymi trudnościami, wśród których jest również odkrycie prawdziwego sensu ludzkiej płciowości. To zagadnienie jest współcześnie szczególnie aktualne, zwłaszcza, że młodzi ludzie potrzebują jasnych, konkretnych wskazań w tym zakresie, a rodzice nie zawsze są gotowi do adekwatnego przekazania własnym dzieciom wiedzy w tym temacie.

Zagadnienie ludzkiej płciowości wpisuje się w spór o człowieka. Wiąże się to z pewnymi trendami we współczesnej kulturze, niesięgającymi do pełnej prawdy o człowieku, o tym, kim w istocie swej jest mężczyzna i kim jest kobieta jako osoby. W konsekwencji przekazywane informacje o ludzkiej płciowości nie uwzględniają faktu, że chodzi o osobę. Wskutek czego młodym ludziom, także tym zawierającym małżeństwo, brakuje świadomości znaczenia daru osób w życiu małżeńskim i rodzinnym, wartości daru rodzicielstwa i odpowiedzialności za podejmowane działania z tym związane. W następstwie zaś takiego stanu rzeczy brak również świadomości roli i znaczenia właściwego wychowania w dziedzinie ludzkiej płciowości, która odgrywa ważną rolę w życiu ludzkim. Stanowi ona podstawowy element osobowości, ma wpływ na każdą sferę życia ludzkiego, jest źródłem ekspresji człowieka wpływającym na sposób komunikacji z innymi, a także wyrażania i przeżywania ludzkiej miłości. Podstawową zaś funkcją płciowości jest przekazywanie życia. Odkrycie sensu tej sfery ludzkiego życia jest możliwe jedynie w kontekście poprawnie odczytanego człowieczeństwa.
26,00 zł 24,50 zł
26,00 zł 24,50 zł
Okładka %
Silvano Fausti SJ
Rozeznawanie i podejmowanie dobrych decyzji nie jest proste. Często nie dostrzegamy działania Boga w naszym życiu lub poddajemy je w wątpliwość. Jak to zmienić? Jak odkryć i zrozumieć nasze życie wewnętrzne?

Książka Silvano Faustiego to podręcznik do wewnętrznego rozwoju. Autor odwołuje się do najstarszych, zapomnianych już tradycji i proponuje podjęcie ćwiczeń, które uczą, jak żyć wolnością, do jakiej zostaliśmy przeznaczeni.

Naucz się obserwować swoje wnętrze i usuwać z niego chaos. Poznaj tajemnicę Bożej wolności i odkryj, jak rozpoznawać działanie Boga w sobie. Wtedy wszystko, nawet pokusa, będzie dla ciebie okazją do wzrostu.
44,90 zł 42,00 zł
44,90 zł 42,00 zł
Okładka
Alfonso M. Di Nola
Diabeł. O formach, historii i kolejach losu Szatana, a także o jego powszechnej a złowrogiej obecności wśród wszystkich ludów, od czasów starożytnych aż po teraźniejszość - to jedno z najgłośniejszych dzieł poświęconych obecności diabła w kulturze i dziejach ludzkości.

Wygląda na to, że w ciągu ostatnich dwudziestu lat diabeł wydostał się z zamknięcia, w jakim trzymała go teologia zajmująca się demonami, i opuścił labirynt archaicznych roztrząsań doktrynalnych, aby niepokojąco zadomowić się w naszej codzienności. Tym sposobem doszło poniekąd do niespodziewanego wtargnięcia w mass media pierwiastka tajemnego i irracjonalnego, wyobrażeń całkowicie sprzecznych z mentalnością logiczną i naukową. W sytuacji płynnej, ciągle się zmieniającej, której nauki humanistyczne nie potrafią jeszcze uchwycić i jasno określić, nadal istotne pozostaje pytanie, czy obecna inwazja diabelska to tylko epizod spowodowany naszą sytuacją historyczną, czy też mamy tu do czynienia z powtarzaniem się mitycznej fantasmagorii należącej do każdej epoki i każdej kultury (...)
59,00 zł
59,00 zł