Dla dzieci

Okładka %
Miriam Tirado, Marta Moreno
Już od wczesnego dzieciństwa Maja często czuła się niekomfortowo. Czasem z powodu światła, które raziło ją w oczy, innym razem przez hałas, którego się przestraszyła. A najczęściej winne były szwy w ubraniach, wbijające się w jej skórę jak jeżowe kolce.

Pewnego ranka Maja wykrzyknęła na cały głos: "Nie chcę taka być!". A wszystkim domownikom aż ścisnęły się serca, bo nie wiedzieli, co powiedzieć. Ach, trudno jest być tak bardzo wrażliwą osobą! Dziadek Tomasz rozumiał to najlepiej i zawsze wspierał ukochaną wnuczkę I właśnie tego dnia w niezwykłych okolicznościach Maja dowiedziała się, że jej ponadprzeciętna wrażliwość tak naprawdę jest supermocą! Dzięki niej może widzieć, słyszeć i czuć więcej niż inni, a z czasem nauczy się czerpać z tego siłę i radość.

To ciepła i wspierająca opowieść dla dzieci i dorosłych, którym wysoka wrażliwość często doskwiera, ale też pozwala odczuwać mocniej i więcej, a przez to pełniej żyć.
34,90 zł 32,00 zł
34,90 zł 32,00 zł
Okładka
ks. Tadeusz Sikorski
Książeczka z kolorowanką dla dzieci

Przedstawienie całej dziewięcioosobowej rodziny.

Po dachem Ulmów

To krótka opowieść o tej niezwykłej rodzinie z małego domu na końcu wsi, która otworzyła serca i drzwi szukającym ratunku Żydom. Wiedzieli, że trzeba być w życiu jak Samarytanin z Biblii i byli. Byli też razem odważni i szczęśliwi. Mieli też swoje marzenia, radości i wspólne tajemnice. Każdy pod ich dachem miał też swoje nadzieje i ulubione kolory, których nie zamazała wojna. Wszyscy czekali na kolejną Wielkanoc Aż w końcu razem poszli do Nieba, by zobaczyć na własne oczy Jezusa Zmartwychwstałego i Jego chwałę.

16 stron poświęconych każdemu dziecku osobno oraz rodzicom. Wprowadzają nas w przestrzeń rodziny mocno opartej na wierze i zasadach z niej wynikających. Oczyma dzieci spoglądamy na rodziców, którzy są absolutnym autorytetem i punktem ich odniesienia. Kochająca się i szczęśliwa rodzina oraz szeroko rozumiana miłość oraz szacunek wobec każdego człowieka, to najważniejsze prawdy, które czytelnik zapamięta po spotkaniu z tą książeczką.
11,00 zł
11,00 zł
Okładka
Barbara Garczyńska
Rozwiąż krzyżówkę, a dowiesz się, jakimi słowami modlimy się do Boga, pokonaj labirynt, by odnaleźć Pana Jezusa, który zgubił się w drodze z Jerozolimy, przestaw litery w rozsypankach wyrazowych, aby poznać imiona tych, którzy szli za Jezusem. Wśród kolorowych ilustracji znajdziesz mnóstwo ciekawych zagadek, rebusów i innych łamigłówek, które rozwijają spostrzegawczość, uczą logicznego myślenia i poszerzają wiedzę, a wszystkie dotyczą życia i nauczania Pana Jezusa! Teraz na pewno zapamiętasz, co zdarzyło się w Kanie Galilejskiej i kto objawia się pod postacią gołębicy. Na każdej stronie umieszczono informację, gdzie o opisanym wydarzeniu przeczytasz w Biblii. Udanej zabawy!
22,90 zł
22,90 zł
Okładka
Nabożeństwo majowe dla dzieci to poręczna książeczka dedykowana dzieciom, zawierająca teksty modlitwy.

Na końcu książeczki znajduje się tabelka z wykazem wszystkich dni maja i miejscem na podpis, pieczątkę bądź naklejkę potwierdzające udział w nabożeństwie.
4,00 zł
4,00 zł
Okładka %
Barbara Garczyńska
Gdy grupa ciekawskich dzieciaków wybierze się w podróż ze swoją szaloną nauczycielką, może zdarzyć się wszystko! Ale tym razem nawet nie domyślasz się, jakie przygody i niespodzianki czekają małych podróżników! Bo to nie jest zwykła podróż autokarem czy pociągiem, do muzeum czy lasu. O, nie! To wyprawa w… NIEZNANE! Ruszamy do świata sprzed tysięcy lat! Bądź ostrożny i czujny! Otoczą cię dzikie zwierzęta i przekonasz się, jak groźna może być zwykła woda. Zobaczysz też ludzi, których nigdy nie poznałeś, a jednak wydadzą ci się dziwnie znajomi… Podczas tej niesamowitej podróży przeżyjesz wiele niezwykłych przygód razem z bohaterami historii z kart Starego Testamentu. Ruszaj z nami!
Książka zawiera także ciekawy miniquiz wzbogacający wiedzę oraz słowniczek ważnych pojęć występujących w tekście.
29,90 zł 28,00 zł
29,90 zł 28,00 zł
Okładka
Paulina Sadowska
Słonik Uszko bawi i uczy!
Seria książeczek Ćwiczenia słuchowe dla dzieci zawiera propozycje zabaw terapeutycznych dla dzieci w wieku 5-9 lat.
Ćwiczenia zostały stworzone, aby:
- rozwijać słuch fonematyczny i funkcje słuchowe dzieci;
- wspomagać rozwój dzieci rozpoczynających naukę w szkole;
- wspierać dzieci, u których obserwuje się zaburzenia przetwarzania słuchowego.
W książeczce 2. proponujemy ćwiczenia dotyczące m.in.:
- wskazywania rymów,
- różnicowania paronimów,
- rozpoznawania głośności dźwięków i czasu ich trwania,
- dzielenia na sylaby,
- treningu pamięci słuchowej.
Do każdej zabawy dołączona jest instrukcja dla dorosłego, który towarzyszy dziecku w zabawie.
25,00 zł
25,00 zł
Okładka
Paulina Sadowska
Słonik Uszko bawi i uczy!

Seria książeczek Ćwiczenia słuchowe dla dzieci zawiera propozycje zabaw terapeutycznych dla dzieci w wieku 59 lat.

Ćwiczenia zostały stworzone, aby:
- rozwijać słuch fonematyczny i funkcje słuchowe dzieci;
- wspomagać rozwój dzieci rozpoczynających naukę w szkole;
- wspierać dzieci, u których obserwuje się zaburzenia przetwarzania słuchowego.
W książeczce 1. znajdują się ćwiczenia dotyczące m.in.:

- rymów,
- identyfikowania sylab w nagłosie,
- dzielenia na sylaby,
- rozpoznawania długości dźwięków,
- paronimów,
- ciągów sylabowych,
- pamięci słuchowej.
Do każdej zabawy dołączona jest instrukcja dla dorosłego, który towarzyszy dziecku w zabawie.
25,00 zł
25,00 zł
Okładka
Ted i Jenny O'Neal
Dzieciństwo to czas, kiedy uczymy się współżycia z innymi i poznajemy wagę wartościowych relacji międzyludzkich. W ich budowaniu i utrzymywaniu ogromne znaczenie mają wzajemny szacunek, zrozumienie drugiego człowieka, uważność i dbałość, umiejętność dzielenia się i współpracy. Są one nadzwyczaj potrzebne w świecie, który staje się coraz bardziej zatłoczony i zróżnicowany i w którym jednocześnie wszyscy stajemy się od siebie coraz bardziej zależni. Czym właściwie jest szacunek? „To dobry sposób bycia i sposób bycia dobrym”, zauważają autorzy. „To sposób dbania o innych, o siebie i o nasz świat.

Niech ta książeczka niesie takie właśnie przesłanie: nasz wspólny świat i wszystkie żyjące w nim istoty zasługują na szacunek.
17,90 zł
17,90 zł
Okładka
Bardzo proste czytanki to seria książek dla małych dzieci rozwijających się prawidłowo lub starszych dzieci z deficytami, na przykład z autyzmem, a także dla osób starszych, u których nastąpiło znaczne obniżenie sprawności umysłowej będące wynikiem starzenia się lub różnych zaburzeń, na przykład afazji. Celem tej serii jest ćwiczenie czytania ze zrozumieniem prostych zdań oraz zdobywanie i utrwalanie wiadomości na temat rozmaitych miejsc, zwyczajów i relacji z innymi osobami. W tej publikacji przedstawiono zagadnienia dotyczące domu: rodzaje budynków, pokoje i wykonywane w nich czynności, dodatkowe pomieszczenia i elementy.
13,50 zł
13,50 zł
Okładka
Iwona Kocińska
Rycerze, królowie i królowe, damy dworu, pustelnicy, marynarze, rozbójnicy, a nawet… święci i Aniołowie. Tacy są bohaterowie tych opowieści. Ciekawe historie przeniosą czytelnika w świat, którego już nie ma. Warto się z nim zapoznać. Książka „Matusowe opowieści Część I” to wymarzony prezent nie tylko dla dziecka, ale dla całej rodziny.
24,00 zł
24,00 zł
Okładka
Katarzyna Pawłowska, Katarzyna Dąbrowska
Niniejsza książeczka powstała z potrzeby serca. Odkąd zostałam mamą, nurtowało mnie pytanie: Jak kochać i wychować swoje dziecko do dojrzałej miłości? Odpowiedzi szukałam w poradnikach dla rodziców, niemniej nigdzie nie znalazłam konkretnego "narzędzia" jak zdobytą wiedzę wprowadzić w życie. Czy udało mi się stworzyć takie "narzędzie"? Oceńcie sami.

Wiem jedno, bez wspierania i rozwoju miłości dziecka, w dorosłym już człowieku pozostanie "dziecko" niezdolne do nawiązywania zdrowych relacji. Skąd to wiem? Od ponad dziesięciu lat jestem doradcą życia rodzinnego i podczas tzw. kursów przedmałżeńskich spotykam młodych dorosłych przygotowujących się do zawarcia związku małżeńskiego.
15,90 zł
15,90 zł
Okładka %
Papież Franciszek - kard. Jorge Mario Bergoglio
Trzymasz w swoich rękach książkę, w której nie brakuje nadziei, prawdziwych pytań i szczerych odpowiedzi. Dzieci z całego świata chcą dowiedzieć się od Papieża Franciszka o zabawach, które sprawiały mu radość w dzieciństwie, dlaczego są wojny, jak pocieszyć cierpiącą osobę, gdzie można znaleźć szczęście i dlaczego warto zachwycać się najmniejszymi rzeczami. Zadają pytania, a On odpowiada w prosty sposób, językiem zrozumiałym dla każdego. Tego małego i tego dużego.
46,90 zł 41,00 zł
46,90 zł 41,00 zł
Okładka %
Odkryj świat Biblii!

Przygotuj się na wspaniałą przygodę, studiując kolorowe mapy i interesujące fakty, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o ludziach, miejscach i wydarzeniach, o których czytasz w Biblii.

Podążając za biblijnymi bohaterami, takimi jak Abraham, Mojżesz, Paweł i, co najważniejsze, Jezus, Twój Pan i Zbawiciel, poczujesz się tak, jakbyś tam był.

Sięgnij po ten Atlas biblijny, a będziesz mógł zobaczyć, jak rozwijały się najważniejsze wydarzenia biblijne!
39,90 zł 35,00 zł
39,90 zł 35,00 zł
Okładka %
Biblia jest niesamowita... ale dziwne nazwy miejsc, nietypowe imiona oraz trudne słowa mogą utrudniać jej czytanie. Może pomijasz niezrozumiałe dla Ciebie terminy, choć tak naprawdę chciałbyś wiedzieć, co znaczą? Teraz to możliwe! W tym słowniku znajdziesz setki definicji od A do Z, które spotykasz, czytając Słowo Boże. Jest tu również mnóstwo kolorowych ilustracji, które pomogą zrozumieć znaczenie danego słowa. Czytaj Biblię z tym słownikiem pod ręką, a zaskoczy Cię, o ile łatwiej będzie Ci zgłębiać tę Bożą Księgę.
39,90 zł 35,00 zł
39,90 zł 35,00 zł
Okładka
Opowieść o odwadze kochania Boga, stawiania czoła chorobie, o godnej postawie pełnej wiary w chwilach trudnych. To opowieść o Eucharystii, która była najważniejsza w krótkim życiu Karola Acutisa. Jego historia dla jednych z nas stała się symbolem i wzorem do naśladowania, dla innych zaś świadectwem życia wypełnionego miłością do Boga i Maryi - tak wielką, że wyniosła go na ołtarze.
10,70 zł
10,70 zł
Okładka
Alicja Janiak
Jak Olek odzyskał cenną pamiątkę? Dlaczego wilki boją się Matki Bożej? Co Julek i Jacek przynieśli drugiego lutego do kościoła zamiast gromnicy? Jak urządzić regaty w kałuży przed blokiem i pomóc jaskółce w odbudowaniu jej domu? Kto ukradł bananowe portrety wykonane przez Darię i Ingę? Dlaczego Maja zapomniała o chorej Malwince i czy uda jej się odzyskać zaufanie przyjaciółki? Co powinna zrobić Olga, by pozbyć się nielubianego przezwiska? Dowiecie się o tym, gdy przeniesiecie się do świata bohaterów Przyjacielskiej drużyny i poznacie ich codzienne perypetie. Dziesięć historii o przyjaźniach i najgłębszych, szlachetnych pragnieniach dziecięcego serca. Opowiadania zawierają dużą dawkę dobrego humoru. Spędzenie czasu z tą książką przyniesie czytelnikom wiele radości i inspiracji w budowaniu przyjacielskich relacji.
19,00 zł
19,00 zł
Okładka
Silvia Vecchini
Ta książeczka ukazuje małym chrześcijanom piękno i wartość Eucharystii. Zaznajamia dzieci z podstawowymi pojęciami i zaprasza je do wielbienia Boga. Na jej 32 stronach znajdziemy wiele cennych informacji dotyczących Mszy Świętej (jej części oraz znaczenia odmawianych w jej trakcie modlitw i wykonywanych gestów), które pomogą nam stać się świadomymi uczestnikami liturgii.
11,00 zł
11,00 zł
Okładka
Katarzyna Dębowska
w sprzedaży 8 stycznia

Na wzgórzu porośniętym bujną roślinnością, w kilkusetletnim klasztorze mieszka Święty Franciszek. Codziennie wychodzi na okoliczne łąki, by zbierać zioła, a potem w swoim laboratorium wytwarza z nich lecznicze specyfiki. Pewnego dnia poznaje kota Konstantego… Co z tego wynikło? Dokąd prowadził tajemniczy korytarz odnaleziony w klasztorze? Jakie niebezpieczeństwo groziło okolicznym mieszkańcom? Przed wami pasjonująca historia z pięknymi ilustracjami pobudzającymi wyobraźnię każdego czytelnika.
37,80 zł
37,80 zł
Okładka %
Jacek Molka
Dwuczęściowa publikacja Wydawnictwa JEDNOŚĆ: Jutro idziemy do kościoła. Przygotowanie dziecka do dobrego przeżycia Mszy Świętej oraz Jutro idziemy do kościoła. Zeszyt misji do wykonania to unikalna propozycja na książkowym rynku wydawniczym w Polsce. Ma ona pomóc w jak najlepszym przygotowaniu dziecka do świadomego uczestniczenia w Eucharystii podczas niedziel i wybranych uroczystości w liturgicznym roku B (przewidziane są kolejne książki na rok C i A). Jej dwie odsłony tworzą organiczną całość: – pierwsza część zawiera stosowny fragment Ewangelii, ilustrujące ją opowiadanie, prawdy do zapamiętania, wspólną modlitwę, a także misję (zadanie) do wykonania,
– sama zaś misja znajduje się w drugiej części w formie różnorodnych zadań, które pomogą dziecku we wzrastaniu w wierze Kościoła katolickiego.
49,00 zł 44,00 zł
49,00 zł 44,00 zł
Okładka
Dorota Krawczyk
Dorota Krawczyk napisała opowieść o tym, jak Teresa od Dzieciątka Jezus odkrywała drogę do Nieba i jak się tam znalazła. Dowiadujemy się z tej książki, jak wyglądało jej dzieciństwo, kim byli jej bliscy, jak pokonywała różne przeszkody, by szybko rozpocząć życie karmelitanki, dlaczego wyruszyła na pielgrzymkę do papieża Leona XIII i co robiła przez kilka lat w klasztorze w Lisieux we Francji. Zapraszamy więc razem z Autorką tej historii do podążania śladami Małej Teresy – wielkiej i kochanej Świętej.
24,90 zł
24,90 zł