Dla dzieci

Okładka %
Quo vadis w formie komiksu
Jak dobrze znasz historię miłości młodego Rzymianina – Marka Winicjusza i pięknej chrześcijanki – Ligii, którą Henryk Sienkiewicz opisał w swojej powieści “Quo vadis”? Ta niesamowita opowieść została opublikowana w ponad 70 krajach i była adaptowana przez różne formy wyrazu artystycznego. Tym razem stała się inspiracją japońskiego grafika Marito Ai, który stworzył jej wersję w formie komiksu.

Wciągająca akcja
Akcja komiksu rozgrywa się na terenie Cesarstwa Rzymskiego, głównie w Rzymie, na tle pełnej przepychu, przemocy, i okrucieństwa epoki rządów cesarza Nerona. To opowieść o miłości, wytrwałości, wierze i dobru, które zawsze zwycięża.

Trzy części
Komiks ”Quo vadis” to zestaw trzech zeszytów w poręcznym formacie 11 cm x 17,5 cm. Dzięki poręcznym wymiarom każdy z zeszytów możesz bez trudu zabrać ze sobą, by czytać przy każdej sposobności.

Nie tylko dla młodych
Komiksowa wersja “Quo vadis” to propozycja nie tylko dla młodych, ale również tych nieco starszych czytelników - zarówno tych, którzy doskonale znają jej pierwowzór, jak i tych, którzy dopiero mają zamiar go przeczytać. Zachwyca piękną kreską i starannym odtworzeniem powieściowej historii.
69,95 zł 64,00 zł
69,95 zł 64,00 zł
Okładka
Hubert Wołącewicz
wysyłka od 9 października

Ten kalendarzyk i notatnik w jednym, to nieoceniona pomoc dla każdego ambitnego ministranta – sprzyja temu również poręczny, kieszonkowy format publikacji. Ministranci znajdą w niej comiesięczne rubryki uczestnictwa w Eucharystii i na ministranckich zbiórkach, a także daty z informacjami o stałych i ruchomych wydarzeniach liturgicznych w roku 2024.
Zamieściliśmy w nim ponadto: – prezentacje multimedialne z kodami QR, – rubryki z planami lekcji, informacjami o przerwach w nauce i z terminami ferii zimowych w poszczególnych województwach, – odnośniki do czytań mszalnych (sigla), – codzienne wskazania dotyczące kolorów szat liturgicznych wspomnień, świąt i uroczystości, – schemat roku liturgicznego.
Urozmaiceniem terminarza są kolorowe ilustracje, dowcipy oraz pouczające sentencje. Oto publikacja-przyjaciel każdego ministranta, mobilizująca do służenia przy ołtarzu z coraz większą gorliwością każdego dnia.
11,00 zł
11,00 zł
Okładka
Joanna Wieliczka - Szarkowa
Dlaczego święty Ambroży jest patronem pszczelarzy, a do świętego Błażeja zwracamy się w chorobach gardła? Czy święty Franciszek znał mowę zwierząt, a święty Antoni potrafił przemawiać do ryb? Dlaczego święty Roch rozdał cały swój majątek, a święty Idzi schronił się w jaskini? Czy święta Gertruda lubiła koty? Dlaczego święty Hubert przestał polować? Na te i wiele innych intrygujących pytań odpowiada Joanna Wieliczka-Szarkowa, znana wszystkim ze znakomitych książek historycznych. Ceniona Autorka opowiada pasjonujące historie, przeznaczone dla dzieci i rodziców, pomagając odbiorcom zaprzyjaźnić się postaciami świętych patronów. Barwna, ilustrowana książka może być pięknym i wartościowym upominkiem dla młodych Czytelników.
29,90 zł
29,90 zł
Okładka
Mario Leocata
Powieść graficzna, która śledzi całe życie Karola Józefa Wojtyły, papieża Jana Pawła II (Wadowice, 18 maja 1920 - Watykan, 2 kwietnia 2005). Wybrany na papieża 16 października 1978 r., ogłoszony błogosławionym przez swego następcę Benedykta XVI. Został ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 roku wraz z papieżem Janem XXIII przez papieża Franciszka. Jego pontyfikat naznaczony był zdecydowanymi działaniami politycznymi i dyplomatycznymi przeciwko uciskowi politycznemu oraz ponad 100 podróżami do wszystkich zakątków świata, w których uczestniczyły ogromne tłumy.
129,00 zł
129,00 zł
Okładka
Emanuela Durand
Chyba wszyscy mamy w domu puzzle składające się z pasujących do siebie elementów, które tworzą piękny obrazek. A co jeśli brakuje jakiegoś elementu? Nie tylko czujemy się zawiedzeni, ale przede wszystkim nie jest możliwe skończenie całej kompozycji.

Przyroda działa na podobnych zasadach. Pomyślmy o jakimś środowisku: np. o lesie, w którym żyją różne gatunki roślin i zwierząt – wszystko tu współgra w idealnej równowadze. Co się jednak stanie, jeśli jeden puzzelek tej naturalnej układanki zniknie? Nasz obrazek będzie niekompletny, a gdyby brakujących elementów było znacznie więcej, sytuacja stanie się naprawdę poważna.

Nasza planeta jest jak układanka: potrzeba różnych elementów, aby działała jak najlepiej. Każdy gatunek zwierząt, nawet najmniejszy, najdziwniejszy i nie do końca sympatyczny, jest niezbędny i stanowi część obrazu Ziemi!

Ta kolorowa, pełna wiedzy, przyrodniczych ciekawostek i pięknych ilustracji książka zaprasza wszystkie dzieci do poznawania najbardziej niezwykłych i zadziwiających zwierząt zamieszkujących wszystkie kontynenty Ziemi. Odkrywanie ich środowisk życia pomoże nam zrozumieć, że cała planeta jest naszym domem, który należy szanować, chronić i kochać.

Wystarczy otworzyć ten wyjątkowy atlas, by odkrywać wraz z nami miodowoda dużego, owieczkę morską, kolczatkę australijską, weta olbrzymiego i wiele innych zadziwiających zwierząt świata.

Atlasy bioróżnorodności to cztery 64-stronicowe tomiki pełne fascynującej przyrodniczej wiedzy. Każdy tytuł serii uczy dzieci (6+) pełnego szacunku spojrzenia na naszą planetę i zachęca je do troskliwego odnoszenia się do roślin, zwierząt i całego środowiska naturalnego.
39,90 zł
39,90 zł
Okładka
Emanuela Durand
Każdy człowiek, aby mógł być zdrowy i szczęśliwy, potrzebuje odpowiednich warunków do życia: domu, pożywienia, ubrań, czystego powietrza… Te wszystkie elementy sprawiają, że czujemy się „u siebie” i „na swoim miejscu”. Podobnie jest ze zwierzętami i roślinami – ze wszystkimi organizmami zamieszkującymi Ziemię. One także muszą mieć odpowiednie środowisko do życia. Dlatego nasza planeta to coś więcej niż tylko krajobraz. To mnóstwo unikatowych siedlisk, w których można spotkać określone typy roślin i zwierząt. To obszary, które są prawdziwym domem dla poszczególnych gatunków żywych istot. Ta kolorowa, pełna wiedzy, przyrodniczych ciekawostek i pięknych ilustracji książka zaprasza wszystkie dzieci do odkrywania niezwykłych i najpiękniejszych miejsc na Ziemi, w których żyją wyjątkowe rośliny i zwierzęta. Poznawanie tych wspaniałych obszarów pomoże nam zrozumieć, że cała planeta jest naszym domem, który należy szanować, chronić i kochać.

Wystarczy otworzyć ten wyjątkowy atlas, by odkrywać wraz z nami Wyspy Galapagos, Pustynię Atakamę, Alpy, wulkaniczną Islandię i wiele innych zdumiewających miejsc na Ziemi, gdzie żyją najciekawsze zwierzęta świata i gdzie rosną zapierające dech w piersiach rośliny.

Atlasy bioróżnorodności to cztery 64-stronicowe tomiki pełne fascynującej przyrodniczej wiedzy. Każdy tytuł serii uczy dzieci (6+) pełnego szacunku spojrzenia na naszą planetę i zachęca je do troskliwego odnoszenia się do roślin, zwierząt i całego środowiska naturalnego.
39,90 zł
39,90 zł
Okładka
Honor Ayres, Bethan James
Spójrz wokół na te wszystkie cudowne stworzenia Boskie. Jak wiele z nich będziesz umiał nazwać?
Poznaj boskie stworzenia w wersji polsko-angielskiej. Ucz się nowych słówek i podziwiaj piękne ilustracje!
19,90 zł
19,90 zł
Okładka
Za otwieranymi okienkami książeczki kryje się historia wielkiej łodzi Noego, która pokaże Ci, że Bóg zawsze o nas pamięta!
19,90 zł
19,90 zł
Okładka
Za otwieranymi okienkami książeczki kryje się historia dobrego pasterza i jego małej zagubionej owieczki, która pokazuje nam, że Bóg kocha wszystkich ludzi i troszczy się o każdego z nas!
19,90 zł
19,90 zł
Okładka
Zabawne, ciekawe, dziwne, zaskakujące, a nawet szokujące! Takie właśnie są fakty zebrane w tym kieszonkowym zbiorku wiedzy o świecie

Jest mnóstwo powodów, dla których trzeba je znać: można ułatwić sobie życie (niemożliwe jest polizanie własnego łokcia), zabłysnąć wśród kolegów (serio! Pierwszy komputer był wielki jak kort tenisowy), zadziwić nauczyciela wiedzą (czaszka człowieka składa się z 22 kości, proszę pani), wygrać szkolny konkurs, a nawet teleturniej dla omnibusów, albo uwolnić się od nudy w autobusie, tramwaju, poczekalni itd.

W tej niewielkiej książce, którą można zawsze nosić przy sobie i czytać w każdej wolnej chwili, zmieściliśmy siedem rozdziałów wypełnionych wiadomościami z różnych dziedzin: rośliny i zwierzęta, ciało człowieka, sport, nauka, technika i technologia, geografia i wszechświat, sztuka, kultura i obyczaje, historia. Uzupełniają je zabawne czarno-białe ilustracje.

Polecamy ten kosmicznie wyglądający tomik dzieciom w wieku od 7 lat, ale jesteśmy pewni, że zaciekawi on także dorosłych.
16,90 zł
16,90 zł
Okładka %
Myfanwy Woods-Jack
Ta śliczna kartonowa książka przedstawia najmłodszym czytelnikom biblijną historię stworzenia świata i zaprasza do przyjaźni z Panem Bogiem. 40 pięknych stron, a każda z nich przesycona czułością, kolorami i cudami, jakie Pan Bóg uczynił specjalnie dla nas. Pośród barwnych ilustracji znajdziemy także kody QR, dzięki którym usłyszymy kojące dźwięki i melodie napełniające serca radością.
44,90 zł 42,00 zł
44,90 zł 42,00 zł
Okładka %
Bob Hartman
Ta niezwykle pomysłowa książka zaprasza dzieci do poznawania Biblii przez czynne uczestniczenie w opowiadaniu 29 historii ze Starego i Nowego Testamentu. Każda z nich to gotowy scenariusz dla rodzica, katechety, nauczyciela czy animatora. Bob Hartman, profesjonalny opowiadacz, performer i wielokrotnie nagradzany autor książek dla dzieci, uczynił interakcję najważniejszym elementem opowiadania historii biblijnych. Narrator i osoby biorące udział w czytaniu odgrywają role za pomocą ruchu, dźwięków, słów i gestów. Wyobraźnia ożywa, a pamięć intensywnie pracuje, gdy na chwilę stajemy się synami Noego, którzy pomagają ojcu zbudować arkę, żołnierzami w armii Gedeona, pasterzami na wzgórzach wokół Betlejem, rybakami nad Jeziorem Galilejskim albo osiołkami, które wiozą Pana Jezusa do Jerozolimy. To atrakcyjny i wciągający sposób na poznawanie Biblii w domu i w szkole.
36,00 zł 34,00 zł
36,00 zł 34,00 zł
Okładka %
ks. Andrzej Muńko
Słowo Boże dla najmłodszych Pragniesz wprowadzić dzieci w świat Ewangelii? Ta książeczka będzie doskonałą pomocą! Zamieszczono w niej listy wymieniane pomiędzy babcią Kasią, która realizuje ewangelizację swoich wnuków z Kanady, a Zuzią i Antkiem - parą bliźniaków znaną już z poprzednich wydań. To wciągająca lektura z przesłaniem pomagającym zrozumieć Słowo Boże.

Bogata zawartość
W książce znajdziesz:
teksty Ewangelii na wszystkie niedziele i święta całego roku, listy wymieniane między babcią Kasią a jej wnukami, nawiązujące do tekstów Ewangelii,
różnorodne zadania dla dzieci, pomagające zrozumieć słowo Boże, nową, wesołą szatę graficzną, zachęcającą dzieci do przeniesienia się w świat biblijnych wydarzeń.
34,95 zł 32,00 zł
34,95 zł 32,00 zł
Okładka
ks. Roman Ceglarek
Chcesz zainteresować dziecko modlitwą różańcową? Pragniesz przybliżyć mu najważniejsze informacje o tej modlitwie? Wykorzystaj książeczkę “Z różańcem w dłoni od najmłodszych lat”, opracowaną z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym.

Interesujące wnętrze
Książeczka zawiera treści dostosowane do poziomu rozwojowego dzieci, takie jak:

układ różańca w formie graficznej,
informacje, jak odmawiać Różaniec,
rozważania różańcowe,
modlitwy różańcowe,
piękne ilustracje.
Wskazówki dla rodziców
W książeczce zawarto również wskazówki dla rodziców i katechetów, jak wychować dzieci do Różańca i dlaczego warto włączyć go w codzienną dziecięcą modlitwę.
25,95 zł
25,95 zł
Okładka %
ks. Jan Twardowski
Książka Przyjaciel na dłużej niż na zawsze. Rozmowy o Panu Jezusie dzieli się na dwie części. W pierwszej - ksiądz Jan Twardowski mówi o Panu Jezusie z Ewangelii, w drugiej - o Panu Jezusie żywym, wciąż obecnym, którego nie widzimy, Jezusie Eucharystycznym. Pomaga Go szukać i pokazuje, jak On jest blisko nas. A wszystko po to, żebyśmy mogli zastanowić się: Co to znaczy, że Pan Jezus jest naszym Przyjacielem; co to znaczy dla każdego z nas: być Jego przyjacielem. Bo przyjaźń, żeby była prawdziwą przyjaźnią, musi być wzajemna.

(ze wstępu)
99,00 zł 95,00 zł
99,00 zł 95,00 zł
Okładka
Inés d'Oysonville
Odkryj niezwykły świat – dzieło Stwórcy! 30 gier i zabaw, takich jak labirynty, zagadki słowne i obrazkowe, rebusy, szyfrogramy, wykreślanki i kolorowanki. Baw się i ucz!

Zastanów się, jak doskonale skonstruowany i uporządkowany jest świat – od drobnoustrojów po wielkie drapieżniki, od niewidocznych gołym okiem atomów po niewyobrażalnie ogromne galaktyki. Każda żywa istota i stworzona rzecz jest piękna i wyjątkowa. I cały ten świat Stwórca powierzył człowiekowi. Każdy z nas może i powinien zadbać o to wspaniałe dzieło, szanując jego prawa i czyniąc je miejscem lepszym do życia przez okazywanie większej troski innym.

Książeczka to doskonałe uzupełnienie przekazywanej wiedzy i jednocześnie świetny sposób na zrozumienie i docenienie piękna Bożego stworzenia.
17,90 zł
17,90 zł
Okładka
Bajkowa Ochronka to książka dla dzieci napisana przez rodziców. Powstała z okazji jubileuszu Ochronki im. bł. Edmunda Bojanowskiego Sióstr Służebniczek NMP w Warszawie – ale jest propozycją dla każdego przedszkolaka. Bohaterowie dwudziestu krótkich bajek przeżywają różne przygody, przez które uczą się odróżniać dobro od zła, nabierają odwagi, prawości i umiejętności dzielenia się z innymi. Inaczej mówiąc, kształtują się w cnotach. Do tekstów dołączone są pytania, inspirujące do rozmowy z dzieckiem. Kolorowe, dostosowane do wieku małych czytelników ilustracje (również dzieło ochronkowej Mamy) dodają książce atrakcyjności i pomagają odnaleźć się w bajkowym świecie.
24,00 zł
24,00 zł
Okładka %
Anna Krajewska
"...zbiór opowiadań Pani Anny Krajewskiej pt. Na skrzydłach Karoliny. O ptakach, powrotach i najważniejszych pytaniach pomaga dzieciom zrozumieć wiarę w Boga, przekazywaną przez rodziców i dziadków. Pomagają zbliżyć się do Boga i zrozumieć: Kim jest Bóg i Jego Syn Jezus. Dzieci swobodnie mogą wczuć się w świat spotkania bohaterki Łucji z Błogosławioną Karoliną. To ciekawa i ciepła opowieść, pełna emocji, refleksji oraz wartościowego przekazu dla dzieci może być dla nas, dorosłych, wstępem do bardzo interesujących dyskusji z naszymi najmłodszymi odbiorcami.

Fragment recenzji dr Kingi Kusiak Witek
26,00 zł 24,50 zł
26,00 zł 24,50 zł
Okładka
Serena Gigante
w sprzedaży 4 września

Ta książeczka ukazuje małym chrześcijanom piękno i wartość modlitwy różańcowej. Zaznajamia dzieci z podstawowymi pojęciami i zaprasza je do wielbienia Boga i oddawania czci Maryi.

Na jej 32 stronach znajdziemy wiele cennych informacji dotyczących historii modlitwy różańcowej oraz świętych, którzy szczególnie ukochali ten sposób wychwalania Boga. Poznamy także tajemnice różańca świętego – co pomoże nam wzrastać w wierze.
11,00 zł
11,00 zł
Okładka %
Sophie Mullenheim, Sophie Chaussade
Katechizm w nietypowym wydaniu Jak zainteresować dzieci i młodzież sprawami wiary? Wykorzystaj “Katechizm Młodego Detektywa” - książkę, która udowadnia, że pytania dotyczące wiary chrześcijańskiej mogą być zabawne i ciekawe! Znajdziesz w niej odpowiedzi na pytania zadawane przez sympatycznych bohaterów, Zosię i Tomka. Wszystko w atrakcyjnym, bogato ilustrowanym wydaniu wykorzystującym elementy komiksu.

Wiele pytań
Książka odpowiada na ponad 50 pytań, które nurtują dorastających chrześcijan, m.in.:

Czy Bóg istnieje?
Czy Jezus to postać fikcyjna?
Jak zostać chrześcijaninem?
Czy Biblia to nie są jakieś historyjki?
Jak Maryja zaszła w ciążę?
Jak będziemy wyglądać po zmartwychwstaniu?
Jak wygląda raj?
Doskonała pomoc
”Katechizm Młodego detektywa”
przypadnie do gustu każdemu dziecku, które lubi detektywistyczne zagadki i obrazkowe historyjki. Będzie również doskonałą pomocą dla rodziców, katechetów, duszpasterzy i wychowawców szukających odpowiedzi na pytania o wiarę zadawane przez dzieci.
49,95 zł 45,00 zł
49,95 zł 45,00 zł