Duchowy wzrost

Okładka
Piotr Koźlak CSsR
O czym mówi Bóg? Co Bóg mówi do mnie? Do czego wzywa mnie Bóg? Te trzy pytania składają się na praktykowaną od dawna we wspólnotach kościelnych metodę rozważania słowa Bożego. Szczególnie istotna dla chrześcijanina jest Ewangelia. W słowach i wydarzeniach życia Jezusa szukamy pomocy do lepszego życia dla nas na co dzień, do nieustannego nawracania się i podążania za Nim. Osobiste rozważanie Ewangelii w całym roku liturgicznym, a zwłaszcza w tzw. okresach mocnych, gdy wezwani jesteśmy do głębszej i gorliwszej modlitwy, przynosi też pokój serca, umocnienie w trudnościach i pewność, że Bóg zawsze dotrzymuje obietnic, a Jezus nigdy nie opuści tych, których umiłował, ponieważ przyszedł na świat po to, aby go zbawić.
45,00 zł
45,00 zł
Okładka %
o. Anselm Grün OSB
Anselm Grün, jeden z najbardziej cenionych autorytetów duchowych na świecie, pisząc o ludzkim pragnieniu niezależności, przekonuje, że to właśnie relacja z Chrystusem czyni życie wolnym i pięknym. Dzięki przyjaźni z Nim wychodzimy stopniowo z poczucia osamotnienia oraz przywiązania do ludzkich opinii i oczekiwań. Benedyktyński mnich pokazuje, jak dzięki doświadczeniu bezwarunkowej Bożej miłości wyrwać się z więzów rozmaitych zniewoleń, przestać opierać swoją wartość na osiągnięciach i sukcesach, a przede wszystkim, jak zacząć żyć pełnią życia.
36,90 zł 35,00 zł
36,90 zł 35,00 zł
Okładka %
ks. Marek Chmielewski
Monumentalne dzieło poświęcone duchowości katolickiej, przedstawionej w sposób bardzo obszerny i kompletny, a przy tym w przystępnej formie, zrozumiałej dla każdego.

To owoc kilkunastu lat wytężonej pracy i medialnej działalności ks. prof. Marka Chmielewskiego, popularyzującego i przybliżającego słuchaczom, widzom i czytelnikom wielką skarbnicę duchowości Kościoła, na przestrzeni 2000 lat.
99,00 zł 94,00 zł
99,00 zł 94,00 zł
Okładka %
Silvano Fausti SJ
Rozeznawanie i podejmowanie dobrych decyzji nie jest proste. Często nie dostrzegamy działania Boga w naszym życiu lub poddajemy je w wątpliwość. Jak to zmienić? Jak odkryć i zrozumieć nasze życie wewnętrzne?

Książka Silvano Faustiego to podręcznik do wewnętrznego rozwoju. Autor odwołuje się do najstarszych, zapomnianych już tradycji i proponuje podjęcie ćwiczeń, które uczą, jak żyć wolnością, do jakiej zostaliśmy przeznaczeni.

Naucz się obserwować swoje wnętrze i usuwać z niego chaos. Poznaj tajemnicę Bożej wolności i odkryj, jak rozpoznawać działanie Boga w sobie. Wtedy wszystko, nawet pokusa, będzie dla ciebie okazją do wzrostu.
44,90 zł 42,00 zł
44,90 zł 42,00 zł
Okładka
ks. Marek Chmielewski
Monumentalna księga zawiera treść 430 audycji, prezentowanych przez ks. prof. Marka Chmielewskiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Radio Maryja i TV Trwam. Autor w przystępnej narracyjnej formie, z zachowaniem naukowej rzetelności, prezentuje najważniejsze zagadnienia z zakresu katolickiej duchowości. Omawia duchowość liturgiczną, czyli najważniejsze kwestie związane z rokiem liturgicznym, poszczególnymi sakramentami i przede wszystkim z Mszą świętą. Przedstawia różne formy i style pobożności katolickiej od strony praktycznej, m.in. pobożność eucharystyczną, pasyjną, maryjną oraz związaną z kultem Miłosierdzia Bożego, osobami świętych, aniołów oraz zmarłych. Ukazuje duchowość stanów życia w Kościele, a więc duchowość kapłańską, duchowość życia konsekrowanego i duchowość życia małżeńsko-rodzinnego.
149,00 zł
149,00 zł
Okładka
Daniel Wojda SJ
Chcesz żyć głębiej? Wyrusz w drogę z Duchowym Planerem!

W zabieganej codzienności często brakuje nam czasu, żeby się wyciszyć, zwolnić tempo, zadbać o siebie, swój rozwój psychiczny i duchowy.

Ten planer pomoże ci odkryć na nowo siłę wiary, zbudować dobre relacje, poznać siebie i uporządkować swoje emocje i myśli. Duchowy Planer to:

pomoc w codziennej modlitwie i medytacji Pisma Świętego, program rozwojowy, który możesz dopasować do swoich potrzeb, nowoczesne narzędzie zintegrowane z aplikacją mobilną, 14 tygodni wskazówek wspierających integrację ciała, psychiki i ducha, inspirujące teksty i cytaty pomagające w dobrym przeżywaniu codzienności… …i wiele więcej.

Odpowiedz na wołanie Twojego wnętrza i zrób krok w głąb!
49,90 zł
49,90 zł
Okładka
ks. Marek Antoni Szymula
Współczesny człowiek odczuwa pragnienie świętości. Mimo zjawiska dechrystianizacji i krytycznego nastawienia wobec nauczania Kościoła, to ostatnie zajmuje uprzywilejowane miejsce we wszelkich wysiłkach dążących do jednoczenia ludzi pomiędzy sobą. Człowiek bowiem, jak mówi św. Jan Paweł II, nie może siebie do końca zrozumieć bez Chrystusa (por. RH 8; KDK 22). Dlatego jedynie w świetle Objawienia może odnaleźć zrozumienie tego, kim jest, oraz do czego został powołany. Sobór Watykański II z naciskiem wskazuje na powszechne powołanie do świętości (por. KK 40), do prowadzenia głębokiego życia duchowego. Zatem wezwanie to posiada charakter powszechny, zarówno pod względem czasu, jak i kondycji życia każdego człowieka. Tym samym wydaje się ciągle aktualne podejmowanie tematu dotyczącego życia duchowego, w którym człowiek nawiązuje osobową relację z Bogiem, aż do osiągnięcia jej najgłębszego przeżywania w mistycznej jedności. Chrześcijanin powinien więc pielęgnować swoją miłość i pogłębiać formację wiary przez odpowiednio dla siebie dobrane formy realizacji życia duchowego.
39,00 zł
39,00 zł
Okładka
Zeszyt Rozkwitam, gdy kocham z serii Jesteś piękna.

Zawiera cytaty z Biblii Tysiąclecia oraz Anny Lasoń-Zygadlewicz, autorki bestsellerowych książek dla kobiet. .
17,00 zł
17,00 zł
Okładka %
Błażej Strzechmiński OFMCap
Lubisz to, co piękne? Pociąga Cię to, co doskonałe? Interesuje Cię świat niebanalnych relacji? Nie zwlekaj! Daj się poprowadzić właściwemu przewodnikowi.

Z Ojcem Pio uda Ci się zrealizować te pragnienia. On wielu ludziom wskazał najlepszą drogę i pomógł w osiągnięciu świętości.

W książce znajdziesz rozwiązania problemów najczęściej występujących w życiu duchowym. Dowiesz się, jakie są ich przyczyny i jak się z nimi uporać.

Przeczytaj o niepowtarzalnym i skutecznym kierownictwie jednego z największych mistrzów duchowych i pozwól, by to, co piękne i doskonałe, uczyniło Twoje wnętrze harmonijnym. Zadbaj o swoją duszę.
44,90 zł 39,90 zł
44,90 zł 39,90 zł
Okładka
o. Thomas Keating OCSO
Czym jest kontemplacja? Jak zacząć praktykować modlitwę głębi?
W jaki sposób medytacja pomaga nam doświadczyć bliskości Boga?
Jak osiągnąć wewnętrzną ciszę i głęboką harmonię serca w świecie, w którym przeważają zgiełk i niepokój?

Bóg, który jest miłością, poprzez dar kontemplacji zaprasza każdego człowieka do spotkania, które może zmienić nasze rozumienie świata i nas samych:

Rzeczywistość, która nas otacza, może być postrzegana przez nas jako działanie Ducha Świętego, zamierzone z pełną starannością ze względu na nasze szczególne potrzeby. Każde wydarzenie jest dotykiem palca Boga, który rysuje w nas – w naszym ciele, duszy i duchu – prawdziwy obraz swojego Syna… Jeśli chcemy być kimś innym, niż Bóg zamierzył, to tracimy czas. Nic z tego nie będzie. Największą umiejętnością w życiu jest być tym, kim Bóg chciał, abyśmy byli, gdy powoływał nas do istnienia.
39,90 zł
39,90 zł
Okładka
Magdalena Wołochowicz
Unikalny dziennik
Pragniesz zagłębić się w Pismo Święte? Szukasz książki, która pomoże Ci lepiej czytać Biblię i zanotować swoje modlitwy, wnioski, przemyślenia? Sięgnij po ten unikalny dziennik, który stanie się miejscem zapisu twoich rozmów z Panem Panów, Królem Królów, twoim Tatą.

Wszystko, czego potrzebujesz W dzienniku znajdziesz:

przykładowy plan czytań Pisma Świętego na trzy miesiące,
miejsce na wpisanie dziękczynienia Bogu za to, co czyni w twoim życiu,
miejsce na wpisanie imion i określeń Boga - by go uwielbiać,
miejsce na umieszczenie imion osób, za które regularnie się modlisz,
miejsce na zapisanie swoich codziennych stałych próśb,
miejsce na umieszczenie aktualnych próśb
, przestrzeń dziennika na każdy dzień z pomocnymi instrukcjami,
miejsce na notatki.
Piękne wydanie
Dziennik posiada twardą oprawę z gumką w gustownych odcieniach beżu z subtelnymi, kwiatowymi motywami. Całość utrzymano w zachwycającej szacie graficznej, by rozważanie Słowa Bożego stało się wyjątkowym przeżyciem - każdego dnia!
49,99 zł
49,99 zł
Okładka %
Marcin Jakimowicz
Książka „Jesteś wybrany” jest dedykowana szczególnie tym wszystkim, którzy nie dowierzają, że Bóg może wybrać ich do służby i błogosławionego życia już tutaj na ziemi!
39,90 zł 38,00 zł
39,90 zł 38,00 zł
Okładka
Robert T. Ptaszek
w sprzedaży od 1 września

Ważny głos w dyskusji nad przemianami religijności we współczesnym świecie. Chrześcijaństwo i duchowość katolicka nie są już podstawą dla kultury europejskiej. Co więcej, postrzega się je jako czynnik ograniczający, wręcz zagrożenie. W zamian proponuje się nam tak zwaną nową duchowość, duchowość laicką – ateistyczną. Autor stawia tu jasną tezę: New Age ani żaden inny nurt nie zastąpią chrześcijaństwa. To książka dla tych, którzy chcą pogłębić wiarę, którzy poszukują, próbując odnaleźć się w dzisiejszych realiach, kiedy chrześcijaństwo usiłuje się usunąć w cień.
24,90 zł
24,90 zł
Okładka
św. Alfons Maria de Liguori
Medytacje pasyjne to zbiór trzech tekstów św. Alfonsa, które proponują krótką chwilę intensywnej medytacji według jego metody modlitwy myślnej. Pełne autentycznych i żywych emocji wprowadzają czytelnika w rozgrywający się jakby na jego oczach dramat męki i śmierci Jezusa, wzywając do umiłowania ukrzyżowanego Pana. Medytacje różańcowe, zgodne z tradycyjnym układem modlitwy różańcowej znanej w czasach św. Alfonsa, to pięć serii tematycznych rozważań powstałych głównie w wyniku wyboru odpowiednich fragmentów z jego dzieł. Obejmują różne aspekty życia chrześcijanina i wskazują, jak naśladując Maryję i czerpiąc siły z Eucharystii, żyć na co dzień tajemnicami wiary, nadziei i miłości.
29,00 zł
29,00 zł
Okładka %
Maria Elżbieta Szulikowska
Wyniesienie na ołtarze całej rodziny: Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, w tym nienarodzonego, było wydarzeniem bezprecedensowym. Ci bohaterowie codzienności z pierwszej połowy XX wieku pozostawili po sobie świadectwo pięknego, ewangelicznego życia.

Losy rodziny Ulmów zestawione zostały ze scenami tajemnic różańcowych, co przekłada się na wspaniałe świadectwo tego, jak można w naszych rodzinach wypełniać przykazanie miłości Boga i człowieka.

Niniejsza książka jest doskonałą inspiracją do realizacji prawd ewangelicznych w naszych domach. Na nowo odkrywa przed nami modlitwę różańcową, która nabiera realnego wymiaru, a sceny z życia świętej rodziny znajdują odbicie w obecnym świecie.
24,90 zł 22,00 zł
24,90 zł 22,00 zł
Okładka
o. Wojciech Jędrzejewski OP
Jak rozpalić w sobie radość, twórczość i zaangażowanie

„Znasz to uczucie, gdy budzisz się rano i nie czujesz w sobie żadnego wewnętrznego ognia, który mógłbyś nazwać pasją? Ja znam. Bywały w moim życiu całe takie miesiące, a może nawet i lata”.
Jeśli czujesz się wypalony i z nostalgią wspominasz czasy, gdy Twoje serce rozgrzewał żar zaangażowania... – wiedz, że ta historia nie musi się tak skończyć. A jeśli nigdy nie doświadczyłeś życia pełnego pasji – dla Ciebie też jest dobra nowina: pośrodku ludzkich dziejów pali się Ogień, do którego w każdej chwili możesz podejść, by zapalić swoją pochodnię.
• Dla wszystkich, którzy chcą odnaleźć w sobie na nowo pasję i zapał • Dla wypalonych, „letnich”, „oziębłych”, nieszczęśliwych, którzy chcą poczuć „ogień” i radość prawdziwego zaangażowania • Dla tych, którzy nie odnaleźli jeszcze swojej życiowej drogi i chcieliby się dowiedzieć, jakie jest ich życiowe powołanie • Dla pogubionych życiowo, uwikłanych w nałogi, których coś wewnętrznie „gryzie” i dusi, a którzy chcieliby odzyskać wolność i naprawić zniszczone relacje • Dla szukających w życiu światła, celu, sensu; dla tych, którzy z różnych powodów boją się angażować • Dla tych, którzy we współpracy z Bożą łaską i Bożym słowem, chcą znaleźć odpowiedzi na kluczowe pytania: Po co się angażować? W co się zaangażować? Z kim się zaangażować? • Dla tych, którzy oczekują od życia czegoś więcej niż tylko życie z dnia na dzień, od weekendu do weekendu.
39,90 zł
39,90 zł
Okładka %
ks. Dolindo Ruotolo
"Poszukujesz drogi, by stać się świętym? Módl się!” — pisał ks. Dolindo do swoich duchowych córek. — „Módl się pomimo nudy; módl się ze spokojem mimo poruszonych nerwów; módl się spokojnie pomimo pośpiechu, który odczuwasz ”.
Osoby, które go znały były przekonane o jego świętości. Dlatego często dostawał od nich pytania jak ten stan osiągnąć. Mistyk z Neapolu za każdym razem cierpliwie tłumaczył, że świętość nie jest bezgrzeszna i doskonała, ale jest nieustanną walką ze swoimi słabościami. Przed swoimi słuchaczami roztaczał wizję relacji z Bogiem opartej na głębokim zaufaniu. Udzielał też wskazówek jak ją codziennie pogłębiać i pielęgnować. To specjalnie przygotowane kieszonkowe wydanie jest właśnie takim doskonałym kompendium jego nauczania, po które warto systematycznie sięgać i wprowadzać w swoje życie.
Do publikacji dołączona jest również droga krzyżowa, do której rozważania napisał ks. Dolindo Ruotolo.
Ks. Dolindo Ruotolo (1882–1970), neapolitański kapłan, który miał dar widzenia rzeczy przyszłych, wnikania w ludzkie dusze, a także bilokacji. Znany jest światu ze względu na spisaną pod natchnieniem modlitwę: „Jezu, Ty się tym zajmij”. Pozostawił po sobie wiele pism, w których bardzo przystępnym, współczesnym językiem wyjaśniał Pismo Święte i naukę Kościoła.
14,90 zł 13,99 zł
14,90 zł 13,99 zł
Okładka
Lesya Fostyk-Skowierzak
Książka opowiada o wpływie obrazu Matki Bożej Różańcowej na życie duchowe mieszkańców Czortkowa oraz o samej historii Czortkowa, o działalności rzymskokatolickich klasztorów Zgromadzenia oo. Dominikanów i Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, o dziejach cudownego obrazu Matki Bożej Różańcowej i genezie kultu maryjnego w czortkowskim sanktuarium, nierozerwalnie związanym z cudownym obrazem Matki Bożej Różańcowej.

Książka powstała na bazie pracy magisterskiej na temat „Cudowny obraz Matki Bożej Różańcowej, jako źródło życia duchowego mieszkańców Czortkowa”, z zakresu pedagogiki religijnej i katechetyki, w 2011 roku na Akademii Ignatianum w Krakowie.
38,00 zł
38,00 zł
Okładka
Ludovic Frere
Czy nie jest tak, że fascynacja wykorzystaniem czasu stała się naszą obsesją, naszym bożkiem? Wypełniamy każdą chwilę po brzegi, jakbyśmy się bali pustki. Zestresowani i przepracowani, czujemy się jak królik z Alicji w Krainie Czarów, który ciągle się spieszy, nerwowo patrząc na zegarek. Wielu z nas podziela te same odczucia: na nic nie mamy czasu, zaniedbujemy relacje z innymi, ciągle za czymś biegniemy, aby w końcu stwierdzić, że kręcimy się w kółko, omijając to, co w życiu najistotniejsze.

Tymczasem Bóg ma swoje tempo: w Notre-Dame du Laus objawienia trwały 54 lata najdłużej na świecie. Wychodząc od tego doświadczenia, autor proponuje nowe podejście do kwestii czasu. Sięgając do Biblii i życia codziennego, snuje refleksje o tym, czy czas jest naszym wrogiem czy sprzymierzeńcem, dlaczego tak trudno nam czekać, co jest pilne, a co ważne, jaką postawę wobec czasu miał Jezus i dlaczego carpe diem to za mało.

Nam, gubiącym się we wspomnieniach z przeszłości albo w marzeniach o przyszłości, ta książka przypomina, że aby odnaleźć siebie i spotkać Boga, wystarczy żyć w pełni chwilą obecną, jedyną, która tak naprawdę jest i która w ostatecznym rozrachunku się liczy.
34,90 zł
34,90 zł
Okładka %
Jakub Jałowiczor
Jakub Jałowiczor w swojej najnowszej książce przedstawia historie sześciu młodych i odważnych kobiet, które oddały życie w obronie swojej czystości. Żadna z nich nie dokonywała za życia cudów. Nie uzdrawiały, nie miały daru bilokacji. Żyły prosto, cieszyło je to samo co nas i miały te same pokusy. Każda z nich postawiona jednak została przed radykalnym wyborem: życie albo godność.

Nie mogły liczyć na niczyją pomoc, ale oparły się przemocy i oddały swoje życie w imię Miłości.

Kim były? Dlaczego wybrały śmierć? Czy ich decyzje były warte największej ceny? Tragiczne losy Marty Obregón z Hiszpanii, Santy Scorese – włoskiej Służebnicy Bożej, bł. Veroniki Antal – rumunskiej meczennicy, bł. Benigny Cardoso da Silvy nazywanej brazylijską Marią Goretti, bł. Anny Kolesárovej – słowackiej męczennicy czy bł. Karoliny Kózkówny mogą zawstydzać albo oburzać. Przede wszystkim jednak pokazują, że są rzeczy, których warto bronić do końca.
44,90 zł 41,00 zł
44,90 zł 41,00 zł