Życie chrześcijańskie

Okładka
Ks Stephen J. Rossetti
Dziennik amerykańskiego egzorcysty pozwala nam poznać od środka posługę egzorcysty i jego zespołu. Autor opowiada o tym, jak to jest codziennie stawiać czoła demonom, które oczerniają, grożą, a czasem duchowo ranią. W książce przedstawia historie konkretnych egzorcyzmów i odpowiada na wiele nurtujących nas dziś pytań, odwołując się do przesłanek teologicznych. • Jakie są powszechne taktyki Szatana i jego typowe kłamstwa?
54,90 zł
54,90 zł
Okładka
Kalendarz trójdzielny wykonany z wysokiej jakości kartonów i papieru.

Wymiar po rozłożeniu: 312 x 610 mm.
25,90 zł
25,90 zł
Okładka
Kalendarz trójdzielny wykonany z wysokiej jakości kartonów i papieru.

Wymiar po rozłożeniu: 312 x 610 mm.
25,90 zł
25,90 zł
Okładka
Kalendarz trójdzielny wykonany z wysokiej jakości kartonów i papieru.

Wymiar po rozłożeniu: 312 x 610 mm.
25,90 zł
25,90 zł
Okładka
Anna Lasoń-Zygadlewicz
Dla Małego Nero wiele rzeczy jest wyzwaniem, na przykład wiązanie butów. To dlaczego nie miałaby tego zawsze robić mama? Dlatego, że warto uczyć swoje dziecko samodzielności. Aby maluch chciał próbować czegoś nowego, potrzebuje zbudować wiarę w siebie. Jak? Na przykład ucząc się nowych umiejętności podczas zabawy.
16,00 zł
16,00 zł
Okładka
Anna Lasoń-Zygadlewicz
Nero, gdy był szczeniaczkiem, okropnie bałaganił w swoim pokoju. Pewnego dnia przekonał się, że w bałaganie można sobie zrobić krzywdę. Jednak trudno jest zmienić coś, do czego już się przyzwyczailiśmy… Jak sobie poradził z tym problemem i kto mu pomógł – dowiesz się z tej książki.
16,00 zł
16,00 zł
Okładka
Agata Giełczyńska - Jonik
Jonisiątka należą do tych postaci, których pojawienie się na świecie zmienia go nie do poznania i sprawia, że nic w nim już nie jest takie jak wcześniej. Tak to już bywa z maluchami, których nieokiełznana żywiołowość i nieposkromiona radość wewnętrzna, śmiałość i pomysłowość rewolucjonizują życie dorosłych – zarówno w literaturze, jak i w rzeczywistości. Każdy ma szansę się o tym przekonać, uczestnicząc – za sprawą tej sympatycznej książeczki – w ich szalonych przygodach wraz z państwem Jonik i domowym pupilem – jamnikiem Dunajem. Jedno jest pewne: nikt się nie będzie nudził, a przy okazji znajdzie pokrzepienie, uświadamiając sobie, że nie tylko on sam jest wiecznie zaskakiwany nieprzewidywalnością sytuacji i codziennymi wyzwaniami.
26,00 zł
26,00 zł
Okładka
Jerzy Wiesław Gogola OCD
Życie św. Jana od Krzyża (1542–1591), hiszpańskiego mistyka i mistrza duchowości, duchowego Ojca Karmelu, zostało ukształtowane na solidnych podstawach ewangelicznych i zdrowych zasadach formacji duchowej. Gdyby nie otrzymał odpowiedniego wychowania w rodzinie i w Zakonie Karmelitańskim, byłoby rzeczą raczej niemożliwą przejście przez tak trudne życiowe doświadczenia. Tymczasem on nie tylko nie poniósł szkody duchowej w bardzo trudnych przejściach, ale właśnie w nich pozwolił Bogu dopełniać dzieła zbawienia i uświęcenia. Bóg, wykorzystując czynniki ludzkie i środowiskowe, poprowadził go ku ewangelicznej pełni i jednocześnie dał zrozumienie najważniejszych zasad procesu uświęcenia. Książka zawiera wiele zagadnień po mistrzowsku przedstawionych przez św. Jana od Krzyża, które stanowią owoc jego osobistego doświadczenia Boga. Święty pisał z myślą o wszystkich wierzących, którzy pragną osiągnąć szczyty zjednoczenia z Bogiem, a także o tych, którzy zatrzymali się na początku swojej drogi duchowej lub na pewnym jej etapie i nie wiedzą, jak iść dalej naprzód. Ta pozycja stanowi bardzo dobre uzupełnienie mojej monografii „Św. Jan od Krzyża dzisiaj” (2018).
19,90 zł
19,90 zł
Okładka
Wilhelm Huenermann
Wszyscy kochamy baśnie, z uwagą słuchamy historii wyjaśniających przeszłość, interpretujących tajemnice życia i otaczającego nas świata. Są rzeczy, których nie sposób ukazać inaczej niż za pośrednictwem obrazów czy przypowieści. Niniejszy zbiór opowiadań, skierowany zarówno do dzieci, jak i młodzieży, należy właśnie do gatunku przypowieści. Wilhelm Hüenermann, autor wielu wspaniałych książek, m.in. bestselleru „Święty i diabeł”, wprowadza nas za pośrednictwem krótkich powiastek w lepsze zrozumienie naszej wiary. Ufamy, że Credo, które jest największym skarbem Kościoła, stanie się dzięki tej książce wyznaniem bliskim i przemieniającym serca młodych czytelników.
24,90 zł
24,90 zł
Okładka %
Nick Page
Ta nowocześnie zaprojektowana książka łączy fakty z ważnymi odkryciami archeologicznymi, dając pełny wgląd w fascynujący świat Biblii. Atlas zawiera ponad 170 rozmaitych map odpowiadających najnowszym tendencjom w kartografii, a ponadto szereg tematycznych wykresów, tabel i zestawień, m. in. odległości między ważnymi miastami, oraz zdjęć i barwnych ilustracji dotyczących historii starożytnej Palestyny. Wzbogacają one skądinąd ciekawą warstwę narracyjną, którą wypełniają liczne informacje z zakresu historii, geografii i kultury czasów biblijnych. Dzięki temu czytelnik krok po kroku odkrywa kolejne księgi Pisma Świętego, zapoznając się z kontekstem i tłem przedstawionych wydarzeń.

Jest to doskonała pomoc dla wszystkich zainteresowanych dziejami Starego i Nowego Testamentu, jak również geografią i archeologią Ziemi Świętej.
39,00 zł 37,00 zł
39,00 zł 37,00 zł
Okładka
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
„Wiara Najprościej” to seria pięknie ilustrowanych książeczek, które w przyjazny sposób uczą wiary i stanowią skuteczne narzędzie rodzinnej katechezy. Cykl został przygotowany przede wszystkim z myślą o dzieciach, ale w równym stopniu o rodzicach czy dziadkach, którzy pragną przekazywać im już od najmłodszych lat ewangeliczne treści. Język opowieści jest prosty, przyjazny i omija najtrudniejsze zagadnienia teologiczne oraz takie, na których przyjęcie dziecko może nie być jeszcze gotowe. Jednocześnie przekaz, który przeszedł konsultację teologiczną, pozostaje bardzo wierny wskazaniom Ewangelii. Dodatkowo do każdego opowiadania przygotowano zestaw kilku pytań i odpowiedzi ułożonych tak, aby pozwalały lepiej zrozumieć ewangeliczny sens opowieści oraz były znakomitym pretekstem do rozmowy na ten temat.
19,90 zł
19,90 zł
Okładka %
s. Angela Musolesi
Ksiądz Amorth (1925–2016) przez wiele lat był oficjalnym egzorcystą Watykanu i diecezji rzymskiej, a także założycielem i wieloletnim przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Jego nauczanie stanowi cenną pomoc w walce duchowej zarówno dla egzorcystów i posługujących modlitwą uwolnienia i uzdrowienia, jak i dla osób dręczonych demonicznie oraz ich bliskich.

Siostra Angela, która przez 28 lat współpracowała z ks. Gabriele, w swojej najnowszej książce przeprowadza nas przez tajemnice walki z siłami ciemności, odwołując się do nauczania ks. Amortha oraz doświadczenia swojej posługi. Autorka chce „zanosić radość Bożą jak największej liczbie osób”. Podkreśla, że tylko pełne zaufanie w moc Chrystusa Zmartwychwstałego i Jego współczującą miłość daje nadzieję na zwycięstwo nad osobowym złem. W tej duchowej walce naszą wielką pomocą i wspomożycielką jest Matka Boża – szczególnie gdy poświęcimy się Jej Niepokalanemu Sercu.

Z książki dowiemy się:
• Jakie mogą być przyczyny opętania.
• Jak przeciwdziałać atakom demonicznym.
• W jaki sposób uwalniać siebie i innych od działania złego ducha.
49,90 zł 47,00 zł
49,90 zł 47,00 zł
Okładka
Staranie opracowana graficznie pamiątka zawarcia sakramentu małżeństwa. Znajdziemy tu miejsce na wpisanie ważnych informacji o ślubie. Album zawiera cytaty o sakramencie małżeństwa, pochodzące m. in. z nauczania ostatnich papieży oraz nieco rad na udany związek podanych w żartobliwy sposób.
26,90 zł
26,90 zł
Okładka
Barbara Baffetti, Silvia Fabris
Ta książeczka ukazuje małym chrześcijanom piękno i bogactwo Biblii. Zaznajamia dzieci z podstawowymi pojęciami i zaprasza je do czytania Pisma Świętego.
Na jej 32 stronach znajdziemy wiele cennych informacji dotyczących Biblii (jej Ksiąg, czasów, w jakich powstała, oraz bohaterów Starego i Nowego Testamentu), które pomogą nam rozważać słowo Boże i wzrastać w wierze.
12,00 zł
12,00 zł
Okładka
Barbara Baffetti, Silvia Fabris
Ta książeczka zaprasza dzieci do modlitwy. Wyjaśnia jej sens i znaczenie i zachęca małych chrześcijan do codziennej rozmowy z Panem Bogiem.

Na jej 32 stronach znajdziemy wiele cennych informacji, które pomogą nam zrozumieć, czym jest modlitwa, i nauczą, w jaki sposób możemy wołać do naszego Tatusia w niebie. Dzięki tej publikacji dowiemy się, jakie są rodzaje modlitwy oraz co o niej mówi Biblia i Tradycja Kościoła. Znajdziemy w niej także piękne teksty modlitw, które pomogą nam rozwijać się duchowo i wielbić Trójcę Świętą.
12,00 zł
12,00 zł
Okładka
Ewa Stadtmüller
Ojciec Pio, zanim przyjął to zakonne imię, był małym Franiem i jak każde dziecko marzył o tym, kim zostanie w przyszłości. Poznajcie jego historię
34,90 zł
34,90 zł
Okładka
Anna Dołębska
Miała kochającą rodzinę i wszystkiego pod dostatkiem. Mieszkała w zamku. Pokochała jednak Boże luksusy. Za tę miłość otrzymała zaszczyty i bogactwa, jakich nie sposób sobie wyobrazić. Poznaj historię Hildegardy, która poszła do Boga prosto z kwiatowej łąki.
34,90 zł
34,90 zł
Okładka
Błażej Strzechmiński OFMCap
Książka ukazała się wcześniej pod tytułem ,,Przyśnił mi się Ojciec Pio. Trochę inna biografia"

Takiej biografii i Ojca Pio jeszcze nie czytałeś. Jest nietypowa.

Wyróżnia ja nie tylko oryginalna treść, jak chociażby relacja z Aniołem Stróżem, poglądy na temat małżeństwa, praktyk okultystycznych i magii, a także polityki. Atrakcyjny jest także układ wątków, które można czytać w zaproponowanej kolejności albo wybiórczo, a nawet od końca do początku, układając z nich własny portret Ojca Pio.

Autor przywołuje mało znane wydarzenia z życia Ojca Pio, by pokazać je w nowym świetle. Za sprawa wyszperanych w materiałach archiwalnych treści odbrązawia obraz tej wyjątkowej postaci malowany przez lata niekiedy na podstawie błędnych przekonań czy tez chęci postrzegania jej jedynie przez pryzmat cudów. Robi to, aby odsłonić prawdę o świętości człowieka w pełni żyjącego Bogiem.
39,90 zł
39,90 zł
Okładka
Lisa Damour
Książka pomoże rodzicom zrozumieć intensywne i pełne emocji życie nastolatków i podpowie sposoby wsparcia na tym krytycznym etapie rozwoju.

Presja szkolna, stres związany z mediami społecznościowymi, obawy o przyszłość i zdrowie psychiczne to wszystko skutkuje poczuciem przytłoczenia. Ale nie musi tak być.

Lisa Damour opisuje:

przebieg rozwoju emocjonalnego nastolatka
sygnały alarmowe, które niepokoją rodziców
jak rozmawiać o emocjach
strategie wspierania w uzyskaniu samoświadomości
typowe wyzwania: konflikty w domu, ryzykowne zachowania, trudności w przyjaźniach i związkach
Książka zawiera oparte na badaniach wyjaśnienia, przykłady z życia oraz konkretne i praktyczne wskazówki.
44,90 zł
44,90 zł
Okładka
Grzegorz Łęcicki
Autor omawia negatywne procesy społeczne, które często są przyczyną powstania dysfunkcji w rodzinach. Opisuje zjawiska, takie jak zbytnie i szkodliwe uzależnianie córek i synów (nawet dorosłych) od matek, destrukcyjny wpływ toksycznych matek i teściowych na związki małżeńskie swoich dzieci, pracę, powołanie, kryzysy ich męskości czy kobiecości itp. Przywołuje i analizuje rozmowy, wywiady, relacje osób, które dorastały w rodzinach dysfunkcyjnych. Zwraca uwagę na niewydolność społeczną i komunikacyjną oraz aspekty psychologiczne, np. częste traumy rodzinne.
39,90 zł
39,90 zł