Życie chrześcijańskie

Okładka %
Wiedza medyczna żyjącej w XII w. świętej mniszki Hildegardy z Bin-gen jest imponująca. Lecznicza moc ziół nie miała przed nią tajemnic. Kalendarz prezentuje zaledwie część jej bogatego dorobku w tej dziedzinie, dorobku, który, odkrywany w ostatnich dziesięcioleciach, zdumiewa skutecznością naturalnych sposobów na rozmaite problemy zdrowotne. Święta z Bingen traktuje chorobowe objawy w odniesieniu do całego organizmu człowieka i środowiska, w którym on żyje – patrzy na niego całościowo, podpowiadając, jakich środków użyć, by z jednej strony uleczyć niedomagania, a z drugiej zapobiegać niepożądanym stanom.

W poszczególnych miesiącach kalendarz skupia się na ziołach i innych specyfikach, które w danym okresie są dostępne w naturze lub działają na schorzenia typowe sezonowo. Aloes, bylica boże drzewko, koper włoski, krwawnik, ostropest plamisty, pokrzywa, prawoślaz, przestęp, skalnica, szałwia, tysiącznik to niektóre rośliny z ogródka ziołowego Hildegardy przedstawione w tej edycji terminarza I jako środki na rozmaite choroby i dolegliwości. Wśród przypadłości, które można uśmierzać dzięki przywołanym tu leczniczym substancjom, są m.in. bezsenność, bóle serca, depresja, reumatoidalne zapalenie stawów, powikłania grypowe, niedomagania jelit i żołądka. Można też dowiedzieć się, czym przyspieszyć leczenie złamań czy gojenie ran. Terminarz zawiera ponadto kilkanaście przepisów na pyszne potrawy, przetwory, napoje, z charakterystycznymi dla wskazań zdrowotnych Hildegardy składnikami, takimi jak szczególnie cenione przez nią zboże – orkisz, galgant, bertram, goździki czy pigwa.
49,90 zł 46,00 zł
49,90 zł 46,00 zł
Okładka
Monique Luirard
W społeczeństwie doświadczającym kolejnych wstrząsów rewolucji miłość Chrystusa pobudziła Magdalenę Zofię do pracy nad wychowaniem młodzieży, nad kształceniem kobiet umiejących zatroszczyć się o rozwój osobistych wartości umysłu i serca i zdolnych otoczyć specjalną troską ludzi pozbawionych należnego im miejsca w społeczeństwie. Dziś Zgromadzenie Sacré Coeur działa na pięciu kontynentach, a w Polsce poczynając od Lwowa 1843 przez Poznań 1856, Tarnów 1912, Warszawę po II wojnie światowej, mniejsze placówki, pracuje wśród dzieci i młodzieży, w katechizacji dorosłych i poprzez różne formy rekolekcji troszczy się o poznanie i ukochanie Serca Jezusa.
30,00 zł
30,00 zł
Okładka
Władysława Anna Jamróz
10,00 zł
10,00 zł
Okładka
Matka Boża jest patronką Karmelu od początków zakonu, który powstał w Ziemi Świętej na przełomie XII i XIII wieku. Jej była poświęcona pierwsza kaplica pustelników, którzy nazywali się Braćmi Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Zgodnie z regułą karmelitańską Matka Boża jest wzorem życia „oddanego dniem i nocą rozważaniu Słowa Bożego i czuwaniu na modlitwach”. W edycji naszego karmelitańskiego kalendarza na rok 2025 zamieszczamy ikony Matki Bożej pochodzące z różnych epok, najczęściej z kręgu kultury religijnej prawosławia.
10,00 zł
10,00 zł
Okładka
Giancarlo Montemayor
Dziecięca wersja bestsellerowej książki Wędrówka Pielgrzyma Johna Bunyana pozwala przenieść młodych czytelników w serce niezwykłej podróży Chrześcijanina. Każdy rozdział to kolejny krok w drodze do Niebiańskiego Miasta, który staje się okazją do wprowadzenia dzieci w świat wiary, wierności i odwagi w dążeniu do celu. W tej dziecięcej adaptacji Giancarlo Montemayor z niezwykłą wrażliwością i troską o młode umysły przekształca trudne tematy w zrozumiałe dla dzieci historie, zaś ilustracje, których autorką jest Aixa de López, przyciągną uwagę małych czytelników, angażując ich wyobraźnię i serca. To opowieść o poszukiwaniu, odkrywaniu własnej tożsamości i rozwijaniu charakteru, która może służyć jako fundament przyszłych wyborów życiowych młodego pokolenia.
39,90 zł
39,90 zł
Okładka
Bethan James
Idealna pierwsza książeczka z biblijnymi historiami dla najmłodszych dzieci. Śliczne ilustracje, proste słowa oraz możliwość przymocowania książeczki do dziecięcego wózka lub łóżeczka.
18,90 zł
18,90 zł
Okładka
Bethan James
W Betlejem narodził się Boży Syn - Jezus. Pięknie ilustrowana historia biblijna o Bożym Narodzeniu do dziecięcego łóżeczka lub wózka.
18,90 zł
18,90 zł
Okładka %
Sara Agostini
Pełne czułości wierszyki pomogą maluchom spokojnie zasnąć. To teksty budujące bliskość, spokój i zaufanie między dzieckiem i dorosłym podczas przygotowania do snu. Wypełniona pięknymi dźwiękami, kojąca kołysanka będzie stanowić nastrojowe tło do czytania.
49,90 zł 45,00 zł
49,90 zł 45,00 zł
Okładka
św. Józef Sebastian Pelczar
„Życie duchowe czyli doskonałość chrześcijańska” to niezwykłe dzieło Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, które może stanowić cenny przewodnik w drodze do świętości. Oprócz własnych, głębokich przemyśleń Autor przytacza liczne cytaty znanych i mniej znanych dzisiejszemu czytelnikowi autorów duchowych, filozofów, mistrzów teologii, Ojców Kościoła i świętych. Zadziwia własną głęboką duchowością, mądrością i erudycją, a zarazem skromnością i pokorą. Sam zaś wielokrotnie konstatuje, że pokora jest cnotą niezwykle rzadką, zwłaszcza u ludzi uczonych, Ilustrując to obrazową metaforą Platona, że jej przeciwieństwo, czyli „pycha jest ostatnią suknią, którą człowiek zdejmuje”.
65,00 zł
65,00 zł
Okładka
ks. Piotr Kaczmarek
Niezwykle wzruszająca publikacja w formie komiksu - o życiu, pracy i męczeństwie Arcybiskupa Antoniego Baraniaka - polskiego duchownego katolickiego, który pełnił funkcję arcybiskupa metropolity poznańskiego w latach 1965-1982. Jego praca obejmowała aspekty zarówno duszpasterskie, jak i społeczne. Czynnie zaangażowany w rozwój Kościoła katolickiego w Polsce w czasach PRL, w szczególności w okresie po Soborze Watykańskim II. Jego działalność obejmowała również wspieranie dialogu międzyreligijnego i promowanie pokojowego współistnienia w społeczeństwie.
15,00 zł
15,00 zł
Okładka %
Arkadiusz Szarek
Przysięga małżeńska jest wyrazem miłości i decyzją na całe życie. Ta świadomość może budzić u narzeczonych lęk: Czy damy radę? Rodzi też pytanie: Co zrobić, by nie zawieść ukochanej osoby?

Tylko lepiej to nie tytuł. Tylko lepiej to program na całe życie. Warto taki mieć i pamiętać, że nie emocje, nie inni ludzie decydują o szczęściu w małżeństwie. To zadanie dla małżonków. Każdego z osobna i obojga razem. Choć wydaje się ono trudne, wręcz niewykonalne w perspektywie całego życia, jest możliwe. Dzięki Bożej łasce i opiece świętych.

Niniejsze przemyślenia o przysiędze małżeńskiej prowadzą do zrozumienia sensu wspólnego życia. Miłość ziemska bowiem nie kończy się, ale trwa na wieczność.
49,90 zł 45,00 zł
49,90 zł 45,00 zł
Okładka %
Ks Stephen J. Rossetti
Dziennik amerykańskiego egzorcysty pozwala nam poznać od środka posługę egzorcysty i jego zespołu. Autor opowiada o tym, jak to jest codziennie stawiać czoła demonom, które oczerniają, grożą, a czasem duchowo ranią. W książce przedstawia historie konkretnych egzorcyzmów i odpowiada na wiele nurtujących nas dziś pytań, odwołując się do przesłanek teologicznych. • Jakie są powszechne taktyki Szatana i jego typowe kłamstwa?
54,90 zł 49,90 zł
54,90 zł 49,90 zł
Okładka
Kalendarz trójdzielny wykonany z wysokiej jakości kartonów i papieru.

Wymiar po rozłożeniu: 312 x 610 mm.
25,90 zł
25,90 zł
Okładka
Kalendarz trójdzielny wykonany z wysokiej jakości kartonów i papieru.

Wymiar po rozłożeniu: 312 x 610 mm.
25,90 zł
25,90 zł
Okładka
Kalendarz trójdzielny wykonany z wysokiej jakości kartonów i papieru.

Wymiar po rozłożeniu: 312 x 610 mm.
25,90 zł
25,90 zł
Okładka
Anna Lasoń-Zygadlewicz
Dla Małego Nero wiele rzeczy jest wyzwaniem, na przykład wiązanie butów. To dlaczego nie miałaby tego zawsze robić mama? Dlatego, że warto uczyć swoje dziecko samodzielności. Aby maluch chciał próbować czegoś nowego, potrzebuje zbudować wiarę w siebie. Jak? Na przykład ucząc się nowych umiejętności podczas zabawy.
16,00 zł
16,00 zł
Okładka
Anna Lasoń-Zygadlewicz
Nero, gdy był szczeniaczkiem, okropnie bałaganił w swoim pokoju. Pewnego dnia przekonał się, że w bałaganie można sobie zrobić krzywdę. Jednak trudno jest zmienić coś, do czego już się przyzwyczailiśmy… Jak sobie poradził z tym problemem i kto mu pomógł – dowiesz się z tej książki.
16,00 zł
16,00 zł
Okładka
Agata Giełczyńska - Jonik
Jonisiątka należą do tych postaci, których pojawienie się na świecie zmienia go nie do poznania i sprawia, że nic w nim już nie jest takie jak wcześniej. Tak to już bywa z maluchami, których nieokiełznana żywiołowość i nieposkromiona radość wewnętrzna, śmiałość i pomysłowość rewolucjonizują życie dorosłych – zarówno w literaturze, jak i w rzeczywistości. Każdy ma szansę się o tym przekonać, uczestnicząc – za sprawą tej sympatycznej książeczki – w ich szalonych przygodach wraz z państwem Jonik i domowym pupilem – jamnikiem Dunajem. Jedno jest pewne: nikt się nie będzie nudził, a przy okazji znajdzie pokrzepienie, uświadamiając sobie, że nie tylko on sam jest wiecznie zaskakiwany nieprzewidywalnością sytuacji i codziennymi wyzwaniami.
26,00 zł
26,00 zł
Okładka
Jerzy Wiesław Gogola OCD
Życie św. Jana od Krzyża (1542–1591), hiszpańskiego mistyka i mistrza duchowości, duchowego Ojca Karmelu, zostało ukształtowane na solidnych podstawach ewangelicznych i zdrowych zasadach formacji duchowej. Gdyby nie otrzymał odpowiedniego wychowania w rodzinie i w Zakonie Karmelitańskim, byłoby rzeczą raczej niemożliwą przejście przez tak trudne życiowe doświadczenia. Tymczasem on nie tylko nie poniósł szkody duchowej w bardzo trudnych przejściach, ale właśnie w nich pozwolił Bogu dopełniać dzieła zbawienia i uświęcenia. Bóg, wykorzystując czynniki ludzkie i środowiskowe, poprowadził go ku ewangelicznej pełni i jednocześnie dał zrozumienie najważniejszych zasad procesu uświęcenia. Książka zawiera wiele zagadnień po mistrzowsku przedstawionych przez św. Jana od Krzyża, które stanowią owoc jego osobistego doświadczenia Boga. Święty pisał z myślą o wszystkich wierzących, którzy pragną osiągnąć szczyty zjednoczenia z Bogiem, a także o tych, którzy zatrzymali się na początku swojej drogi duchowej lub na pewnym jej etapie i nie wiedzą, jak iść dalej naprzód. Ta pozycja stanowi bardzo dobre uzupełnienie mojej monografii „Św. Jan od Krzyża dzisiaj” (2018).
19,90 zł
19,90 zł
Okładka
Wilhelm Huenermann
Wszyscy kochamy baśnie, z uwagą słuchamy historii wyjaśniających przeszłość, interpretujących tajemnice życia i otaczającego nas świata. Są rzeczy, których nie sposób ukazać inaczej niż za pośrednictwem obrazów czy przypowieści. Niniejszy zbiór opowiadań, skierowany zarówno do dzieci, jak i młodzieży, należy właśnie do gatunku przypowieści. Wilhelm Hüenermann, autor wielu wspaniałych książek, m.in. bestselleru „Święty i diabeł”, wprowadza nas za pośrednictwem krótkich powiastek w lepsze zrozumienie naszej wiary. Ufamy, że Credo, które jest największym skarbem Kościoła, stanie się dzięki tej książce wyznaniem bliskim i przemieniającym serca młodych czytelników.
24,90 zł
24,90 zł