Protestantyzm

Okładka %
Andrew Peterson
Przez całą zimę Janner, Kalmar i Leeli ? Strażnik tronu, Wilczy Król i Pieśniarka Anniery? wraz z mieszkańcami Zielonych Dolin przygotowywali się do bitwy przeciwko Gnagowi Bezimiennemu i Fangom z ziemi Dang.

Lecz kiedy Fangowie dokonują najazdu na Ban Ronę, dzieci zostają rozdzielone. Janner gubi się w górach, Leeli walczy z Fangami na dachach miejskich budynków, a Kalmar, który skrywa potworny sekret, wyrusza do lochów w zamku Throg. W tym samym czasie w krainie Skree Sara Cobbler i Maraly Weaver opiekują się cierpiącym Arthamem Wingfeatherem, aFangowie gromadzą się na bitwę nad rzeką Blapp.

To epickie zakończenie Sagi rodu Wingfeatherów opowiada o odwadze, poświęceniu, cudach i niebezpieczeństwach. Morskie smoki czają się w głębinach. Przewrotni Stranderowie przemykają się podziemnymi tunelami. Graniobieżcy i trolle grasują w Zielonych Dolinach. Zwierzoludy nawiedzają lasy. A potwory, Fangowie i inni nikczemnicy stają pomiędzy dziećmi a ich jedyną nadzieją na zwycięstwo.
89,90 zł 85,00 zł
89,90 zł 85,00 zł
Okładka
Aiden W. Tozer
Jaka jest natura Boga? Jak możemy odzyskać prawdziwe poczucie majestatu Boga i naprawdę żyć w Duchu? Ta wspaniała książka, klasyk chrześcijańskiego świadectwa i pobożności, odpowiada na te, i inne istotne pytania. Ukazano w niej również, jak możemy odświeżyć nasze życie modlitewne, głębiej zrozumieć Boga, a także doświadczać Jego obecności w naszym codziennym życiu.

Pouczająca i inspirująca publikacja rzuca światło na atrybuty Boga — od mądrości, przez łaskę, po miłosierdzie — i pokazuje poprzez modlitewną i wnikliwą dyskusję, w jaki sposób możemy pełniej rozpoznać oraz docenić każdy z tych boskich aspektów. Ta książka stanie się cennym skarbem dla każdego, kto jest oddany wierze chrześcijańskiej. Daje wymowne świadectwo majestatu Boga, pokazuje nam nowe sposoby doświadczania oraz rozumienia cudowności i mocy Ducha Bożego w naszym codziennym życiu.
59,90 zł
59,90 zł
Okładka
Alistair Begg
Sekularyzm wciąż odrzuca to, co Biblia mówi o etyce seksualnej, o zbawieniu, edukacji, roli i zasięgu władzy państwa czy o sprawach związanych z dobrem publicznym. Opinia publiczna zwróciła się przeciwko chrześcijanom. Nagle, jako grupa mniejszościowa w coraz bardziej zsekularyzowanym społeczeństwie, dowiadujemy się, jak to jest być outsiderami. Nie przywykliśmy do tego. I łatwo jest być oszołomionym, złym lub pokonanym. Pytanie brzmi: jak wygląda życie chrześcijanina w społeczeństwie, któremu nie podoba się to, w co chrześcijanie wierzą, co mówią i jak żyją? Jak zamierzasz żyć w tej nowej normalności? I tu na scenę wkracza Księga Daniela… „Oto idealne połączenie: Alistair Begg, jeden z wybitnych współczesnych ewangelizatorów, zastanawia się nad życiem, mądrością i odwagą Daniela – jednego z bohaterów wiary żyjących przed nami. Odwaga to nić, która przewija się przez życie takich ludzi. W książce zostało nam to wyłożone nad wyraz przejrzyście; przedstawiona została jedna z największych współczesnych potrzeb. Odważni w wierze jest z pewnością wyzwaniem i zarazem zachętą dla chrześcijan na każdym etapie życia. To książka na miarę naszych czasów!” SINCLAIR B. FERGUSON, profesor teologii systematycznej, Reformed Theological Seminary; autor książek Przestudiujmy List do Filipian oraz Chrześcijańskie życie
30,00 zł
30,00 zł
Okładka
Jan Łaski
Confessio Londinensis było nie tylko dokumentem określającym cechy zdrowego Kościoła Chrystusowego, napisanym na potrzeby kilku parafii. Stanowiło przede wszystkim wyraz troski duszpasterskiej. Pisząc to wyznanie wiary, Łaski miał na celu ochronę swoich wiernych przed osobami, które chciały przemycić poglądy niebiblijne, radykalne i nieortodoksyjne. Jest to najstarsze wyznanie ewangelickie w języku holenderskim. Dzieło polskiego reformatora wywarło ogromny wpływ na Kościół reformowany w całej Europie.

Zakładając Kościoły londyńskie, Jan Łaski wykorzystał swoje dotychczasowe doświadczenie w tym zakresie oraz wiedzę teologiczną. W londyńskim życiu kościelnym polski reformator kładł nacisk na doktrynę Kościoła oraz na praktykowanie jej w codziennym życiu. W myśl powyższego Łaski wydał Londyńskie wyznanie wiary (Confessio Londinensis), księga miała być kompendium doktrynalnym, rozprawą teologiczno-dogmatyczną, nauczającą prawd biblijnych w zakresie chrystologii oraz eklezjologii. To właśnie na podstawie wyznania wiary w te prawdy, i po uprzednim podpisaniu konfesji, kandydaci na członków w Kościołach cudzoziemskich (konfirmanci) mogli przystąpić do Kościoła.
20,00 zł
20,00 zł
Okładka
Nancy Guthrie
Każdy temat zawiera werset biblijny i modlitwę, którą dzieci mogą przyjąć za swoją. Autorka wprowadza w dar modlitwy i zachęca do rozmowy z Bogiem Ojcem.
39,90 zł
39,90 zł
Okładka
Janette Oke
Skunksik Frycek został oddzielony od rodziny. Musi sam sobie znaleźć nowy dom i pożywienie. Gdy próbuje się zaprzyjaźnić, inne zwierzęta uciekają na jego widok, a on nie rozumie, dlaczego. Jednak trudne doświadczenia kształtują jego charakter.

W końcu wykazując się odwagą, odkrywa swoją sekretną broń i staje się bohaterem.
39,99 zł
39,99 zł
Okładka
Janette Oke
Pompi miał tylko jeden cel w życiu – dobrze się bawić. Najbardziej pragnął dreszczyku emocji i nowych przeżyć. Lecz miał z tym pewien problem. Otóż, był żółwiem, więc nie mógł robić większości tych ekscytujących, ciekawych rzeczy, które robili chłopcy przychodzący nad rzekę, gdzie mieszkał. Fakt ten wywoływał u niego złość. Był zły, ale tylko do czasu, gdy odkrył, dlaczego został stworzony w taki, a nie inny sposób.

Wtedy dostrzegł, że ma za co być wdzięczny Bogu.
39,99 zł
39,99 zł
Okładka
Janette Oke
Marek i Tymek marzą o własnym zwierzątku. Lubią psy, koty i myszoskoczki. Uwielbiają też króliki, kucyki i świnki morskie. Ale najbardziej kochają gołębie pocztowe. Ich sąsiad, a jednocześnie właściciel domu, który wynajmuje mama chłopców, też kocha gołębie. Ma gołębnik na własnym podwórku, ale chłopcom nie pozwala trzymać żadnych zwierząt. Mogą więc tylko patrzeć. Czy ich marzenie się w końcu spełni?
39,99 zł
39,99 zł
Okładka
Janette Oke
Będziesz zaskoczony, w jakie szkody może wpakować się jedna mała owieczka. Odrzucony przez mamę baranek Serafinek bezustannie ściąga na siebie kłopoty. Składziki na węgiel i ogrody warzywne, nawet balie czy wielkie psy nie pokonają tego małego zwierzątka. A on marzy tylko o tym, by inne owce go zaakceptowały. Ta wspaniała historia uczy, że Bóg stworzył każdego z nas dobrze.
39,99 zł
39,99 zł
Okładka
Rabin Jason Sobel
Odkryj, co łączy Księgę Rodzaju z teraźniejszością!

„Tajemnice Mesjasza to prawdziwe arcydzieło głębokiej wiedzy i objawienia”. – Kathie Lee Gifford

Rabin Jason Sobel usuwa zasłonę i rzuca Boże światło na Pismo Święte.

Ukazuje nam ukryte w drobnych szczegółach Boże tajemnice, niedostrzegalne dla osób spoza żydowskiego kręgu kulturowego. Większość ludzi – w tym nawet wierzących – nie rozumie w jaki sposób Biblia stanowi jedną, spójną całość. Ale Bóg ma misterny plan i cel zarówno dla Starego, jak i Nowego Testamentu.

Boże Słowo, spisywane przez wielu autorów na przestrzeni kilku tysięcy lat, nie jest przypadkowym zbiorem historii i biografii. Rabin Jason Sobel kojarzy ze sobą różne elementy tajemnicy i pomaga nam wyraźnie dostrzec pierwotny, Boży plan.
44,90 zł
44,90 zł
Okładka
Kenneth E. Hagin
W oddawaniu Bogu chwały kryje się niewykorzystany potencjał mocy, którego kościół Jezusa Chrystusa jeszcze nie odkrył. Oddając Mu chwałę, możesz przechodzić przez próby i odnosić zwycięstwa. Wychwalaj Go z tej prostej przyczyny, że Go kochasz oraz wierzysz, iż może uczynić dla ciebie to, co obiecał!
34,90 zł
34,90 zł
Okładka
Jeff White
W tej książce Jeff White, pastor prezbiteriańskiego Kościoła Reedemer Downtown w Nowym Jorku, omawia 1 List św. Jana. Za pomocą krótkich notatek i pytań dotyczących treści Listu pomaga czytelnikowi zrozumieć przesłanie tej księgi biblijnej. Pozycja świetnie sprawdzi się w prywatnych rozważaniach, jak i wspólnym studium księgi w zborach. Jeff White pełni funkcję pastora w Kościele Redeemer Presbyterian Church Downtown w Nowym Jorku (Kościół założony przez Tima Kellera). Został ordynowany w Tenth Presbyterian Church w Filadelfii i początkowo służył jako pastor w Redeemer w latach 1990-1998. W latach 1998-2011 był pastorem-założycielem New Song Community Church, wieloetnicznego, kościelnego projektu rozwoju społeczności w Harlemie. New Song był zaangażowany w inicjatywy edukacyjne, mieszkaniowe, rozwój gospodarczy, rozwój młodzieży oraz zdrowie i dobre samopoczucie w społeczności. Jeff i jego żona Rebecca są małżeństwem od ponad trzydziestu lat i mieszkają w Harlemie. Mają troje dorosłych dzieci i dwoje wnucząt. Jeff White jest absolwentem University
32,00 zł
32,00 zł
Okładka
Charles R. Swindoll
Kochamy historie o przemianie od łachmanów do bogactwa, od poniżenia do wywyższenia, od słabego do mocarza. Taka właśnie jest historia Estery, choć kryje się w niej znacznie więcej. Księga biblijna poświęcona tej niezwykłej kobiecie to inspirujące studium działania niewidzialnej ręki Boga, dyskretnie zapełniającej karty dziejów.

Chuck Swindoll przeplata starożytną historię z wnikliwą analizą cnót królowej Estery, takich jak odwaga, godność, mądrość i siła. Pokazuje także, jak te cechy, które ukształtowały i wzmocniły tytułową bohaterkę, mogą stać się naszymi. Estera to kolejny tom bestsellerowej serii poświęconej wielkim życiorysom zaczerpniętym ze Słowa Bożego. Poznajemy w niej mocne i słabe strony bohaterów biblijnych, postaci wielkich, a jednocześnie tak bardzo ludzkich. Pasterze, rybacy, słudzy, samotne wdowy, a nawet nierządnice i drobni złodzieje zwykli ludzie, a jednak każdy z nich na swój sposób zmienił bieg historii.

Swindoll podkreśla, że żaden z tych bohaterów nie stał się wielki o własnych siłach. Ich wielkość pochodziła z mocy, jaką zostali obdarowani przez Boga. Prowadzenie takiego życia, które Bóg uważa za wyjątkowe, jest w zasięgu każdego, kto zawierzy Mu siebie i podda się Panu.
44,90 zł
44,90 zł
Okładka
James Clear
Praktyczna. Inspirująca. Motywująca. Książka Jamesa Cleara to błyskotliwie napisany, wsparty teorią behawioryzmu poradnik prezentujący skuteczne podejście do budowania nawyków. Ta fascynująca lektura pozwala zrozumieć mechanizmy kierujące naszym codziennym zachowaniem. Na kanwie inspirujących przykładów James Clear pokazuje, jak drobne nawyki decydują o naszym życiu – często wiele lat później. Fenomenalna książka o tym, jak odnieść sukces metodą małych kroków.
44,90 zł
44,90 zł
Okładka
Stan Telchin
W spokojne i mało religijne życie żydowskiej rodziny wkrada się zamieszanie. Starsza z córek w czasie pobytu na studiach zaczyna wierzyć w Jezusa. Jest to wydarzenie niezwykłe - Jezus uważany jest przez ojca rodziny za źródło nieszczęść Żydów. Wszyscy członkowie muszą teraz zająć stanowisko względem tego faktu, opowiedzieć się za lub przeciw. Książka stanowi fascynującą opowieść o zmaganiach, przed jakimi nie staje się codziennie, opowiada o poszukiwaniach jakich nie prowadzi każdy z nas. Opowieść o odkrywaniu tożsamości, powrocie do domu, a jednocześnie o łamaniu schematów i wychodzeniu w nowe, nieznane miejsca. W końcu - książka o tyle mocna, że autobiograficzna - autor jest główną postacią, Zdradzonym, który opisuje przełomowy okres swojego życia.
42,00 zł
42,00 zł
Okładka
Paul Washer
Dzięki lekturze tej książeczki czytelnicy zyskają biblijną perspektywę na to, czym jest dobra nowina o Jezusie. Analizując werset po wersecie, Paul Washer opisuje świętą naturę Boga, ludzki problem grzechu, a także Boże rozwiązanie tego problemu – rozwiązanie, którego sednem jest odkupieńcze dzieło śmierci i zmartwychwstania Jezusa, dostępne dla wszystkich, którzy wierzą i pokutują. Jeśli interesują cię podstawowe prawdy Ewangelii albo znasz kogoś, kto szuka prawdy o Chrystusie, ten krótki, ale treściwy esej o najwspanialszej nowinie, jaką kiedykolwiek usłyszał świat, jest właśnie tym, czego potrzebujesz.

Nie ma nic piękniejszego od Ewangelii – dobrej nowiny o tym, że Bóg zbawia grzeszników dzięki Jezusowi Chrystusowi. Nie ma nic gorszego od fałszywej ewangelii. Bez ustanku zwracając nasze oczy ku Słowu Bożemu, Paul Washer prowadzi nas krok po kroku do odkrycia, kim jest Bóg, kim jesteśmy my sami i w jaki sposób możemy żyć z Bogiem teraz i na wieki. Ta książka to lekarstwo dla grzesznika i pokarm dla świętego.
95,00 zł
95,00 zł
Okładka
Maria Woodworth – Etter
SPIS TREŚCI:

Wstęp
Streszczenie mojego wczesnego życia i doświadczenia w posłudze Duch objawia głębokości rzeczy Bożych Badajcie duchy Niewybaczalny grzech Wielkie Chrystusowe przebudzenie w kotlinach Moc Słowa zademonstrowana w Duchu Modlitwa wiary wybawi chorego Znaki i cuda, aby prowadzić ludzi do Chrystusa Zakończenie czasów pogan Czyż i wy chcecie odejść? Wielkie przebudzenie w Jerozolimie Ogień i chwała Boża wypełniają świątynię Wczesny oraz późny deszcz Znak krwi i ognia Pieczęć Boga na Jego ludzie Niektórzy nie doświadczą śmierci: pochwycenie oraz związanie szatana Zmartwychwstanie ciał wielu świętych Weselna uczta Baranka Chrystus i Jego Oblubienica Taniec w Duchu jest zwycięstwem dla zastępów Pana Przygotowanie na wojnę Bój się Boga i oddaj Mu chwałę, gdyż nadeszła godzina Jego sądu Umrzesz, a nie będziesz żył Krótkie podsumowanie (końcowe słowa siostry Etter)
37,90 zł
37,90 zł
Okładka
Dave Coles, Victor John
Ruch uczniowski w Bhojpurze w północnych Indiach powstał w latach dziewięćdziesiątych. Zanosi on światło Ewangelii do całego regionu, który był nazywany „cmentarzem misji”. Victor John i jego współpracownik Dave Coles przywołują dziesiątki historii osobistej przemiany ludzi, by pokazać nam, czego się nauczyli. Obecnie praca misyjna w Bhojpurze rozprzestrzenia się na sąsiednie grupy etniczne i wykluczone grupy społeczne – ponad podziałami i barierami językowymi, etnicznymi, religijnymi i kastowymi.
29,90 zł
29,90 zł
Okładka
Derek Prince
Przed wniebowstąpieniem Jezus dał swoim uczniom ostatnie polecenie. Rozkaz ten nie stracił nic na swojej aktualności i obowiązuje nas również dzisiaj. Każdy żołnierz doskonale wie, że nieznajomość rozkazu nie może być wymówką, zwalniającą go z konieczności jego wykonania. Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to, aby znać rozkazy, które pozostawił nam Jezus, ale jesteśmy również zobowiązani, aby je wykonywać.

Mamy do wyboru tylko dwie możliwości:
BYĆ POSŁUSZNYM LUB BYĆ NIEPOSŁUSZNYM Którą możliwość wybierzesz?
23,00 zł
23,00 zł
Okładka
Andrew Wommack
Zbyt często wierzący modląc się o uzdrowienie, nigdy go nie doświadczają. Modlą się o pomyślność, ale nigdy jej nie uzyskują. Dlaczego? Ponieważ nie wiedzą, jak używać swojej wyobraźni w sposób zamierzony przez Boga. Nie widzą siebie uzdrowionych. Nie widzą siebie w dobrobycie. Nie widzą siebie jako zwycięzców. W książce „Potęga wyobraźni” Andrew Wommack odblokuje moc twojej wyobraźni i wyjaśni, jak możesz ją wykorzystać, by dała ci nadzieję na przyszłość. Bez niej nigdy nie zrealizujesz Bożego planu dla swojego życia. Okoliczności będą cię odciągać, a trudności będą cię okradać. Ale dzięki niej nie będziesz w stanie przegrać! Nigdy nie lekceważ potęgi swojej wyobraźni.
35,00 zł
35,00 zł