Okładka

Wincenty Kadłubek

Krzysztof Rafał Prokop Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM Dział: Biografie, autobiografie Seria: Wielcy Ludzie Kościoła Format: 110×182 Stron: 100 Oprawa: miękka ISBN: 8373185127 INDEKS: WAM1316B12215
9,90 zł
Darmowa dostawa od 150 zł Paczkomaty 10 zł Poczta Polska 15 zł Za pobraniem 15 zł

Opis

Seria Wielcy Ludzie Kościoła przedstawia czytelnikowi panoramę postaci współtworzących Kościół na przestrzeni wieków. Nie zapominając o uczuciach, emocjach, radościach i smutkach czy wreszcie potknięciach swoich bohaterów, kolejne książki odkrywają bieg życia, twórczość i najważniejsze osiągnięcia prezentowanych bohaterów na tle szeroko ujętych procesów historyczno-kulturowych.

Wincenty Kadłubek znany jest przede wszystkim jako twórca „pierwszej książki, jaka wyszła spod pióra Polaka" (arcybiskup Karol Wojtyła). Autor opracowania koncentruje się jednak głównie nie na spuściźnie literackiej biskupa-kronikarza, lecz na jego życiu, przymiotach i historii kultu, o których z racji długiego odstępu czasu i ubóstwa świadectw nie wszystko wiemy, a które jednak sprawiły, że został on włączony do grona błogosławionych Kościoła katolickiego. (od redaktora)
Wincenty Kadłubek - biskup, który porzucił wszystko, by zostać mnichem. Wykształcony w Paryżu, arcybiskup krakowski, reformator diecezji i fundator, został cystersem i przez pięć lat, do śmierci, żył za klauzurą. Znany powszechnie jako autor "Kroniki polskiej" i piewca zasług Kazimierza Sprawiedliwego, nie ograniczył się bynajmniej do tego dzieła. Kim był naprawdę? Co mówią o nim źródła, a czego możemy się tylko domyślać?

Pozostałe książki z tej serii

Inne pozycje - Krzysztof Rafał Prokop

Okładka
Krzysztof Rafał Prokop
9,90 zł
Okładka
Krzysztof Rafał Prokop
12,00 zł
Okładka
Krzysztof Rafał Prokop
9,90 zł